Drzwiczki do kominka

0
Drzwiczki do kominka

Każdy młody człowiek w pewnym wieku zakładający rodzinę myśli również o tym, gdzie zamieszkać. W zależności od tego, jakimi finansami dysponuje młode małżeństwo mogą zdecydować się na jedną z kilku opcji mieszkania. Najprostszą i zarazem najtańszą stanowi zamieszkanie z rodzicami. Często rodzice chcąc pomóc swoim dzieciom oferują im dom nad głową nie pobierając od nich żadnych pieniędzy ani nie oczekując płacenia wspólnych rachunków. Wiąże się to jednak z pewnymi niedogodnościami. Mały metraż przypadający na młodych małżonków i ciągła obecność innych osób często nie sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych.

Pomoc dla każdego, kto ma problem o podłożu prawniczym

0
Pomoc dla każdego, kto ma problem o podłożu prawniczym

Każdemu może zdarzyć się, że niestety na drodze stanie problem, który wymaga pomocy prawnika. Jest to kwestia dość istotna, która rzeczywiście znacząco przyczynia się do załatwienia wielu spraw prawniczych, zanim trafią one na wokandę sądową. Najwięcej bowiem spraw wynika z nieznajomości przepisów, a także e złej interpretacji.

Zarządzanie produkcją – trudności funkcjonowania przedsiębiorców

0
Zarządzanie produkcją - trudności funkcjonowania przedsiębiorców

Przedsiębiorcy istniejący w wybranym przez siebie obszarze działalności gospodarczej muszą zmierzyć się z funkcjonowaniem na bardzo trudnym nieraz gruncie, gdzie zdarzają się się ich marzenia z twardą rzeczywistością. Z pomocą przychodzi wtedy system zarządzania produkcją.

Czy samozatrudnienie jest korzystne?

0
samozatrudnienie - na czym polega?

Pod pojęciem samozatrudnienie kryje się prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, która jest wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Coraz więcej osób decyduje się na tę formę zatrudnienia, głównie wynika to z tego, że praca na etacie im nie odpowiada. Czują potrzebę stworzenia czegoś swojego. Jak to jest naprawdę z tą własną firmą?

Jakie korzyści płyną z samozatrudnienia?

Czemu warto wybrać samozatrudnienie? Istnieje kilka korzyści, do najczęściej wymienianych, należą:

  • wyższe zarobki – jeżeli mimo samozatrudnienia, wykonujemy usługi na zlecenie byłego pracodawcy, bardzo często jest tak, że to on proponuje nam lepsze warunki finansowe, niż te które mieliśmy pracują na umowę o pracę.
  • większa swoboda działania – będąc właścicielem swojej firmy, mamy możliwość samodzielnego decydowania o tym, ile pracujemy, jak wygląda nasz dzień i jakie są efekty pracy.
  • możliwość współpracy z kilkoma pracodawcami – osoba na własnej działaności, nie musi wykonywać zleceń tylko dla jednego pracodawcy, tak na dobrą sprawę, to ona wybiera osoby, z którymi będzie współpracować.
  • spełnienie zawodowe – w momencie, gdy przechodzimy na samozatrudnienie otwiera się przed nami szansa na spełnienie swoich marzeń.

Przeczytaj też: http://blogbiszopa.pl/co-jest-pomocne-w-poszukiwaniu-pracy/

Samozatrudnienie, a urlop i zwolnienie lekarskie

Gdy jesteśmy pracownikiem na etacie, chroni nas Kodeks Pracy. W sytuacji, gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą nie mamy prawa, ani do płatnych urlopów, normalnego 8 godzinnego trybu pracy, czy płatnych nadgodzin. Właściciel nie ma zabezpieczenia w formie etatu.

W przypadku zwolnienia lekarskiego, będąc na samozatrudnieniu, również mamy do niego prawo. Wystarczy terminowo płacić składki na ubezpieczenie chorobowe, które są dobrowolne. Minus jest tylko taki, że podczas choroby, tracimy zlecenia, czyli nasze zarobki są niższe.

Czy samozatrudnienie jest korzystne?

Samozatrudnienie głównie jest wybierane, ze względu na lepsze finanse. W większości przypadków, jest to bardziej opłacalna opcja, niż praca na etacie. Gdy z kolei chcemy przejść na umowę b2b, należy dobrze przeanalizować swoją sytuację zawodową, jak i osobistą. Wtedy będziemy mieć pewność, czy własna działalność gospodarcza, to korzystne rozwiązanie.

Źródło: https://praca-enter.pl/

Biała lista podatników VAT – czym jest i czy warto z niej korzystać?

0
Biała lista podatników VAT - czym jest i czy warto z niej korzystać

Biała lista podatników VAT to nowe, ogólnodostępne narzędzie, dzięki któremu możemy uzyskać pewne informacje o przedsiębiorcach, którzy są podatnikami VAT. To funkcjonująca od września 2019 roku darmowa baza danych, w której możemy sprawdzić wiarygodność podmiotów, z którymi chcemy podjąć współpracę, czy też, z którymi już łączą nas pewne interesy. W jakim celu? Przede wszystkim po to, aby sprawdzić wiarygodność naszych kontrahentów. Wykaz ma formę elektroniczną i daje nam możliwość sprawdzenia statusu podatnika aż do 5 lat wstecz. To całkiem długi okres, a w związku z tym, że ostrożności nigdy za dużo – warto zajrzeć i upewnić się, czy mamy do czynienia z odpowiednimi partnerami.

Faktury w swojej firmie

0
Faktury w swojej firmie

Dobry przedsiębiorca dba o wszystko. Na jego głowie znajduje się chociażby fakturowanie. Program do faktur wfirma.pl to świetne rozwiązanie dla każdego młodego przedsiębiorcy, który zaczyna swoją przygodę z prowadzeniem biznesu. Obecnie faktury online stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem i wypierają swoje papierowe wersje. Oczywiście można je jeszcze spotkać wśród starszych przedsiębiorców, którzy wystawiają fakturę wyłącznie raz na miesiąc w niewielkiej ilości.

Poręczyciel kredytu – czy może nim zostać ktoś spoza rodziny?

0
Poręczyciel kredytu

Aby otrzymać kredyt w banku, niezbędna jest nam odpowiednia zdolność kredytowa. Niestety czasem zdarza się tak, że mimo swoich starań, bank nie akceptuje naszego wniosku kredytowego i odmawia udzielenia pożyczki. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie popracować nad swoją historią i zdolnością kredytową lub poprosić o pomoc poręczyciela. Dzięki niemu możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pieniędzy. Kto może zostać poręczycielem kredytu i w jaki sposób wpływa on na naszą zdolność kredytową? Podpowiadamy.

Kto to jest poręczyciel kredytu

Poręczyciel kredytu to osoba, która zobowiązuje się spłacić zobowiązanie kredytobiorcy w momencie, gdy on zaprzestanie spłaty. Banki w taki sposób zabezpieczają się przed utratą pieniędzy  i minimalizują ryzyko, które wiąże się z przyznaniem pieniędzy osobie o niewystarczającej zdolności kredytowej. Poręczyciel zawiera umowę z bankiem i zgadza się na to, że w razie niewypłacalności kredytobiorcy, to on przejmie obowiązek spłaty zobowiązania. Jest to więc bardzo odpowiedzialna rola, do której nie może przystąpić każda osoba.

Kto może zostać poręczycielem kredytu?

Skoro już wiesz jakie zadanie ma poręczyciel, to z pewnością zastanawiasz się też, kto może nim zostać. Banki nie mają jasno ustalonych zasad co do tego, kto może zostać poręczycielem. Może to być zarówno osoba z bliskiej rodziny np. rodzice, rodzeństwo, jak i znajomi. Oznacza to, że jeśli tylko Twój kolega lub koleżanka ma dobrą zdolność kredytową i chce poręczyć Ci kredyt, to możesz skorzystać z tej pomocy. Banki nie mają nic przeciwko poręczycielom, którzy nie są spokrewnieni z kredytobiorcą. W tym wypadku liczy się dobra historia kredytowa i zdolność spłaty kredytu w razie, gdy klient stanie się niewypłacalny.

Dlaczego poręczyciel zwiększa naszą zdolność kredytową?

To pytanie bardzo często pada z ust kredytobiorców, którzy nie mają wystarczającej zdolności kredytowej i chcą poprosić o pomoc poręczyciela. Dołączenie do zobowiązania osoby trzeciej, którą jest poręczyciel kredytu https://habzafinanse.com.pl/poreczyciel-kredytu/ sprawia, że możemy otrzymać dużo lepsze warunki kredytowania. Jest tak, ponieważ bank pożyczając pieniądze, nie podejmuje aż takiego dużego ryzyka i nie musi zabezpieczać się poprzez prowizję czy wysokie oprocentowanie. Zabezpieczenie w dochodach osoby trzeciej jest wystarczające i daje kredytobiorcy szanse na otrzymanie wyższych sum oraz atrakcyjnych rat. Podczas obliczania zdolności kredytowej dwóch osób możemy liczyć na lepsze wyniki niż gdybyśmy wnioskowali o kredyt w pojedynkę. Właśnie dlatego poręczyciel dobrze wpływa na naszą zdolność kredytową.

Zestawy piękności dla dziewczynek – czy warto kupić?

0
jaki zestaw kosmetyków wybrać dla małej dziewczynki?

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, zwłaszcza w sytuacji jak się upiększają. Wykonują wtedy makijaż i układają włosy. Jednak kosmetyki, które są przeznaczone dla dorosłych, nie są odpowiednie dla dzieci.

Czemu? Ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje dla delikatnej skóry malucha. Zestawy piękności przeznaczone dla dzieci, są idealnym rozwiązaniem jeżeli twoja córka okazuję zainteresowanie urodą.

Zestawy piękności dla dzieci – co zawierają?

W sklepach mnogość dziecięcych zestawów piękności jest duża. Dzięki temu można wybrać zestaw, który będzie odpowiadał gustowi naszej małej stroinisi. Wśród różnorodnych rodzajów znajdziemy zarówno niewielkie pudełka z kosmetykami, jak i całe walizki akcesoriów do malowania dla dziewczynek.

Najczęściej wybieranymi zestawami piękności dla małych dziewczynek, są te które zawierają cienie do powiek, szminkę oraz róż do policzków. Im dany zestaw piękności jest większy, tym więcej kosmetyków w nim znajdziemy.

Zestawy piękności dla dzieci

Firmy produkujące zestawy piękności dla dzieci starają się, żeby wszystkie kosmetyki, które się się w nich znajdują były atrakcyjne dla dziecka, czyli kolorowe i ładnie pachnące. Kosmetyki zazwyczaj umieszczone są w bajkowych pudełkach, które często mają nietypowe kształty. Obecnie najczęściej wybierane są zestawy, które nawiązują do popularnych bajek i filmów dla dzieci.

Jakie zestawy piękności dla dzieci wybierać?

Jeżeli szukamy odpowiedniego zestawu piękności dla swojego dziecka, należy najpierw sprawdzić, czy ten który wybierzemy na pewno będzie bezpieczny dla naszej pociechy.
Dzieci na pewno nie powinny używać kosmetyków swoich rodziców, ponieważ bardzo często podrażniają one ich delikatną skórę i wywołują alergie.

Zestawy piękności dla dziewczynek powinny zawierać tylko takie kosmetyki, które w swoim składzie mają naturalne i bezpieczne dla skóry dziecka składniki. Wtedy mamy pewność, że dziecko nie dostanie uczulenia. Kolorowe kosmetyki dziecięce z reguły są łatwo zmywalne, wystarczy wacik i woda. Należy wybierać takie zestawy, które zawierają pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka.

Przecież też: http://blogbiszopa.pl/zabawa-w-doroslych-czy-jest-odpowiednia-dla-dzieci/

Obsługa prawna przedsiębiorstw – jakie usługi wchodzą w jej skład?

0
Obsługa prawna przedsiębiorstw - jakie usługi wchodzą w jej skład?

Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że obecnie obrót gospodarczy jest bardzo skomplikowany. Oczywiście nie chodzi tylko i wyłącznie o aspekty dotyczące podatków, ale także problematykę prowadzenia bieżących spraw firmy czy zawierania umów. Pomoc prawników w niektórych sytuacjach jest nieoceniona. Dlaczego obsługa prawna przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Oprogramowanie dla biur księgowych

0
Oprogramowanie dla biur księgowych

Osoby prowadzące działalność gospodarczą wiedzą i doceniają profesjonalnych księgowych, którzy posiadają wiedzą i jednocześnie są dyspozycyjni. Dyspozycyjność jest bardzo ważna, ponieważ rzadko zdarza się by przedsiębiorcy znali się na ciągle zmieniających się przepisach prawa. Chcą w każdej chwili móc zadzwonić do księgowego i uzyskać przejrzystą informację. Księgowi doceniają za to profesjonalne oprogramowanie dla biur rachunkowych, które ułatwi mu księgowanie, fakturowanie oraz rozliczanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Często także przedsiębiorcy zatrudniają pracowników, dlatego też programy księgowe dla biur rachunkowych powinny posiadać funkcję nie tylko księgowania, ale także kadr i płac.

Oprogramowanie dla księgowych mb24.pl jest dostępne online, bez wychodzenia z domu i zawiera w sobie wiele funkcji potrzebnych księgowym. Księgowi chwalą sobie oprogramowanie mb24.pl za wiele ułatwień w ich codziennej pracy. Chętnie polecają je właściciele biur rachunkowych, jest pomocne przy rozliczaniu wielu firm. Oprogramowanie jest tanie, a zawarte w nim ułatwienia dla księgowych doceniane na rynku. Dostępność online, niska cena i profesjonalizm powoduje duże zainteresowanie wśród księgowych oprogramowaniem mb24.pl.

Tani program księgowy dla biur rachunkowych jest niezbędny by księgowi dobrze wykonywali swoje obowiązki. Zostaną za to docenieni przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie chcą narazić się na nieprzyjemności ze strony Urzędu Skarbowego czy też Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Boją się kar, a nie mają też czasu na przyswojenie wiedzy w zakresie księgowania, płacenia podatków, a także zatrudniania pracowników. Zatrudnieni pracownicy liczą także na obsługę w zakresie rozliczania urlopu, czy też wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy. Oprogramowanie dla księgowych mb24.pl zawiera to wszystko w sobie, dlatego też można je polecić księgowym. Szczególnie księgowym pracującym w biurze rachunkowym i obsługującym wiele firm niemal jednocześnie. Każdy z nich chciałby być profesjonalnie obsłużony.

Przeczytaj też