Zakup działki pod inwestycję – o czym warto pamiętać?

0

Zakup działki budowlanej to ogromna inwestycja, nie tylko finansowa. Jeśli decydujemy się przeznaczyć działkę pod budowę obiektów usługowych, produkcyjnych czy magazynowych nabycie takiej działki staje się jeszcze większym wyzwaniem. Co zrobić, aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę oraz o czym warto pamiętać, by dokonać najlepszego wyboru?

Pożyczki online – wady i zalety

0

Pożyczka przez internet jest wygodnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ wszelkie formalności związane z jej udzieleniem ograniczone są do minimum. Podstawową zaletą pożyczki online jest bardzo szybkie rozpatrywanie wniosku i natychmiastowe poinformowanie klienta o decyzji. Po pozytywnej decyzji i podpisaniu umowy przyznana kwota pożyczki w ciągu kilkudziesięciu minut jest już na koncie bankowym pożyczkobiorcy. Wadą tego rozwiązania są możliwe koszty dodatkowe – tej pułapki da się jednak uniknąć przez wnikliwe przeczytanie umowy pożyczki.

Technik administracji – podstawy prawa i postępowania administracyjnego. Poradnik dla przyszłych pracowników administracji

0

Praca biurowa to dla wielu osób najlepsza perspektywa stabilnego zatrudnienia, w dodatku często blisko miejsca swojego zamieszkania. Nawet w mniejszych miastach działają urzędy administracji samorządowej, natomiast w większych aglomeracjach – administracja państwowa i duże firmy consultingowe. Praca na stanowisku technika administracji jest więc nie tylko pewna, ale też prestiżowa.

Jak zorganizować konferencję lub przeprowadzić negocjacje?

0

Prowadząc własny biznes trzeba liczyć się z pewnymi obowiązkami. Aby skutecznie się rozwijać, należy w pełni się z nich wywiązywać. Jednym z wyzwań, któremu musimy stawić czoła, są rozmowy biznesowe.

Nowe przepisy prawne UE wobec pracowników

0

Jesteś Polakiem i wiesz jak trudne warunki mają Polacy na rynku pracy, nawet za granicą. Tymczasem dowiadujesz się, że Unia Europejska wprowadza nowe przepisy, tak rygorystyczne i niebezpieczne dla polskiego rynku pracy, że aż zabójcze.

Zarabianie na blogu coraz łatwiejsze

0

Zarabianie na blogu jest w dzisiejszych czasach coraz bardzie popularne i jest ciekawym sposobem na drobienie kilkunastu złotych do rodzinnego budżetu, a dla bardziej wytrwałych może być źródłem stałego zarobku. Oczywiście by nasz blog zarabiał musi zawierać wartościową treść i czytelników ale jeśli będziemy często publikować wpisy to na pewno po jakimś czasie będziemy mieć już grono czytelników.

Jak stworzyć dobry list referencyjny?

0

List referencyjny napisany przez byłego pracodawcę, promotora czy też opiekuna praktyk lub stażu może okazać się wartościowym dodatkiem do naszego CV. Jest to dokument, który potwierdzi nasze kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie oraz upewni osobę rekrutującą, że warto obdarzyć nas zaufaniem i że sprawdzimy się przy wykonywaniu konkretnych obowiązków.

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka

0

Większość rodaków podejmując pracę w opiece domowej decyduje się na pierwszy wyjazd do Niemiec. Polskie opiekunki w Niemczech są cenione ze względu na sumienność, empatie oraz cierpliwość, które czynią z nich idealne towarzyszki dla seniorów. Jak przygotować się do pierwszego wyjazdu do pracy jako opiekunka, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

Kantorbox.pl, czyli wiodąca porównywarka kantorów online

0

E-kantory są bardzo korzystnym narzędziem w rękach graczy walutowych. Z jednej strony można z nich korzystać wszędzie a z drugiej – pozwalają na zwiększanie przychodów, bez konieczności oglądania się na spread. Mimo tych wielu zalet, e-kantory również należy monitorować. Podobnie jak każdy inny podmiot na rynku walutowym, również i one podlegają prawom rynku.

Skuteczny system motywacyjny dla twojego biznesu

0

Dzięki sprawnemu systemowi motywacyjnemu jako pracodawcy zyskujemy ogromnie dużo. Kadry zarządzające spółek, w których z powodzeniem wdrożono takie systemy, są zgodne – ich pracownicy są bardziej zaangażowani w swoje obowiązki, bardziej skupieni na pracy, mniej zestresowani, wykazują się większą samodzielnością i efektywnością pracy. Czy to nie brzmi wspaniale? System motywacyjny jest jak magiczna pigułka, która szybko i bezboleśnie odmieni funkcjonowanie naszej firmy. Jak jednak zbudować skuteczny system motywacyjny? Co wybrać?

Przeczytaj też