Jak stworzyć dobry list referencyjny?

0

List referencyjny napisany przez byłego pracodawcę, promotora czy też opiekuna praktyk lub stażu może okazać się wartościowym dodatkiem do naszego CV. Jest to dokument, który potwierdzi nasze kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie oraz upewni osobę rekrutującą, że warto obdarzyć nas zaufaniem i że sprawdzimy się przy wykonywaniu konkretnych obowiązków.

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka

0

Większość rodaków podejmując pracę w opiece domowej decyduje się na pierwszy wyjazd do Niemiec. Polskie opiekunki w Niemczech są cenione ze względu na sumienność, empatie oraz cierpliwość, które czynią z nich idealne towarzyszki dla seniorów. Jak przygotować się do pierwszego wyjazdu do pracy jako opiekunka, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

Kantorbox.pl, czyli wiodąca porównywarka kantorów online

0

E-kantory są bardzo korzystnym narzędziem w rękach graczy walutowych. Z jednej strony można z nich korzystać wszędzie a z drugiej – pozwalają na zwiększanie przychodów, bez konieczności oglądania się na spread. Mimo tych wielu zalet, e-kantory również należy monitorować. Podobnie jak każdy inny podmiot na rynku walutowym, również i one podlegają prawom rynku.

Skuteczny system motywacyjny dla twojego biznesu

0

Dzięki sprawnemu systemowi motywacyjnemu jako pracodawcy zyskujemy ogromnie dużo. Kadry zarządzające spółek, w których z powodzeniem wdrożono takie systemy, są zgodne – ich pracownicy są bardziej zaangażowani w swoje obowiązki, bardziej skupieni na pracy, mniej zestresowani, wykazują się większą samodzielnością i efektywnością pracy. Czy to nie brzmi wspaniale? System motywacyjny jest jak magiczna pigułka, która szybko i bezboleśnie odmieni funkcjonowanie naszej firmy. Jak jednak zbudować skuteczny system motywacyjny? Co wybrać?

Zarabianie w walucie – jak nie tracić na przelewach do kraju?

0

To pytanie zadaje sobie wiele osób, wyjeżdżających do pracy za granicę. W jaki sposób przesyłać rodzinie pieniądze, płacić rachunki czy spłacać kredyt? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się bank. Często jednak nie jest to wcale najlepsze rozwiązanie. Banki, podobnie jak kantory stacjonarne, korzystają ze sztywnych tabel kursów walut, które zwykle nie są dla nas korzystne. Różnice spreadów między nimi a kantorami internetowymi sięgają nawet kilkudziesięciu groszy! Choć wydaje się, że to niewiele, przy dużych lub częstych wymianach niższy spread pozwala jednak sporo zaoszczędzić.

Szybkie pożyczki online – co zrobić, gdy chcemy przedłużyć?

0

Decydując się na skorzystanie z usług banku lub firmy pożyczkowej, trzeba wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe, jeśli chodzi o spłacenie długu. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie możliwości związanych z przedłużeniem terminu.

Jaki program magazynowy wybrać dla firmy z branży budowlanej?

0

W branży budowlanej jednym z kluczowych elementów działania firmy są materiały. Obok pracowników to praktycznie najważniejszy czynnik decydujący o sukcesie w branży budowlanej. Trzeba jednak pamiętać, ze materiałami budowlanymi – podobnie jak wszystkimi innymi wykorzystywanymi w firmie surowcami, półproduktami i produktami – musimy w odpowiedni sposób zarządzać.

ZUS oraz ZUS i OFE – poznaj najważniejsze różnice między tymi rozwiązaniami

0

Osoby, które rozpoczęły swoją pierwszą pracę, mogą zdecydować, dokąd powędruje odprowadzana przez pracodawcę składka na ubezpieczenie emerytalne. Jedną z możliwości jest pozostawienie całej kwoty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Inną – przekazanie części pieniędzy do Otwartego Funduszu Emerytalnego, działającego w ramach II filaru. W artykule omówimy szczegółowo każde z rozwiązań. Podpowiemy także co wybrać – ZUS czy ZUS i OFE?

5 zasad ekspozycji asortymentu w sklepie

0

Zależy Ci na tym, by Twój sklep stał się miejscem atrakcyjnym dla klienta? Chcesz poprawić wyniki sprzedażowe i zbudować cenioną markę, również w długofalowej perspektywie czasu? Zależy Ci na tym, by mieć wpływ na zachowanie klienta w sklepie? Zacznij od profesjonalnej ekspozycji asortymentu w sklepie. Merchandising to klucz do sukcesu.

Jak wybrać konto bankowe dla pary, która chce wspólnie gospodarować finansami? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę

0

Nie ulega wątpliwości, że wspólne życie niesie ze sobą sporo wyzwań, także tych związanych z mądrym zarządzaniem domowym budżetem. Zastanawiasz się, jak wybrać konto bankowe, by gospodarowanie finansami było bardziej efektywne? Oto nasze wskazówki.

Przeczytaj też