Carsharing – dbaj o flotę pojazdów firmowych

0
Carsharing – dbaj o flotę pojazdów firmowych

Stan pojazdów mechanicznych jest w głównej mierze zależny od tego, jak wykorzystywane są one przez pracowników. Oczywiście auta są często maksymalnie eksploatowane w trasie, gdy gonią deadliny, a specjaliści przecież nie muszą martwić się o silnik i benzynę, gdyż są to środki firmowe. Zawrotne prędkości to często spotykane zjawisko, które oczywiście nie musi przypaść do gustu właścicielom samochodów, gdyż spalanie wtedy wzrasta, razem z ryzykiem uszkodzenia części mechanicznych.

Czy jest w ogóle możliwość, by sobie poradzić z takimi sytuacjami? Oczywiście, że tak! Świetnym przykładem jest popularny carsharing, który nie tylko umożliwia weryfikowanie auta w czasie rzeczywistym, ale również przeglądanie historycznych tras. W ten sposób można na bieżąco sprawdzać jak, gdzie i kiedy pojazd był użytkowany.

Poinformuj pracowników o systemach

Chcąc wprowadzić carsharing (lub jeśli już to zrobiliście), poinformujcie o tym swoich pracowników. Sama informacja powinna zadziałać, by nie wykorzystywali oni pojazdów służbowych do celów prywatnych, lecz jeśli ich praca ma być monitorowana i poddawana ocenie, powinni oni być tego świadomi.

Analizuj co miesiąc raporty

Każdy koniec lub początek miesiąca jest dla firm okresem rozliczeniowym. Pracownicy poddawani są ocenie i wydajności. Dzięki temu można mierzyć postępy i sprawdzać, które sektory są do poprawy. Analizując raporty z systemów oferujących carsharing, są bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu zarząd nie tylko pozna szczegóły, których bez systemu nie mógłby otrzymać, ale również cały proces będzie bardzo prosty i szybki.

Jak wprowadzać zmiany?

Gdy postanowicie już zainstalować system carsharing, wystarczy skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która dokona pełnego montażu podzespołów i skonfiguruje je z Waszym indywidualnym kontem w oprogramowaniu komputerowym. Zamówienie takiej usługi to koszt rzędu od kilkuset złotych do kilku tysięcy – w zależności od zaawansowania systemu. Dalej otrzymacie wskazówki, jak wykorzystywać pełną funkcjonalność aplikacji i dodatkowo będziecie mogli liczyć na stałą pomoc obsługi klienta. Dzięki temu, nawet niejasne sektory przestaną być problemem.

Jak widać, monitoring firmowych aut może być prosty i przyjemny. Dzięki temu żaden klient nie musi obawiać się, że technologia będzie dla niego przytłaczająca. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że system zapewnia same plusy, dzięki którym pojazdy firmowe będą wydajne i bezpieczne, a budżet firmy zyska dodatkowo od kilku, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej w skali roku!

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

0
Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Dom zawsze powinien być czysty, aby przyjemnie się w nim przebywało. Jednak podczas czyszczenia nie powinno skupiać się jedynie na tym, aby wszystkie powierzchnie były lśniące i idealne – powietrze jest równie ważne. Oczyszczone, pozbawione drobin kurzu powietrze, którym można prawdziwie odetchnąć to zdecydowanie to, czego podczas zwykłego sprzątania brakuje. Dlatego warto zdać się na odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym.

Jak działają odkurzacze wodne?

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wodne odkurzacze potrafią całkowicie wyeliminować zanieczyszczenia. Wszystko dzięki zastosowaniu wodnych filtrów, które dokładnie wyłapują kurz z powietrza, a dzięki separatorom zostaje on umieszczony w specjalnym pojemniku.

Wiele osób z początku nie ufa zastosowaniu wody w odkurzaczach, jednak nie ma ku temu żadnych podstaw. W środowisku naturalnym to właśnie woda służy do usuwania pyłu i kurzu – jest to mechanizm zachodzący w przyrodzie od zawsze. Właściwości wody można zatem bezpiecznie wykorzystywać także do zbierania zanieczyszczeń w warunkach domowych.

Niektóre z bezworkowych odkurzaczy zawierają dodatkowo filtr HEPA, który eliminuje najdrobniejsze pyłki i daje dodatkową ochronę przed przedostaniem się jakichkolwiek alergenów do powietrza.

Jakie są funkcje odkurzacza bezworkowego wodnego?

Odkurzacze Rainbow z filtrem wodnym służą do:

oczyszczania oraz aromatyzacji powietrza (wystarczy dodanie kilku kropel olejku eterycznego do filtra);

jonizowania powietrza oraz jego nawilżania;

inhalacji;

czyszczenia na sucho i na mokro;

sprzątania nierównych i delikatnych powierzchni (parkiet, płytki, rośliny, książki, meble, żyrandole, gzymsy);

czyszczenia mebli tapicerowanych, dywanów, a także poduszek, materaców, koców i pościeli;

docierania w miejsca trudno dostępne, takie jak listwy przypodłogowe, grzejniki, zewnętrzne spirale lodówki;

usuwania roztoczy i głębokich zabrudzeń z tkanin;

zbierania wody i płynów.

Dzięki wielu dostępnym końcówkom sprzątanie jest ułatwione do granic możliwości i zupełnie bezwysiłkowe. Wszystkie końcówki można zawiesić na specjalnym wieszaku, dzięki któremu nic się nie zgubi i zmienianie części będzie jeszcze sprawniejsze.

Czy taki odkurzacz będzie dobry dla alergików?

Poprzez skuteczną eliminację zanieczyszczeń takie odkurzacze są jak najbardziej przydatne osobom chorym na astmę oraz uczulonym. Często alergicy po zwykłym sprzątaniu przy pomocy odkurzacza czują się jeszcze gorzej, ponieważ zassane powietrze wypada z drugiego końca urządzenia, a wraz z nim małe cząsteczki pyłu, które powodują alergię. W przypadku bezworkowego odkurzacza wodnego nic takiego nie ma miejsca i właściwie w stu procentach można pozbyć się zanieczyszczeń, a przy tym nawilżyć i aromatyzować powietrze, co wpłynie na lepsze samopoczucie domowników.

Wybór odkurzacza bezworkowego jest dobrą decyzją dla osób, które oczekują od swojego sprzątania czegoś więcej i pragną wyjątkowej skuteczności. Jest to rozwiązanie przynoszące pomieszczeniom prawdziwą świeżość połączoną z perfekcyjną czystością, a efekt ten raczej spodoba się każdemu.

Zadbaj o najwyższą jakość dokumentów – jaki papier biurowy wybrać?

0
Zadbaj o najwyższą jakość dokumentów – jaki papier biurowy wybrać?

Papier ksero to jeden z artykułów biurowych, bez którego w obecnych czasach pracy nie wyobraża sobie żadna firma. Biura, które szczegółowo dbają o jakość oraz o prezentację swoich dokumentów wiedzą, że kluczową rolę odgrywa odpowiedni rodzaj papieru. Estetyczne prowadzenie dokumentacji nie tylko świadczy o jakości prowadzonych usług, ale również o wizerunku firmy. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jaki rodzaj papieru biurowego wybierać, aby końcowy efekt wydruku był jak najlepszy.

Dobry papier ksero nie tylko do biura

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukowanych dokumentów, ale i grafik czy tekstów, wiedza, jak umiejętnie wybrać właściwy papier biurowy z pewnością się przyda. Estetycznie wydrukowane kartki sprawdzą się do prezentacji w szkole, na uczelni, w pracy czy też uatrakcyjnią własny księgozbiór.

Papier biurowy najwyższej jakości

W sklepach papierniczych często można spotkać kilka rodzajów papieru biurowego. Aby jednak wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej, poznajcie kilka cech papieru, które zwiększą Wasz zamierzony efekt końcowy wydruku:

 • Stopień bieli na kartce – może nie wiedzieliście, że każdy papier ksero dostępny w sklepach papierniczych posiada zapisany współczynnik bieli, gdzie jego wartość określa się od 153 do 168. Jeśli zależy Wam na wyrazistym kontraście, chcąc wzrokowo wyróżnić zamieszczone na kartce kolorowe grafiki, z pewnością najlepszą propozycją papieru biurowego będzie ten o najjaśniejszej barwie. Nie tylko barwne elementy, ale i czarny druk będzie przejrzystszy oraz bardziej wyrazisty na tego typu kartkach ksero.

 • Gramatura papieru – każdy rodzaj papieru ma określoną gramaturę, czyli swoją grubość. Papier biurowy, który najczęściej znaleźć można w sklepach to ten o gramaturze 80g/m2. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy cieńszych, czy też grubszych kartek ksero. Im mniejsza gramatura, tym kartka będzie delikatniejsza oraz bardziej przezroczysta. Dla biura, które w szczególności chce na dłużej zachować dokumenty, polecamy papier biurowy o grubości o 90g/m2.

 • Klasa papieru – to informacja ogólna, którą można przeczytać na samym opakowaniu papieru biurowego. Ze względu na klasę, papier znajdziemy w wersji A, B, oraz C. Papier oznaczony dużą literą A oznacza, ze jest to papier, który posiada wszystkie cechy wysokiej jakości papieru. Wersja B pojawiająca się na okładce to informacja o średniej klasie papieru do ksero, a litera C o klasie ekonomicznej.

 • Format kartki – najbardziej popularny to oczywiście format A4. Oprócz niego zakupić można papier o formacie A3 oraz A5.

Spłata zobowiązań finansowych

0
Spłata zobowiązań finansowych

Powstałe zobowiązania finansowe mogą przytłaczać. W niektórych sytuacjach prowadzą nie tylko do wyroków sądowych, w wyniku których dochodzi do egzekucji komorniczych, ale ponadto również mamy do czynienia z załamaniami psychicznymi. Tymczasem nawet jeśli ktoś wpada w zadłużenie przekraczające jego możliwości finansowe, to istnieje pewne rozwiązanie, które pozwala utrzymać stan majątkowy bez naruszeń, istnieje możliwość skorzystania z pewnej opcji ratunkowej, jaką jest chociażby kredyt oddłużeniowy.

Korzystne rozwiązanie dla klienta

Należy pamiętać o tym, że w każdej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z usług banku. Jednakże w obliczu braku zdolności kredytowej lub widnieniu na liście BIK, trudno jest mówić o możliwości skorzystania z usług bankowych. Powstaje zatem pytanie o to czy w takiej sytuacji można mówić o innej opcji? Jak najbardziej tak. Na naszym rynku funkcjonują bowiem podmioty, które imają się udzielaniem pożyczek osobom w trudnej sytuacji, które mają zaciągnięte inne pożyczki, które mają na koncie wiele chwilówek, a ich regularna spłata przekracza ich możliwości. Tym samym dochodzi do zwiększania owego zadłużenia, dochodzi do zwiększania się odsetek, a tym samym do utraty płynności finansowej.

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja chwilówek jest jak najbardziej możliwa i nie chodzi bynajmniej o pożyczki lichwiarskie. W sytuacji, gdy dana osoba lub też dany podmiot wpada w pętlę chwilówek, może utracić swoją płynność. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych rządzi się nieco innymi prawami niż w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pożyczkami udzielanymi przez bank. Pożyczki pozabankowe są zasadniczo udzielane na krótki czas, a tym samym bardzo trudno jest mówić o ich wcześniejszej spłacie. Jednakże w obliczu bardzo dużego zadłużenia, wcześniejsza spłata tychże zobowiązań jest nie tylko pewną ulgą, ale jest to wręcz coś koniecznego. Wyjście z pętli chwilówek nie jest niczym łatwym. Rzeczywistość pokazuje bowiem, że posiadanie wielu różnych pożyczek pozabankowych bardzo często prowadzi do utraty owej płynności, a tym samym mamy do czynienia z postępowaniem windykacyjnym oraz postępowaniem komorniczym. W tym momencie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego pokrywającego wszystkie dotychczasowe zobowiązania, wszystkie dotychczasowe chwilówki jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Powstaje w tym miejscu oczywiście pytanie o to, gdzie możemy znaleźć podmiot, który udzieli nam odpowiedniej pożyczki konsolidacyjnej?

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że nasze dotychczas zaciągnięte pożyczki są spłacone i tym samym zamknięte. Nam pozostaje do spłacania jedna rata, która jednocześnie też jest dostosowana do naszych indywidualnych możliwości. W sytuacji, gdy wpadamy w pętlę chwilówek, możemy działać nieracjonalnie, możemy próbować na własną rękę działać, aby uzyskać kolejną pożyczkę. Jednakże rzeczywistość pokazuje, że takie działanie powoduje odwrotny od oczekiwanego skutek.

Realna spłata chwilówek jest możliwa, aczkolwiek nie należy działać w pojedynkę, ale należy zdać się w tejże kwestii na doświadczenie osób mających odpowiednią wiedzę. W tym miejscu warto jest zajrzeć na stronę www.splatachwilowek.pl, gdzie mamy do czynienia z podmiotem, który owo doświadczenie oraz wiedzę posiada. Mamy do czynienia w tym miejscu z możliwością indywidualnego dopasowania jednej pożyczki konsolidacyjnej, dzięki której będziemy mogli spać spokojnie. Spłata chwilówek, pożyczek, kredytów i innych podobnych powinna być regularna, a w przeciwnym razie dochodzi do powstania zadłużenia. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest możliwa i jest najlepszym rozwiązaniem, które należy podjąć jak najszybciej. Zasadniczo mowa jest nie tylko o zastąpieniu wielu pożyczek jedną, ale tak naprawdę konsolidacja kredytów jest konieczna także do tego, aby móc mówić o spokoju, o zadbaniu o swoje zdrowie. Nie można bowiem nie wskazać na to, że pożyczki, których nie jesteśmy w stanie spłacać regularnie, mogą również powodować bardzo poważne kłopoty zdrowotne, o czym zresztą niestety miało okazję się przekonać już bardzo wiele osób.

Tym samym udzielając pożyczki konsolidacyjnej, pracownicy danej instytucji powinni bardzo dogłębnie przeanalizować dokumentację klienta, a poza tym bardzo istotnym elementem jest także delikatne podejście do każdego odrębnego klienta. Jeżeli w porę nie zareagujemy w sytuacji, gdy zaciągnięte pożyczki przekraczają nasze możliwości finansowe, to w pewnym momencie możemy utracić możliwości spłaty zobowiązań. Z takiej sytuacji często może już nie być wyjścia jeśli w porę nie zareagujemy.

Kim jest i ile zarabia agent celny? Wymogi rekrutacyjne

0
Kim jest i ile zarabia agent celny

Zarobki wysoko wykwalifikowanego agenta celnego osiągają 3 lub 4-krotność średniej krajowej. Praca agenta celnego to ogromna odpowiedzialność i stres, dlatego nie każdy nadaje się do tego zawodu. Jak wygląda praca agenta celnego? Jakie są jego zarobki?

Ile zarabia agent celny?

Agenci celni są najczęściej zatrudniani przez prywatne firmy, które zajmują się handlem zagranicznym. Praca celnika w takich miejscach jest na wagę złota. To on zajmuje się rozliczeniem podatkowym, ocleniem towarów i dba o każdy finansowy aspekt związany z przewozem towaru. Dzięki jego pracy, właściciele firmy transportowych czy logistycznych, nie muszą obawiać się o jakiekolwiek problemy z podatkami.

Jeżeli dopiero rozpocząłeś pracę na tym stanowisku, to świeżo po studiach możesz liczyć na 3 tysiące złotych wypłacanych na rękę. Wraz z przepracowanymi latami, pensja wzrasta to 5-6 tysięcy złotych netto.

Przedstawione zarobki agenta celnego to czysta statystyka. Wysokość pensji może znacznie wzrosnąć, dzięki dodatkowym umiejętnościom, takim jak znajomość dodatkowego języka obcego.

Agent celny – zawód deregulowany

Niegdyś zawód agenta celnego był regulowany państwowymi ustawami. Od maja 2014 roku nie podlega już żadnym regulacjom. Od tego czasu organizowane są liczne kursy i powstały nowe kierunki studiów, które kształcą przyszłych celników. Niezależnie od tego jaką drogę wybierzesz, będziesz musiał zaliczyć egzamin na celnika, które będzie potwierdzał Twoje umiejętności.

Przykładowe arkusze i opracowane odpowiedzi znajdziesz na stronie Odpowiedzi.com.pl.

O wpis na listę agentów celnych mogą ubiegać się osoby, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, posiadają kwalifikacje lub/i doświadczenie do podjęcia pracy w zakresie obsługi celnej i nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa skarbowe.

Jakie są obowiązki agenta celnego?

Każdy agent celny umie rozpoznać potencjalnie niebezpieczne lub nielegalne substancje, zna zagrożone gatunki zwierząt i roślin oraz wszystkie sztuczki przemytników. Przeszkoleni są również w rozpoznawaniu podejrzanych zachowań i doskonalę wiedzą jak w takich sytuacjach reagować.

Praca agenta celnego polega, przede wszystkim na odprawie celnej różnych towarów. Weryfikowanie dokumentacji i wykrywanie prób przemytu, należy do podstawowych obowiązków każdego agenta celnego.

Czym na co dzień zajmuje się celnik?

 • Przygotowanie niezbędnych dokumentów celnych;
 • Przeprowadzanie odprawy celnej ładunku;
 • Weryfikacji dokumentów przewozowych z zadeklarowanym, przewożonym towarem;
 • Koordynacja przewozu towarów na granicy państwa;
 • Wykrywanie prób przemytu;
 • Rozliczenia podatkowe VAT i akcyzy;

Wady i zalety pracy jako agent celny

Zaletami pracy celnika są:

 • Stale zmieniające się środowisko pracy – duża dynamika
 • Nieprzerwany kontakt z ludźmi i ciekawymi sytuacjami
 • Rosnąca satysfakcja z wykonywanych obowiązków
 • Zarobki na poziomie 4-krotnej średniej krajowej

Wadami pracy jako agent celny są:

 • Stały stres i presja
 • Przeprowadzka na miejsca pracy – relokacja
 • Potencjalnie niebezpieczne środowisko pracy
 • Ogromna odpowiedzialność

Wynajęcie wózka widłowego krok po kroku

0
Wynajęcie wózka widłowego krok po kroku

Wózki widłowe są niezbędnymi pojazdami do sprawnego i szybkiego magazynowania towarów. W związku ze swoimi wszechstronnymi funkcjami znalazły swoje miejsce w logistyce magazynowej. Wózki widłowe można spotkać w niemal każdej fabryce, magazynie, czy centrum dystrybucyjnym na całym świecie. Jak się okazuje, nie trzeba kupować całej floty, by cieszyć się wózkami widłowymi w swojej firmie.

Jakie cenne informacje znajdziesz w rankingu ubezpieczeń OC?

0
Jakie cenne informacje znajdziesz w rankingu ubezpieczeń OC?

Szukając OC, nie daj się zwieść reklamom i chwytliwym hasłom. Liczą się konkrety, czyli ile naprawdę zapłacisz. Nieoceniony jest tu ranking ubezpieczeń OC, dzięki któremu dowiesz się, jaki będzie koszt OC komunikacyjnego i ubezpieczeń dodatkowych, ile możesz zaoszczędzić i jakie usługi otrzymasz w cenie.

Pożyczki na raty przez Internet przystępne cenowo

0

Pożyczki to dla nas ciągle dość trudny temat. Przede wszystkim wielu z nas boi się zacząć, ponieważ obraz pożyczek z mediów na pewno nie zachęca. Z drugiej strony nie wiemy też, którym firmom ufać a którym nie. W jaki sposób możemy trochę wyprostować wszystkie wątpliwości?

Najlepszy portal o finansach

Przede wszystkim warto zajrzeć na www.get-money.pl. Tam znajdziemy wiele przeróżnych informacji dotyczących wszelkich pożyczek czy kredytów. Co także szczególnie istotne znajdziemy tam naprawdę wiele dobrze skonstruowanych rankingów, które pomogą nam zdecydować w razie czego, która pożyczka będzie najbardziej odpowiednia. Lecz właśnie… czy w zasadzie będziemy potrzebować pożyczki?

Kiedy potrzebna pożyczka…

Otóż w zasadzie dzisiaj wiele osób chętnie by skorzystało z takiego rozwiązania. Widzisz świetną okazję np. nowy telewizor czy wycieczka last minute w super cenie i nie masz jak z niej skorzystać? Zdarzył się nagły wypadek, awaria? Chcesz w coś zainwestować? W tych wszystkich przypadkach zdecydowanie przydaje nam się pożyczka. Pojawia się jednak standardowe pytanie – skąd ją wziąć?

Pożyczki online – najlepsza możliwość

Szczególnie dużym uznaniem cieszą się obecnie wszelkie pożyczki online. Dlaczego? Otóż wówczas możemy spokojnie usiąść sobie przed komputerem, zapoznać się z różnymi ofertami i na koniec wypełnić formularze w firmie, która nam najbardziej odpowiada. Zero marnowania czasu i energii w kolejkach i punktach obsługi.

Niska cena pożyczki

Co się dla nas najbardziej liczy w pożyczkach? Oczywiście ich bardzo niskie oprocentowanie. Co ciekawe – niektóre pożyczki możemy wziąć nawet całkowicie za darmo! Jest to na pewno świetna opcja. Pamiętajmy jednakże, ce wysokość rat i odsetek nie może być jedynym parametrem, który weźmiemy podczas wyboru pod uwagę. Istotna także jest firma – czy jest sprawdzona i rzetelna, okres spłaty pożyczki oraz wiele innych czynników. Warto zatem przejrzeć materiały dostępne na www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut. Dzięki nim nie popełnimy na pewno głupiego błędu.

Jak załatać dziurę w budżecie domowym?

0

Szkolna wyprawka, dziura w dachu, przekroczony abonament telefoniczny czy wysoki mandat – jest wiele mniej lub bardziej spodziewanych opłat, które robią wyrwę w naszym domowym, codziennym budżecie. Jak załatać dziurę, żeby funkcjonować bez kłopotów na dotychczasowym standardzie? Jest na to kilka sposobów.

Pożyczka, kredyt, karta kredytowa

Załóżmy, że w Twojej rodzinie przychody są stałe. Pensje, renty, świadczenia – przychodzą regularnie, a co miesiąc konto pokazuje mniej więcej te same liczby. W życiu nietrudno jednak o niespodzianki – te miłe (jak premia czy wygrana na loterii), ale częściej te przykre (wymienione na początku artykułu, jak konieczność remontu czy dodatkowa faktura do opłacenia). Czasami ratunkiem jest po prostu pożyczka 500 zł (lub o podobnej wysokości). Nieco więcej gwarantują banki poprzez swoje kredyty gotówkowe, lecz przekłada się to na bardziej skomplikowane formalności. Niektóre rodziny świetnie radzą sobie z przejściowymi dziurami w domowym budżecie poprzez umiejętne stosowanie karty kredytowej. Istnieje więc kilka instrumentów finansowych, które mogą pomóc. Ważne jednak, żeby z tyłu głowy od początku mieć plan na rzetelną, terminową spłatę. Inaczej niewielkie kłopoty z dopięciem budżetu zamienią się w spiralę długów.

Oszczędzanie zawsze się opłaca

Wbrew pozorom oszczędności nie zawsze muszą być celowe, czyli na wakacje, samochód czy nową parę butów. Można po prostu przyjąć, że cała rodzina oszczędza na czarną godzinę, a więc z myślą o sytuacji, w której będzie potrzebny remont czy po prostu zastrzyk gotówki na cel, który nagle wyskoczył i popsuł nastrój. Gdy wiesz, że z każdym miesiącem sukcesywnie rośnie zawartość lokaty lub świnki-skarbonki, z większym spokojem przyjmujesz nagłe wiadomości o dodatkowych kosztach. Konsekwentne oszczędzanie może dosłownie odmienić Twoje życie, na przykład dlatego, że przestaniesz wydawać gotówkę na niepotrzebne, w gruncie rzeczy szkodliwe rzeczy, jak używki, gazowane napoje, chipsy czy rozrywki niewarte swojej ceny.

Dodatkowa praca

Aby szybko zadziałać dziurę w domowym budżecie, wystarczy dobrze przeanalizowany i wykorzystany ranking pożyczek online. Ale co z dłuższą perspektywą? Jak przygotować się na ewentualne, kolejne kryzysy finansowe? Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie dodatkowego źródła dochodu. I, rzecz jasna, niekoniecznie chodzi o drugi etat, doba nie jest z gumy. Można za to poszukać dodatkowych zleceń i dorabiać jako freelancer. Dziś – w dobie Internetu – jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pozostają także prace sezonowe, zarobkowe wyjazdy zagranicę w trakcie urlopu, jakieś pół etatu w znajomej firmie… Wszystko w Twoich rękach! Dziurę w domowym budżecie na pewno da się jakoś załatać.

Nie chcesz brać kredytu? Znajdź lepszy sposób!

0

Nie chcesz brać kredytu i wiązać się umową z bankiem? Ten artykuł został stworzony z myślą o Tobie!

Kredyt nie dla każdego

Zanim w desperacji włączysz ranking pożyczek ratalnych, pójdziesz do najbliższej firmowej siedziby lub zdecydujesz się – z myślą o poważniejszym celu – na spłatę kilkuset tysięcy złotych w kilkadziesiąt lat, znajdź prawdopodobnie lepszy sposób na spełnienie swoich potrzeb i marzeń.

Banki, które oferują kredyty na procent, doskonale wiedzą, że Polacy potrzebują ich usług. Nie potrafimy zbytnio oszczędzać, a jeśli chodzi o duże inwestycje – w dom czy samochód – chcemy je realizować. Często ze zdziwieniem przyjmowane są deklaracje osób, które świadomie chcą wynajmować kolejne mieszkania, a z samochodów korzystać na podobnej zasadzie, uiszczając miesięczną opłatę i jedynie tankując paliwo, nie przejmując się naprawami, przeglądami czy ubezpieczeniem…

Kredyty są obwarowane licznymi wymogami. Droga do pozytywnej weryfikacji wniosku o kredyt hipoteczny jest bardzo długa, zresztą wiele osób po prostu nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej. Niskie zarobki, kłopoty z zadłużeniem z przeszłości czy brak pożądanych perspektyw – z tych powodów banki odmawiają udzielenia kredytu. Jak zatem sfinansować swoje marzenia, choćby te drobniejsze?

Pożyczka

Firmy pozabankowe gwarantują mniej formalności, a co za tym idzie – większe szanse na drobniejsze pożyczki, np. zamykające się w kwocie 500 czy 1000 zł. Porównywarka pożyczek na raty dobrze oddaje realia tego rynku, w ramach którego czas od złożenia wniosku do weryfikacji i przelewu czasami trwa zaledwie moment.

Pożyczką możesz sfinansować dowolny cel, jak remont, zakupy, wycieczkę czy naprawę. Nikogo nie musisz informować o swoich zamiarach, liczy się tylko terminowa spłata. Jeżeli wiesz, że w najbliższym czasie będziesz dysponować pieniędzmi do oddania, pożyczka jest naprawdę ciekawą i wygodną formułą na gotówkowy zastrzyk.

Oszczędności i dodatkowa praca

Jeśli nie zamierzasz brać wysokiego kredytu lub chcesz przynajmniej zmniejszyć jego wysokość, potrzebujesz pieniędzy. Zaoszczędzonych. Wiemy, jak trudno odkładać, szczególnie przy niższych zarobkach, ale to naprawdę możliwe. Liczy się przede wszystkim cel i pomysł na odkładanie. Rezygnacja z kosztownych nawyków może okazać się podwójnym zyskiem, zarówno materialnym, jak i mentalnym.

Grosz do grosza… znasz to powiedzenie? Nawet jeżeli Twoje plany się zmienią i jednak podejmiesz decyzję o kredycie celowym, na przykład na samochód, będziesz dysponować sporym wkładem własnym. A to bezpośrednio przekłada się na korzyści podczas negocjacji z bankiem.

Przeczytaj też