Porady dotyczące szukania pracy

0
Porady dotyczące szukania pracy

Nie tak dawno temu znalezienie wolnych miejsc pracy poza miejscem zamieszkania było bardziej skomplikowane. Na szczęście ta sytuacja uległa zmianie i obecnie każdy, kto szuka pracy, nie musi już polegać wyłącznie na reklamach lokalnych gazet i propozycjach urzędów pracy. W Internecie łatwo znaleźć interesujące oferty pracy w każdym miejscu. Każdy, kto ma ochotę odnaleźć się w innych warunkach, w innym miejscu, ma do dyspozycji niezliczoną ilość serwisów dedykowanych rynkowi pracy. Dzięki „filtrom” znacznie łatwiej wyszukiwać ogłoszenia, co pozwoli na znalezienie tych najlepiej dostosowanych do naszych preferencji, umiejętności, lokalizacji, branży, zainteresowań czy oczekiwań finansowych.

Coraz popularniejsze staje się korzystanie z sieci społecznościowych.  Facebook, Twitter i Linkedln to źródła ofert cieszące się wielkim powodzeniem w Polsce. Ten ostatni szczególnie koncentruje się na nawiązywaniu, a zwłaszcza utrzymaniu, istniejących kontaktów biznesowych. Inną alternatywą jest odwiedzanie targów pracy, podczas których firmy często dokonują rozeznania wśród potencjalnie nowych pracowników. O tym jak zacząć szukać pracy dowiesz się z artykułu „Od czego zacząć poszukiwanie pracy”. Poszukiwanie nowej pracy najwygodniej jednak przeprowadzić online. Wiele portali z ofertami pracy działa na arenie międzynarodowej, co umożliwia wyszukiwanie ofert pracy na całym świecie. W sieci można filtrować ogłoszenia według stanowiska, doświadczenia zawodowego i oczywiście pożądanej lokalizacji. Zawsze aktualne oferty pracy w Jaworznie i innych miejscach można znaleźć w serwisie aplikuj.pl

Wykorzystanie sprawdzonych sposobów

Curriculum Vitae i list motywacyjny… wszyscy wiemy, jak wielkie mają znaczenie, jednak sprawdzone metody ich konstruowania są zawsze przydatne dla każdego, kto szuka pracy. Ich przygotowania lub aktualizacji nie można odkładać na „po wakacjach”, „po świętach Bożego Narodzenia”, „w przyszłym miesiącu”. Nie! Zacznij już teraz! Pamiętaj, że proces selekcji kandydatów na atrakcyjne stanowisko trwa krótko, musisz być przygotowany. Firmy szukają perfekcyjnych kandydatów, jednak bardzo niewiele osób spełnia wszystkie wymagania, wymienione w ofercie pracy. Nie wolno się zniechęcać. Dobrze jest aplikować na ofertę, gdy spełnia się co najmniej 3/4 wymagań. Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie swojego CV. Od tego zależy przejście do kolejnego etapu rekrutacji.

Profesjonalnie przygotowane CV

CV z pewnością nie jest błahym dokumentem, choć czasem lekceważąco mówi się o nim w internetowych dyskusjach. A jest to przecież ważna autoreklama, dzięki której można wiele zyskać. To właśnie m.in. przez ten dokument informujemy pracodawcę o swojej wiedzy, predyspozycjach i umiejętnościach, które chcemy wnieść do firmy. Niestety, zwroty typu: jestem elastyczny, lubię się uczyć nowych rzeczy, jestem dobrze zorganizowany – nie są w stanie zachwycić menadżerów ds. HR. Podczas konstruowania CV musimy postawić się w sytuacji rekrutera. Czasami trzeba połączyć naukę z pracą. Jeżeli chcesz przeczytać wskazówki jak to zrobić to możesz o tym przeczytać w polecanym artykule. Musimy zatem jasno sprecyzować swoje doświadczenie, umiejętności i predyspozycje do wykonywania pracy, o którą się ubiegamy.

Liczy się końcowy efekt

Poszukiwanie nowej pracy może być bardzo uciążliwe samo w sobie. Gdy jednak wykazujemy się konsekwencją i determinacją, to zapewne znajdujemy się na najlepszej drodze do znalezienia atrakcyjnej posady. Warto pamiętać, że pracodawcy często polegają na komunikacji ustnej, headhuntingu lub po prostu wewnętrznej rekrutacji bardziej niż na zamieszczaniu ogłoszeń o naborze w mediach. Wiedza o tym, jak uzyskać dostęp do tych informacji jest bardzo ważna. Opublikowanie swojego CV online spowoduje, że nasze dane będą natychmiast dostępne dla tysięcy pracodawców, co może zaoszczędzić wielu problemów ze znalezieniem pracy.

Sporo serwisów pozwala na stworzenie swojego profilu, co z pewnością będzie korzystane dla nas i przydatne dla pracodawców szukających pracowników. Świadomość swoich oczekiwań dotyczących pracy, pozwoli zawęzić wyszukiwanie i poświęcić więcej czasu na znalezienie miejsc, które naprawdę nas interesują. Nowy angaż stanie się zatem tylko kwestią czasu.

Poszukiwania wymarzonego domu – od czego zacząć?

0
Poszukiwania wymarzonego domu - od czego zacząć?

Zakup własnego, wymarzonego domu to nie lada wyzwanie dla każdego jego poszukiwacza. Nie wystarczy tylko podjęcie decyzji o kupnie domu, aby cieszyć się własnymi czterema kątami. Musimy w jego poszukiwanie włożyć trochę więcej wysiłku. Pojawia się zatem pytanie: gdzie szukać ogłoszeń o domach na sprzedaż? W dobie internetu najprościej szukać właśnie w sieci. Jest to niezwykle wygodny sposób ułatwiający poszukiwanie wymarzonego lokum, który nie wymaga od nas wiele czasu. Możemy szukać o dowolnej porze dnia i nocy, kiedy tylko mamy chwilę wolnego czasu od obowiązków w domu czy w pracy.

Ogłoszenia w internecie można posortować względem posiadanego budżetu, co zdecydowanie zawęża pole poszukiwań. Nie tracimy czasu na oglądanie domów powyżej zaciągniętego na zakup kredytu lub środków własnych. Domy Kraków na sprzedaż prezentowane w internecie pozwolą nam bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą sprzedającego między innymi: z metrażem, lokalizacją, ewentualnymi pracami remontowymi do wykonania w domu czy rozmieszczeniem pomieszczeń. W ofercie sprzedażowej znajdziemy także informację na temat wysokość czynszu czy średnia wysokość miesięcznych opłat za prąd lub gaz. Dzięki ogłoszeniom w internecie zyskujemy możliwość przejrzenia kilkudziesięciu ogłoszeń w dogodnej dla nas okolicy, cenie i metrażu bez konieczności jeżdżenia z miejsca na miejsce. W przypadku, gdy jakiś dom wpadnie nam w oko nie ma problemu z umówieniem się na spotkanie z jego właścicielem.

Ogłoszenia z domami na sprzedaż w internecie stanowią ogromną bazę, dzięki czemu każdy z nas znajdzie dom spełniający jego oczekiwania i potrzeby. Mając szerszy przegląd domów w interesującej nas okolicy możemy porównywać ceny, wymiary, powierzchnię działki czy odległość do pracy, sklepu, przychodni czy przedszkola i szkoły.

Także zapoznanie się z rynkiem nieruchomości pozwoli nam podjąć wiele kluczowych decyzji. Mowa tutaj o rozszerzeniu poszukiwań o inne osiedla czy nawet powiat, jeśli cena znacząco różni się od tych w mieście. Często decydując się na dom poza granicami miasta możemy nie tylko uzyskać lepszą cenę, ale także większy metraż. Wszystko jednak zależy od tego jakiego domu szukamy i czy bierzemy pod uwagę ewentualnie dłuższy dojazd do pracy czy większą odległość przedszkola czy szkoły w przypadku rodzin z dziećmi.

Domy na sprzedaż w internecie bardzo często wystawiane są nie tylko przez osoby prywatne, ale również przez biura nieruchomości. Dzięki pośrednikowi możemy zapoznać się z prezentowaną ofertą, negocjować za jego pośrednictwem cenę, a także umówić się na spotkanie z właścicielem nieruchomości.

Ogłoszenia z domami na sprzedaż znajdziemy na wielu portalach takich jak: Lento, OtoDom, Gratka, a nawet Olx. Bardzo popularne staje się wystawianie ogłoszeń na portalach społecznościowych, dzięki czemu także możemy trafić na świetną okazję, kiedy komuś będzie zależało na szybkiej sprzedaży domu. Ogłoszenia z domami w internecie dają wiele możliwości na zapoznanie się w zaciszu własnego lokum z prezentowaną ofertą.

Co powinniśmy wiedzieć o plombach zabezpieczających?

0
Plomby zabezpieczające

Wielokrotnie z pewnością zetknęliśmy się z pojęciem, jakim są plomby zabezpieczające. Jednak pomimo tego nie do końca wiemy, po co są one stosowane. Dobrym rozwiązaniem byłoby dowiedzenie się czegoś więcej. Zacznijmy od celów stosowania takich plomb. Na pewno zapobiegają one przypadkowym kradzieżom. Pozwalają także na uwidacznianie wszelkich prób manipulacji. Przeciwdziałają również wszelkiej kontrabandzie oraz przemytowi. Do tego wszystkiego nie pozwalają na zanieczyszczenia danej zawartości. Poza tym plomby zabezpieczające chronią także załadowaniu broni oraz wybuchowych materiałów.

Funkcje plomb zabezpieczających

Ryzyko kradzieży jak i także wszelkich przestępczych działać wzrasta razem z wartością towarów transportowanych. Oznacza to z kolei wzrost wymagań właśnie względem plomb zabezpieczających.

Aspekty, o których mowa poniżej mają znaczny wpływ na projektowanie plomb zabezpieczających wysokiej jakości. A jakie to aspekty? Na pewno plomby wskazywać powinny czy dane zamykające urządzenie już wcześniej było otwierane. Plomby muszą zapewnić wszelką ochronę przez manipulacyjnymi próbami poprzez ich utrudnienie, uniemożliwienie lub też przynajmniej uczynienie ich niezmiernie czasochłonnymi. Cechy oraz budowa przeciwdziałające manipulacji uwidaczniać powinny każdą próbę dostępu nieupoważnioną. Plomby muszą wykazywać także odporność na podmianę składowych elementów. Mimo swojej trwałości plomba, sama nie może wpłynąć w żaden sposób wpłynąć na towar ani go uszkodzić.

Dzięki powyższym wymogom stosuje się z reguły plomby, które są wykonane z różnych materiałów oraz z wielu elementów. Wraz z połączeniem logotypu klienta, kodu kresowego, numeracji czy też kodu specjalistycznego każda z plomb na pewno będzie oryginalna jak i także niepowtarzalna. Na pewno nie będzie już możliwości podmiany jej na inną.

Gdzie znajdziemy najlepsze plomby zabezpieczające?

Na pewno mamy wątpliwości gdzie najlepiej zakupić plomby zabezpieczające. Okazuje się jednak, że jest to łatwiejsze, a niżeli mogłoby się nam wydawać. Wystarczy, że udamy się na stronę odpowiedniego sklepu oferującego plomby gwarancyjne, takiego jak sklep.oznaczenia.net.

W sklepie znajdziemy bogatą ofertę oznaczenia, etykiety oraz dodatki do tagowania ubrań, ale również poszukiwanych przez nas plomb. Oferowane plomby zabezpieczające stanowią najwyższej jakości produkt, który powinien usatysfakcjonować każdego klienta. Właściciele sklepu doskonale sobie zdają sprawę jak bezpieczeństwo jest ważne dla ich klientów. W związku z tym klienci mogą liczyć na kompleksową ofertę produktów, które pozwalają na zabezpieczenie elektroniki, towaru, maszyn oraz innego rodzaju sprzętu przed manipulacją, kradzieżą czy też próbami uszkodzeń.

Co więcej nadruk na plombach to również gwarancja jakości możliwe najwyższej poparta odpornością na środki chemiczne, wodę oraz ścieranie. Możemy na zawsze zapomnieć o nieskutecznych półśrodkach czy też o rozwiązaniach prowizorycznych. Naprawdę mamy szerokie pole do popisu.

Nowoczesny obóz nad morzem – jakie są atrakcje?

0
Nowoczesny obóz nad morzem - jakie są atrakcje?

Sezon urlopowy jest w pełni – w Polsce trwa on w głównej mierze od początku lipca aż do końcówki sierpnia. Wtedy to po prostu najwięcej Polaków jeździ ze swoimi pociechami na wakacje. W tym roku natomiast zdecydowaliście, że Wasze dziecko trochę się usamodzielni? Wysyłacie swoje pociechy na nowoczesny obóz nad morzem organizowany przez Kogis? Na jakie atrakcje można liczyć? Co dzieje się na takich obozach? Czy można z czystym sumieniem posłać dzieciaki na takie wczasy?

Statystyki pokazują, że obecnie naprawdę dużo rodziców odwiedza stronę internetową kogis.pl – dlaczego jednak taka sytuacja w ogóle następuje? Jest to pod wieloma względami aspekt łatwy do zrozumienia oraz wyjaśnienia. Po prostu można tam znaleźć naprawdę dobrej jakości obóz nad morzem dla swojego syna, córki, bliźniaków itp. Czym charakteryzują się tego typu wczasy? Trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, że jest bardzo bezpieczne. Każdy obóz nad morzem jest zgłoszony do kuratorium. Wszystkie tego typu wakacyjne wypady są organizowane przez fachowców z prawdziwego zdarzenia. Takie osoby przykładają się do tego, żeby pociechom – kolokwialnie pisząc – nie spad włos z głowy. Na co jeszcze mogą liczyć Klienci, którzy zdecydowali się właśnie na stronę internetową kogis.pl? Nie bez znaczenia jest fakt, że tematyka jest pod wieloma względami niezwykle urozmaicona. Wasza pociecha interesuje się sportem? W takiej sytuacji obóz nad morzem sportowy będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. A może dziecko lubi poprawiać swoje możliwości językowe? W takiej sytuacji optymalnym wyjściem będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli po prostu językowy obóz nad morzem…

Co dzieje się właśnie na takich zajęciach? Jakie atrakcje oferuje Kogis? Warto podkreślić, że zajęcia są prowadzone przez odpowiedniej jakości wychowawców. Nie są to żadni studenci na praktykach itp. Wychowawca ma ukończone odpowiednie szkoły – nie brakuje mu oczywiście dokumentów, które to wszystko dokładnie potwierdzają itp. Warto wziąć pod uwagę takie aspekty, że wychowawcy to nie tylko odpowiednie predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Nie brakuje im także empatii oraz kreatywności, wyobraźni. Zajęcia są ciekawe oraz urozmaicone. Pociechy nie narzekają na nudę oraz monotonię. Każdy obóz nad morzem jest wyjątkowo ciekawy od samego początku aż do samego końca. Jeśli wybraliście wspólnie z pociechami wakacje na sportowo, to nie będzie brakowało grania w rozmaite dyscypliny sportowe. Każdy obóz nad morzem to liczne imprezy integracyjne. Dlaczego są one tak ważne? To po prostu sposób na to, aby dzieciaki szybko złapały kontakty z innymi pociechami. Należy zwrócić uwagę na aspekt, że po prostu to również świetny sposób na to, aby poznać wychowawców, którzy są do dyspozycji dzieci tak naprawdę 24 godziny na dobę itp. Nie brakuje także wycieczek, zwiedzania ciekawych zabytków.

Co jeszcze jest oferowane, jeśli zdecydujecie się na stronę internetową kogis.pl? Warto wziąć pod uwagę aspekt, że w trakcie zajęć nauczyciele oraz pociechy korzystają wyłącznie z certyfikowanego sprzętu. To oczywiście podnosi poziom bezpieczeństwa. Wychowawcy są do dyspozycji dzieci 24 godziny na dobę. Na platformie Kogis macie okazję znaleźć tylko taki obóz nad morzem, który jest związany z opieką medyczną. Oczywiście, wychowawcy dbają o to, ale nikomu nie stała się żadna krzywda. Wszyscy jednak wiemy, że wakacje to wakacje. To sporo ruchu, zabaw itp. Gdyby zdarzyło się coś niepokojącego, to od razu do akcji wkroczą po prostu specjaliści z prawdziwego zdarzenia. Mnóstwo rodziców zastanawia się, jak to jest z wyżywieniem. Czy pociechy muszą mieć ze sobą prowiant? Na szczęście nie – wyżywienie jest podawane 4 razy w ciągu jednego dnia. Na skutek tego macie po prostu pewność, że Wasze pociechy na pewno nie będą narzekały na to, że będą głodne itp. Każdy obóz nad morzem oferowany przez Kogis to również atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe. Na pociechy czekają wygodne oraz komfortowe łóżka, zawsze czyste i niezwykle bogato wyposażone pokoje itp.

Carsharing – dbaj o flotę pojazdów firmowych

0
Carsharing – dbaj o flotę pojazdów firmowych

Stan pojazdów mechanicznych jest w głównej mierze zależny od tego, jak wykorzystywane są one przez pracowników. Oczywiście auta są często maksymalnie eksploatowane w trasie, gdy gonią deadliny, a specjaliści przecież nie muszą martwić się o silnik i benzynę, gdyż są to środki firmowe. Zawrotne prędkości to często spotykane zjawisko, które oczywiście nie musi przypaść do gustu właścicielom samochodów, gdyż spalanie wtedy wzrasta, razem z ryzykiem uszkodzenia części mechanicznych.

Czy jest w ogóle możliwość, by sobie poradzić z takimi sytuacjami? Oczywiście, że tak! Świetnym przykładem jest popularny carsharing, który nie tylko umożliwia weryfikowanie auta w czasie rzeczywistym, ale również przeglądanie historycznych tras. W ten sposób można na bieżąco sprawdzać jak, gdzie i kiedy pojazd był użytkowany.

Poinformuj pracowników o systemach

Chcąc wprowadzić carsharing (lub jeśli już to zrobiliście), poinformujcie o tym swoich pracowników. Sama informacja powinna zadziałać, by nie wykorzystywali oni pojazdów służbowych do celów prywatnych, lecz jeśli ich praca ma być monitorowana i poddawana ocenie, powinni oni być tego świadomi.

Analizuj co miesiąc raporty

Każdy koniec lub początek miesiąca jest dla firm okresem rozliczeniowym. Pracownicy poddawani są ocenie i wydajności. Dzięki temu można mierzyć postępy i sprawdzać, które sektory są do poprawy. Analizując raporty z systemów oferujących carsharing, są bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu zarząd nie tylko pozna szczegóły, których bez systemu nie mógłby otrzymać, ale również cały proces będzie bardzo prosty i szybki.

Jak wprowadzać zmiany?

Gdy postanowicie już zainstalować system carsharing, wystarczy skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która dokona pełnego montażu podzespołów i skonfiguruje je z Waszym indywidualnym kontem w oprogramowaniu komputerowym. Zamówienie takiej usługi to koszt rzędu od kilkuset złotych do kilku tysięcy – w zależności od zaawansowania systemu. Dalej otrzymacie wskazówki, jak wykorzystywać pełną funkcjonalność aplikacji i dodatkowo będziecie mogli liczyć na stałą pomoc obsługi klienta. Dzięki temu, nawet niejasne sektory przestaną być problemem.

Jak widać, monitoring firmowych aut może być prosty i przyjemny. Dzięki temu żaden klient nie musi obawiać się, że technologia będzie dla niego przytłaczająca. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że system zapewnia same plusy, dzięki którym pojazdy firmowe będą wydajne i bezpieczne, a budżet firmy zyska dodatkowo od kilku, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej w skali roku!

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

0
Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Dom zawsze powinien być czysty, aby przyjemnie się w nim przebywało. Jednak podczas czyszczenia nie powinno skupiać się jedynie na tym, aby wszystkie powierzchnie były lśniące i idealne – powietrze jest równie ważne. Oczyszczone, pozbawione drobin kurzu powietrze, którym można prawdziwie odetchnąć to zdecydowanie to, czego podczas zwykłego sprzątania brakuje. Dlatego warto zdać się na odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym.

Jak działają odkurzacze wodne?

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wodne odkurzacze potrafią całkowicie wyeliminować zanieczyszczenia. Wszystko dzięki zastosowaniu wodnych filtrów, które dokładnie wyłapują kurz z powietrza, a dzięki separatorom zostaje on umieszczony w specjalnym pojemniku.

Wiele osób z początku nie ufa zastosowaniu wody w odkurzaczach, jednak nie ma ku temu żadnych podstaw. W środowisku naturalnym to właśnie woda służy do usuwania pyłu i kurzu – jest to mechanizm zachodzący w przyrodzie od zawsze. Właściwości wody można zatem bezpiecznie wykorzystywać także do zbierania zanieczyszczeń w warunkach domowych.

Niektóre z bezworkowych odkurzaczy zawierają dodatkowo filtr HEPA, który eliminuje najdrobniejsze pyłki i daje dodatkową ochronę przed przedostaniem się jakichkolwiek alergenów do powietrza.

Jakie są funkcje odkurzacza bezworkowego wodnego?

Odkurzacze Rainbow z filtrem wodnym służą do:

oczyszczania oraz aromatyzacji powietrza (wystarczy dodanie kilku kropel olejku eterycznego do filtra);

jonizowania powietrza oraz jego nawilżania;

inhalacji;

czyszczenia na sucho i na mokro;

sprzątania nierównych i delikatnych powierzchni (parkiet, płytki, rośliny, książki, meble, żyrandole, gzymsy);

czyszczenia mebli tapicerowanych, dywanów, a także poduszek, materaców, koców i pościeli;

docierania w miejsca trudno dostępne, takie jak listwy przypodłogowe, grzejniki, zewnętrzne spirale lodówki;

usuwania roztoczy i głębokich zabrudzeń z tkanin;

zbierania wody i płynów.

Dzięki wielu dostępnym końcówkom sprzątanie jest ułatwione do granic możliwości i zupełnie bezwysiłkowe. Wszystkie końcówki można zawiesić na specjalnym wieszaku, dzięki któremu nic się nie zgubi i zmienianie części będzie jeszcze sprawniejsze.

Czy taki odkurzacz będzie dobry dla alergików?

Poprzez skuteczną eliminację zanieczyszczeń takie odkurzacze są jak najbardziej przydatne osobom chorym na astmę oraz uczulonym. Często alergicy po zwykłym sprzątaniu przy pomocy odkurzacza czują się jeszcze gorzej, ponieważ zassane powietrze wypada z drugiego końca urządzenia, a wraz z nim małe cząsteczki pyłu, które powodują alergię. W przypadku bezworkowego odkurzacza wodnego nic takiego nie ma miejsca i właściwie w stu procentach można pozbyć się zanieczyszczeń, a przy tym nawilżyć i aromatyzować powietrze, co wpłynie na lepsze samopoczucie domowników.

Wybór odkurzacza bezworkowego jest dobrą decyzją dla osób, które oczekują od swojego sprzątania czegoś więcej i pragną wyjątkowej skuteczności. Jest to rozwiązanie przynoszące pomieszczeniom prawdziwą świeżość połączoną z perfekcyjną czystością, a efekt ten raczej spodoba się każdemu.

Zadbaj o najwyższą jakość dokumentów – jaki papier biurowy wybrać?

0
Zadbaj o najwyższą jakość dokumentów – jaki papier biurowy wybrać?

Papier ksero to jeden z artykułów biurowych, bez którego w obecnych czasach pracy nie wyobraża sobie żadna firma. Biura, które szczegółowo dbają o jakość oraz o prezentację swoich dokumentów wiedzą, że kluczową rolę odgrywa odpowiedni rodzaj papieru. Estetyczne prowadzenie dokumentacji nie tylko świadczy o jakości prowadzonych usług, ale również o wizerunku firmy. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jaki rodzaj papieru biurowego wybierać, aby końcowy efekt wydruku był jak najlepszy.

Dobry papier ksero nie tylko do biura

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukowanych dokumentów, ale i grafik czy tekstów, wiedza, jak umiejętnie wybrać właściwy papier biurowy z pewnością się przyda. Estetycznie wydrukowane kartki sprawdzą się do prezentacji w szkole, na uczelni, w pracy czy też uatrakcyjnią własny księgozbiór.

Papier biurowy najwyższej jakości

W sklepach papierniczych często można spotkać kilka rodzajów papieru biurowego. Aby jednak wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej, poznajcie kilka cech papieru, które zwiększą Wasz zamierzony efekt końcowy wydruku:

 • Stopień bieli na kartce – może nie wiedzieliście, że każdy papier ksero dostępny w sklepach papierniczych posiada zapisany współczynnik bieli, gdzie jego wartość określa się od 153 do 168. Jeśli zależy Wam na wyrazistym kontraście, chcąc wzrokowo wyróżnić zamieszczone na kartce kolorowe grafiki, z pewnością najlepszą propozycją papieru biurowego będzie ten o najjaśniejszej barwie. Nie tylko barwne elementy, ale i czarny druk będzie przejrzystszy oraz bardziej wyrazisty na tego typu kartkach ksero.

 • Gramatura papieru – każdy rodzaj papieru ma określoną gramaturę, czyli swoją grubość. Papier biurowy, który najczęściej znaleźć można w sklepach to ten o gramaturze 80g/m2. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy cieńszych, czy też grubszych kartek ksero. Im mniejsza gramatura, tym kartka będzie delikatniejsza oraz bardziej przezroczysta. Dla biura, które w szczególności chce na dłużej zachować dokumenty, polecamy papier biurowy o grubości o 90g/m2.

 • Klasa papieru – to informacja ogólna, którą można przeczytać na samym opakowaniu papieru biurowego. Ze względu na klasę, papier znajdziemy w wersji A, B, oraz C. Papier oznaczony dużą literą A oznacza, ze jest to papier, który posiada wszystkie cechy wysokiej jakości papieru. Wersja B pojawiająca się na okładce to informacja o średniej klasie papieru do ksero, a litera C o klasie ekonomicznej.

 • Format kartki – najbardziej popularny to oczywiście format A4. Oprócz niego zakupić można papier o formacie A3 oraz A5.

Spłata zobowiązań finansowych

0
Spłata zobowiązań finansowych

Powstałe zobowiązania finansowe mogą przytłaczać. W niektórych sytuacjach prowadzą nie tylko do wyroków sądowych, w wyniku których dochodzi do egzekucji komorniczych, ale ponadto również mamy do czynienia z załamaniami psychicznymi. Tymczasem nawet jeśli ktoś wpada w zadłużenie przekraczające jego możliwości finansowe, to istnieje pewne rozwiązanie, które pozwala utrzymać stan majątkowy bez naruszeń, istnieje możliwość skorzystania z pewnej opcji ratunkowej, jaką jest chociażby kredyt oddłużeniowy.

Korzystne rozwiązanie dla klienta

Należy pamiętać o tym, że w każdej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z usług banku. Jednakże w obliczu braku zdolności kredytowej lub widnieniu na liście BIK, trudno jest mówić o możliwości skorzystania z usług bankowych. Powstaje zatem pytanie o to czy w takiej sytuacji można mówić o innej opcji? Jak najbardziej tak. Na naszym rynku funkcjonują bowiem podmioty, które imają się udzielaniem pożyczek osobom w trudnej sytuacji, które mają zaciągnięte inne pożyczki, które mają na koncie wiele chwilówek, a ich regularna spłata przekracza ich możliwości. Tym samym dochodzi do zwiększania owego zadłużenia, dochodzi do zwiększania się odsetek, a tym samym do utraty płynności finansowej.

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja chwilówek jest jak najbardziej możliwa i nie chodzi bynajmniej o pożyczki lichwiarskie. W sytuacji, gdy dana osoba lub też dany podmiot wpada w pętlę chwilówek, może utracić swoją płynność. Wcześniejsza spłata produktów pozabankowych rządzi się nieco innymi prawami niż w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pożyczkami udzielanymi przez bank. Pożyczki pozabankowe są zasadniczo udzielane na krótki czas, a tym samym bardzo trudno jest mówić o ich wcześniejszej spłacie. Jednakże w obliczu bardzo dużego zadłużenia, wcześniejsza spłata tychże zobowiązań jest nie tylko pewną ulgą, ale jest to wręcz coś koniecznego. Wyjście z pętli chwilówek nie jest niczym łatwym. Rzeczywistość pokazuje bowiem, że posiadanie wielu różnych pożyczek pozabankowych bardzo często prowadzi do utraty owej płynności, a tym samym mamy do czynienia z postępowaniem windykacyjnym oraz postępowaniem komorniczym. W tym momencie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego pokrywającego wszystkie dotychczasowe zobowiązania, wszystkie dotychczasowe chwilówki jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Powstaje w tym miejscu oczywiście pytanie o to, gdzie możemy znaleźć podmiot, który udzieli nam odpowiedniej pożyczki konsolidacyjnej?

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że nasze dotychczas zaciągnięte pożyczki są spłacone i tym samym zamknięte. Nam pozostaje do spłacania jedna rata, która jednocześnie też jest dostosowana do naszych indywidualnych możliwości. W sytuacji, gdy wpadamy w pętlę chwilówek, możemy działać nieracjonalnie, możemy próbować na własną rękę działać, aby uzyskać kolejną pożyczkę. Jednakże rzeczywistość pokazuje, że takie działanie powoduje odwrotny od oczekiwanego skutek.

Realna spłata chwilówek jest możliwa, aczkolwiek nie należy działać w pojedynkę, ale należy zdać się w tejże kwestii na doświadczenie osób mających odpowiednią wiedzę. W tym miejscu warto jest zajrzeć na stronę www.splatachwilowek.pl, gdzie mamy do czynienia z podmiotem, który owo doświadczenie oraz wiedzę posiada. Mamy do czynienia w tym miejscu z możliwością indywidualnego dopasowania jednej pożyczki konsolidacyjnej, dzięki której będziemy mogli spać spokojnie. Spłata chwilówek, pożyczek, kredytów i innych podobnych powinna być regularna, a w przeciwnym razie dochodzi do powstania zadłużenia. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest możliwa i jest najlepszym rozwiązaniem, które należy podjąć jak najszybciej. Zasadniczo mowa jest nie tylko o zastąpieniu wielu pożyczek jedną, ale tak naprawdę konsolidacja kredytów jest konieczna także do tego, aby móc mówić o spokoju, o zadbaniu o swoje zdrowie. Nie można bowiem nie wskazać na to, że pożyczki, których nie jesteśmy w stanie spłacać regularnie, mogą również powodować bardzo poważne kłopoty zdrowotne, o czym zresztą niestety miało okazję się przekonać już bardzo wiele osób.

Tym samym udzielając pożyczki konsolidacyjnej, pracownicy danej instytucji powinni bardzo dogłębnie przeanalizować dokumentację klienta, a poza tym bardzo istotnym elementem jest także delikatne podejście do każdego odrębnego klienta. Jeżeli w porę nie zareagujemy w sytuacji, gdy zaciągnięte pożyczki przekraczają nasze możliwości finansowe, to w pewnym momencie możemy utracić możliwości spłaty zobowiązań. Z takiej sytuacji często może już nie być wyjścia jeśli w porę nie zareagujemy.

Kim jest i ile zarabia agent celny? Wymogi rekrutacyjne

0
Kim jest i ile zarabia agent celny

Zarobki wysoko wykwalifikowanego agenta celnego osiągają 3 lub 4-krotność średniej krajowej. Praca agenta celnego to ogromna odpowiedzialność i stres, dlatego nie każdy nadaje się do tego zawodu. Jak wygląda praca agenta celnego? Jakie są jego zarobki?

Ile zarabia agent celny?

Agenci celni są najczęściej zatrudniani przez prywatne firmy, które zajmują się handlem zagranicznym. Praca celnika w takich miejscach jest na wagę złota. To on zajmuje się rozliczeniem podatkowym, ocleniem towarów i dba o każdy finansowy aspekt związany z przewozem towaru. Dzięki jego pracy, właściciele firmy transportowych czy logistycznych, nie muszą obawiać się o jakiekolwiek problemy z podatkami.

Jeżeli dopiero rozpocząłeś pracę na tym stanowisku, to świeżo po studiach możesz liczyć na 3 tysiące złotych wypłacanych na rękę. Wraz z przepracowanymi latami, pensja wzrasta to 5-6 tysięcy złotych netto.

Przedstawione zarobki agenta celnego to czysta statystyka. Wysokość pensji może znacznie wzrosnąć, dzięki dodatkowym umiejętnościom, takim jak znajomość dodatkowego języka obcego.

Agent celny – zawód deregulowany

Niegdyś zawód agenta celnego był regulowany państwowymi ustawami. Od maja 2014 roku nie podlega już żadnym regulacjom. Od tego czasu organizowane są liczne kursy i powstały nowe kierunki studiów, które kształcą przyszłych celników. Niezależnie od tego jaką drogę wybierzesz, będziesz musiał zaliczyć egzamin na celnika, które będzie potwierdzał Twoje umiejętności.

Przykładowe arkusze i opracowane odpowiedzi znajdziesz na stronie Odpowiedzi.com.pl.

O wpis na listę agentów celnych mogą ubiegać się osoby, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, posiadają kwalifikacje lub/i doświadczenie do podjęcia pracy w zakresie obsługi celnej i nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwa skarbowe.

Jakie są obowiązki agenta celnego?

Każdy agent celny umie rozpoznać potencjalnie niebezpieczne lub nielegalne substancje, zna zagrożone gatunki zwierząt i roślin oraz wszystkie sztuczki przemytników. Przeszkoleni są również w rozpoznawaniu podejrzanych zachowań i doskonalę wiedzą jak w takich sytuacjach reagować.

Praca agenta celnego polega, przede wszystkim na odprawie celnej różnych towarów. Weryfikowanie dokumentacji i wykrywanie prób przemytu, należy do podstawowych obowiązków każdego agenta celnego.

Czym na co dzień zajmuje się celnik?

 • Przygotowanie niezbędnych dokumentów celnych;
 • Przeprowadzanie odprawy celnej ładunku;
 • Weryfikacji dokumentów przewozowych z zadeklarowanym, przewożonym towarem;
 • Koordynacja przewozu towarów na granicy państwa;
 • Wykrywanie prób przemytu;
 • Rozliczenia podatkowe VAT i akcyzy;

Wady i zalety pracy jako agent celny

Zaletami pracy celnika są:

 • Stale zmieniające się środowisko pracy – duża dynamika
 • Nieprzerwany kontakt z ludźmi i ciekawymi sytuacjami
 • Rosnąca satysfakcja z wykonywanych obowiązków
 • Zarobki na poziomie 4-krotnej średniej krajowej

Wadami pracy jako agent celny są:

 • Stały stres i presja
 • Przeprowadzka na miejsca pracy – relokacja
 • Potencjalnie niebezpieczne środowisko pracy
 • Ogromna odpowiedzialność

Wynajęcie wózka widłowego krok po kroku

0
Wynajęcie wózka widłowego krok po kroku

Wózki widłowe są niezbędnymi pojazdami do sprawnego i szybkiego magazynowania towarów. W związku ze swoimi wszechstronnymi funkcjami znalazły swoje miejsce w logistyce magazynowej. Wózki widłowe można spotkać w niemal każdej fabryce, magazynie, czy centrum dystrybucyjnym na całym świecie. Jak się okazuje, nie trzeba kupować całej floty, by cieszyć się wózkami widłowymi w swojej firmie.

Przeczytaj też