Gdy szybko potrzebujesz pieniędzy

0
Gdy szybko potrzebujesz pieniędzy

Wielu ludziom zdarzają się sytuacje, gdy potrzebują natychmiast od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nie każdemu bank przyzna debet na karcie lub przyzna pożyczkę. Trzeba tu bowiem spełnić pewne warunki, jak choćby stały i pewny comiesięczny dochód, jak umowa o pracę, renta czy emerytura w odpowiedniej wysokości. Co jednak, jeśli ktoś pracuje np. na umowę zlecenie i nie jest wiarygodny dla banku? Wtedy mogą go poratować chwilówki bez bik.

Działalność gospodarcza w Hiszpanii

0
Działalność gospodarcza w Hiszpanii

Coraz więcej Polaków decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Hiszpanii, wielu też zastanawia się nad przeniesieniem działalności, którą prowadzą w Polsce właśnie na Półwysep Iberyjski. Ten słoneczny kraj oprócz pięknych plaż i pysznej kuchni oferuje także wiele korzyści prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii.

Przedsiębiorcy chcący rozpocząć biznes w Hiszpanii mają duży wybór jeśli chodzi o możliwości wejścia na rynek. Najbardziej popularną formą prowadzenia działalności jest samozatrudnienie (tzw. autónomo) oraz działalność w formie spółki. Jednak przedsiębiorca posiadający firmę chociażby na terenie Polski ma również możliwość utworzenia oddziału (sucursal) lub przedstawicielstwa (agencia), które będą działać na terenie Hiszpanii.

Jak rozpocząć działalność w formie autónomo?

Proces rejestracji działalności jednoosobowej jest dość prosty i szybki, odbywa się w dwóch placówkach – Urzędzie Skarbowym (Agencia Estatal de Administración Tributaria) oraz hiszpańskim odpowiedniku ZUS (la Tesorería General de Seguridad Social). Rejestrację można opisać w kilku krokach, które przytaczamy poniżej:

Krok 1. Uzyskanie N.I.E. (Número de Identificación de Extranjero) w Komisariacie Policji za pomocą formularza EX-15.

Krok 2. Uzyskanie numeru ubezpieczenia społecznego (Número de Seguridad Social) w hiszpańskim odpowiedniku ZUS za pomocą formularza TA1.

Krok 3. Złożenie wniosku za pomocą formularza 036 lub 037 w Urzędzie Skarbowym.

Krok 4. Rejestracja w hiszpańskim systemie przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (RETA – Régimen Especial de Trabajadores Autónomos) za pomocą formularza TA0521/1.

Obywatele Unii Europejskiej nie muszą ubiegać się o kartę pobytu, ponieważ zgodnie z Dyrektywą 2004/38/WE wymóg ten zniesiono w 2007 roku. Natomiast przed przystąpieniem do rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej należy upewnić się czy w ramach danego zawodu konieczne jest uznanie posiadanych kwalifikacji w Hiszpanii (będzie to konieczne w przypadku m.in. adwokatów, lekarzy czy nauczycieli).

Autónomo mają obowiązek rozliczania się z podatku VAT (IVA – Impuesto sobre el Valor Añadido) oraz podatku dochodowego od osób fizycznych (IRPF – Impuesto sobre la Renta de las Personas Físicas). Deklaracje podatkowe składa się co kwartał (w kwietniu, czerwcu, październiku i styczniu), ale należy pamiętać także o deklaracji rocznej. Ponadto przedsiębiorcy zobowiązani są do uiszczania składek na ubezpieczenie, które w pierwszych 12 miesiącach są stałe i wynoszą 60€ miesięcznie, następnie wzrastają proporcjonalnie do osiąganych dochodów.

Jak rozpocząć działalność w formie spółki?

W Hiszpanii najczęściej można spotkać się z następującymi rodzajami spółek:

– spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (SL – Sociedad Limitada),

– spółka akcyjna (SA – Sociedad Anónima),

– spółka jawna (Sociedad Colectiva),

– spółka komandytowa (Sociedad Comanditaria),

Najpopularniejszymi spośród wymienionych są spółka z.o.o. oraz spółka akcyjna, natomiast bardzo rzadko spotyka się spółki komandytowe. Rejestracja spółki oraz koszty z tym związane mogą różnić się w zależności od rodzaju spółki, jednak pewne elementy są wspólne.

Krok 1. Uzyskanie N.I.E. (Número de Identificación de Extranjero) w Komisariacie Policji za pomocą formularza EX-15.

Krok 2. Rejestracja nazwy w Rejestrze Handlowym (Registro Mercantil Central).

Krok 3. Uzyskanie tymczasowego N.I.F. (Número de Identificación Fiscal) w Urzędzie Skarbowym za pomocą formularza 036.

Krok 4. Otwarcie hiszpańskiego rachunku bankowego, na który wpłacony zostanie kapitał zakładowy (w przypadku spółki z.o.o. wynosi min. 3 000€, a w przypadku spółki akcyjnej – 60 000€).

Krok 5. Spisanie statutu spółki.

Krok 6. Podpisanie aktu założycielskiego w obecności hiszpańskiego notariusza.

Krok 7. Rejestracja spółki w Rejestrze Handlowym właściwym dla siedziby spółki.

Krok 8. Uzyskanie ostatecznego N.I.F. (Número de Identificación Fiscal).

Na etapie prowadzenia działalności, oprócz obowiązku odprowadzenia podatku VAT, należy uiszczać podatek od spółek (Impuesto de sociedades), który obciąża dochody uzyskane przez spółkę i wynosi co do zasady 25%.

Alternatywą dla zakładania nowej spółki jest utworzenie oddziału spółki już istniejącej. Należy jednak pamiętać, iż oddział nie posiada osobowości prawnej ani odrębnego kapitału, a za jego zobowiązania odpowiedzialność ponosi spółka-matka. Hiszpański oddział polskiej spółki musi spełniać wymogi przewidziane w prawie hiszpańskim i podobnie jak spółka podlega wpisowi do rejestru.

Jeszcze inną formą prowadzenia działalności jest spółka osobowa, za której zobowiązania odpowiadają wspólnicy (jest to odpowiedzialność nieograniczona, solidarna i subsydiarna).

Jeżeli są Państwo zainteresowani rozpoczęciem działalności gospodarczej w Hiszpanii, zachęcamy do skorzystania z usług polskojęzycznego adwokata, który pomoże Państwu dokonać wyboru odpowiedniej formy działalności oraz przeprowadzi procedurę rejestracji.

Copywriter – praca na etacie czy prowadzenie własnej działalności?

0
copywriter

Jest to zawód dla osób, które są świetnie zorganizowane i potrafią zmobilizować się do pracy. Ciężko jest czasami samemu narzucić sobie godziny pracy, jeżeli nie są one ściśle ustalone przez naszego pracodawcę. Bycie copywriter m jest to zajęcie, które może się opłacić i być świetnym dorobkiem do rodzinnego budżetu. Niezależnie jednak od tego, na jaką opcję się Zdecydujemy, prędzej czy później w głowie pojawi nam się pytanie dotyczące tego czy nie lepiej zarabiać na własny rachunek. Wówczas należy wziąć pod uwagę sporo czynników. Jednym z ważniejszych jest sama kwestia zarobków. To właśnie jej przyjrzymy się dzisiaj z bliska. Ile zarabia copywriter na etacie, a ile ten pracujący na własny rachunek? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/copywriter-etat-czy-wlasna-firma/

Ile zarabia copywriter na etacie?

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Postanowiliśmy sprawdzić Jednak Jak wygląda to przez portal OLX, na którym często publikowane są ogłoszenia dotyczące pracy copywriter. Płatny staż dla Junior co copywriter po angielsku na poziomie B2 w małym mieście jest to około 1000 do 1200 zł miesięcznie. Jest to stanowisko dla osoby początkującej, która będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin. Nieco większym mieście, copywriter na pełen etat może liczyć na zarobki od 2500 zł do nawet 3000 zł. We Wrocławiu stawki te zaczynają się od 2800 zł do 4200 zł w skali miesiąca. Są one oczywiście podawane w kwocie brutto, a przy tak podawany jest to dla danych z OLX. Pojawiają się również większe wypłaty, jak i te mniejsze. Wszystko sprowadza się jednak do wielkości miasta, doświadczenia, wymiaru pracy oraz samego rozliczenia.

Ile jest w stanie zarobić copywriter na własnej działalności gospodarczej?

Przy niewielkich zarobkach, zakładanie własnej firmy niekoniecznie się opłaca. Wówczas możemy prowadzić działalność niezarejestrowana. Możliwości jest dużo. Najlepiej w tym celu udać się do specjalisty. Ten dokładnie wypisz je nam szczegółowe punkty, opłaty oraz wszystkie inne czynności. We właściwym mieszkaniu, możesz zarejestrować swoją firmę, wtedy odpadają ci koszta związane z wynajmem czy utrzymaniem lokalu. Pozostanie cię jednak sprzęt, a także pieczątka. Zamiast zatrudniać księgowego, możesz udać się na kurs oraz samodzielnie się rozliczać. Zamiast auta firmowego, Wystarczy że pozostaniesz przy swoim. Możesz uniknąć wystarczy jedynie trochę pokombinować.

Zobacz też: http://blogbiszopa.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-copywriter/

Myjka Karcher dla Twojej firmy – czy warto inwestować?

0
Myjka Karcher

Prowadzisz firmę? Jesteś więc przedsiębiorcą. Nieistotne, czy oferujesz usługi, czy zajmujesz się dystrybucją produktów. Musisz myśleć tak, jak każdy klient. Czy interesanci będą bić się o Twoją ofertę, gdy wizerunek działalności nie będzie dopracy pod każdym względem? Oczywiście, że nie. Warto więc zadbać o to, by w oczach klientów wyglądać jak prawdziwy profesjonalista i człowiek sukcesu. Jak to zrobić? Przede wszystkim dbając o to, jak klienci czują się podczas spotkań w Twoim obiekcie. Im lepsze jest ich samopoczucie, tym większe prawdopodobieństwo, że będą chcieli sfinalizować ofertę.

Czystość i higiena miejsca pracy oraz narzędzi wykorzystywanych w trakcie realizacji założeń to podstawa. Jak jednak o to zadbać? Jedną z najlepszych inwestycji jest przede wszystkim myjka Karcher, która gwarantuje doskonałe rezultaty dla Twojej działalności. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat? Jesteś w doskonałym miejscu. Sprawdź, co przygotowaliśmy z myślą o Twoich potrzebach.

Karcher do samochodów

Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że czysty i zadbany samochód to podstawa. Myjka Karcher to natomiast najlepsze narzędzie, które pozwala na utrzymanie czystości na odpowiednim poziomie. Dzięki niej nie musimy regularnie odwiedzać myjni samochodowej, co bez wątpienia nie należy do najtańszych rozwiązań, gdy chcemy, by nasz pojazd prezentował się na co dzień w sposób elegancki.

Czyszczenie hal, magazynów i pomieszczeń wielkometrażowych

Przejdźmy do najtrudniejszego aspektu, gdy chodzi o zachowanie czystości w miejscu pracy. Czyszczenie wielkometrażowych magazynów, hal i innych obiektów, które mogą sprawiać pewne trudności. Myjka Karcher poradzi sobie z nimi doskonale, ponieważ gwarantuje dynamikę pracy i niezwykłą efektywność. Chcesz się o tym przekonać? Pamiętaj, że możesz wypożyczyć takie urządzenia i przekonać się, że inwestycja będzie jednak o wiele lepszą decyzją.

Czysty podjazd, taras, a nawet elewacja

Co prawda, nie każda elewacja nadaje się do tego, by czyścić ją przy pomocy takich urządzeń jak myjka Karcher, lecz na pewno wiele osób skorzysta z jej pomocy podczas utrzymywania czystości budynku. Coraz częściej dochodzi do tego, że nowoczesne biurowce decydują się na wyłożenie dolnej części obiektu płytami imitującymi kamień naturalny i na zastosowanie dużej ilości przeszkleń. Myjka Karcher w takich sytuacjach będzie niezawodnym narzędziem pozwalającym na utrzymanie czystości. Do tego należy dodać podjazdy, parkingi i tarasy wypoczynkowe dla pracowników.

Grafik komputerowy – praca na etat czy własna firma?

0
grafik

Firmy, które zatrudniają specjalistów w każdej dziedzinie posiadają swoje własne zwyczaje dotyczące charakteru umów zawartych z pracownikami oraz sposobu i trybu pracy. Niektóre firmy preferują ośmiogodzinny tryb pracy, inne bardziej elastyczna opcje. Niektóre firmy pozwalają na współpracę, doceniając zalety takiego rozwiązania. Czy bycie grafikiem komputerowym zatrudniony w firmie jest lepsze odbicie grafikiem komputerowym prowadzącym własną działalność? Która opcja jest korzystniejsza?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/grafik-komputerowy-etat-czy-moze-wlasna-dzialalnosc/

Swoboda czy ciągły pokój – Freelancer

Taka forma posiada zarówno swoje wady jak i zalety. Do zalet możemy zaliczyć przede wszystkim to że jesteśmy panami same dla siebie i wybieramy takie zlecenia, które nam odpowiadają. Nie jesteśmy uzależnieni czasowo ani miejscowo do naszego pracodawcy. Dodatkowo jeżeli mamy dostęp do kilku zleceń, wtedy możemy wybrać sobie te najbardziej korzystne. Do zalet zalicza się przede wszystkim to, że zlecenia zazwyczaj wykonuje się na podstawie umowy o dzieło, która nie daje nam ani ubezpieczenia ani praw emerytalnych. Taka praca również jest ustalonym terminem wykonania całości lub części pracy. Wówczas elastyczny czas może być praktyczne czymś co oznacza 8 godzin przed biurkiem bez żadnej przerwy. pomimo tego że nie mamy nad sobą nikogo, kto mógłby nami pokierować, klient zakłada, że jesteśmy specjalistami i mówiąc kolokwialnie bardzo duże wymogi. Graficy pracujący w ten sposób, cenią sobie swobodę, której nie zawsze mogą doświadczyć na etacie. Etatowcy natomiast mogą odetchnąć bardziej wspólną, ponieważ oni zawsze będą mieli pracę do wykonania, co za tym idzie godne wynagrodzenie. Dodatkowo pracują oni na umowę o pracę, czyli posiadają ubezpieczenie oraz prawa emerytalne. 

Grafik komputerowy – czy własna firma wchodzi w grę?

możemy mieć spory dylemat jeżeli chodzi o rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Kiedy osiągniemy już potrzebny doświadczenie, dobrze byłoby zdobyć również renomy związaną z nazwiskiem oraz bogatym portfolio, którym będziemy mogli w przyszłości zaimponować potencjalnym klientom. Aby założyć firmę, nie wystarczą jedynie dobre chęci i parę groszy w portfelu. Dodatkowo musimy zaopatrzyć się w sprzęt, aplikację oraz zainwestować odpowiednią reklamę, aby klienci o nas wiedzieli. Wszystko to wiąże się z kosztami, czyli otwierając firmy istnieje możliwość aby wziąć kredyt na rozkręcenie działalności. Osoby pracujące na samozatrudnieniu łączą w sobie kilka zalet pracowników etatowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie oraz prawa emerytalne. Musimy jednak pamiętać o tym, że branża grafiki komputerowej jest dosyć wymagająca i stawia przed specjalistami spore wyzwania.

Zobacz też: http://blogbiszopa.pl/grafik-komputerowy-ile-zarabia-doswiadczenie/

Pozyskiwanie klientów b2b

0
Pozyskiwanie klientów b2b

Wszyscy pracujący w sprzedaży wiemy, jak trudne jest pozyskanie klienta biznesowego. Z reguły trudno do niego dotrzeć z naszą ofertą, gdyż ktoś zapewnia mu już daną usługę lub nie potrafimy odnaleźć skutecznego sposobu na pozyskiwanie klientów B2B.

Cztery pierwsze decyzję na założenia firmy jednoosobowej

0
biznes jednoosobowy

Jeżeli chcesz założyć firmę jednoosobową, powinieneś wiedzieć jakie dokumenty musisz zebrać oraz o co zadbać, a także co przygotować przed rejestracją przedsiębiorstwa. Przed tobą poważne decyzje takie jak wybór opodatkowania, wymyślenie nazwy firmy, oraz wiele innych. Przedstawimy Ci dzisiaj 4 pierwsze decyzję, które staną przed Tobą podczas założenia firmy jednoosobowej. Jesteś ciekawy? Koniecznie sprawdź!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zalozyc-firme-jednoosobowa/

1. Opodatkowanie firmy

Naturalnie rzecz biorąc nikt nie chcę płacić pieniędzy z górnej półki. Właśnie dlatego przemyśl swoją decyzję dotyczącą niektórych form rozliczenia. W momencie kiedy chcesz założyć jednoosobową firmę rozliczasz się tak samo jak w przypadku osoby fizycznej, czyli płacąc podatek od osób fizycznych PIT. W Twój wybór wchodzą opcje takie jak:

• Skala podatkowa 16% oraz 32%

• Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

• Karta podatnikowa

Jeżeli chodzi o punkt drugi, czyli ryczałt, będzie on możliwy jeżeli twój dochód przekracza 85528 zł kropka W innym wypadku będzie to podatek liniowy, 19% bez względu na ilość dochodu.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji najlepiej jest się skontaktować z księgową.

2. Kiedy zdecydować się na otwarcie firmy?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej zaczyna się w chwili złożenia dokumentów fizycznych lub też przez internet. Od tego momentu, osoba zakładająca firmę staje się przedsiębiorca. Czy data ma jakieś znaczenie?

Są to powody osobiste takie jak zgromadzenie środków przygotowanie strony internetowej lub też pozyskiwanie dostawców. Istnieje jednak jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Jeżeli chcemy skorzystać z ulgi na start odcinek która przeznaczona jest dla początkujących przedsiębiorców, to termin pół roku bez opłacania składek na ZUS trwa od momentu:

• kolejnego miesiąca, jeżeli firma została zarejestrowana w środku miesiąca

• pierwszego dnia miesiąca jeżeli rejestracja nastąpiła nie wcześniej niż pierwszego dnia miesiąca

3. Kod PKD

Każdy rodzaj działalności posiada swój kod zwany kodem PKD, czyli w skrócie Polska Klasyfikacja Działalności. Wyszukiwarka takich kodów znajduje się na stronie rządowej dedykowanej przedsiębiorcom.

Nie w każdym przypadku jednak pozyskiwanie takiego kodu jest czystą formalnością. W niektórych sytuacjach po wyborze takiego kodu będziemy zobowiązani na przykład do zakupu kasy fiskalnej lub płacenia podatku od towarów i usług, czyli podatku VAT.

4. Nazwa firmy

Nazwa działalności to Twoja wizytówka. Warto jest w takim wypadku dobrze ją przemyśleć. Wiele osób zastanawia się czy lepiej wymyślić ciekawą nazwę czy też zostać przy imieniu i nazwisku. 

Dużo zależy między innymi od tego w jakiej branży będziemy działać. Jeżeli chodzi o firmę transportową, to imię i nazwisko będzie odpowiednie. Jednak nie w każdej sytuacji będzie to dobry pomysł. Upewnij się czy twoja nazwa jest oryginalna i niepowtarzalna przez wpisanie jej w wyszukiwarkę. 

Ostatnio czynnością która ci została jest zapisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności Gospodarczej. Rejestracja firmy jest bardzo prosta.

Zobacz też: http://blogbiszopa.pl/5-sekretow-na-zaoszczedzenie-pieniedzy/

Najważniejsze informacje o zdolności kredytowej

0
Najważniejsze informacje o zdolności kredytowej

Pojęcie „zdolność kredytowa” jest bez wątpienia nieobce większości Polaków, zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek starali się o kredyt bądź pożyczkę. Nie można nie wspomnieć o fakcie, że niewystarczająca zdolność kredytowa to jedna z najczęściej spotykanych przyczyn odrzucania przez banki wniosków o kredyt. Krótko mówiąc – jest ona niezwykle istotna. Mimo to jednak brak wśród wielu osób szerszej wiedzy na jej temat. Tak więc jakie są najważniejsze informacje o zdolności kredytowej, które po prostu trzeba znać?

Czym właściwie jest zdolność kredytowa i dlaczego jest tak istotna?

Najprościej mówiąc, posiadanie zdolności kredytowej oznacza posiadanie możliwości spłaty danego kredytu w wyznaczonym okresie, wraz ze wszelkimi opłatami dodatkowymi i odsetkami. Banki weryfikują ją w każdym przypadku – zarówno, kiedy wnioskujemy o kredyt gotówkowy na niewielką sumę, jak i przy kredytach hipotecznych na wielkie kwoty. Co oczywiste, większa kwota kredytu będzie wymagała posiadania większej zdolności kredytowej.

Dlaczego banki tak bardzo zwracają uwagę na wysokość zdolności kredytowej? Musimy pamiętać, że kredyt oznacza ryzyko nie tylko dla kredytobiorcy, ale także dla kredytodawcy. Windykacja w przypadku braku terminowej płatności jest w końcu bardzo kosztowna, a nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. W związku z tym w najlepszym interesie banków jest udzielanie kredytów tylko tym, którzy rzeczywiście z dużym prawdopodobieństwem będą w stanie je spłacać. Ma to swoje dobre strony także dla ich klientów, ponieważ redukuje ryzyko, że wpadną w długi, których nie będą potrafili później uregulować.

Algorytmy przyjęte przez banki nie są jednak idealne i może się zdarzyć, że chociaż jesteśmy pewni, że na dany kredyt nas stać, to samodzielne złożenie wniosku zakończy się porażką. Dlatego też warto zwrócić się do dobrego pośrednika finansowego – na przykład Habza Finanse. Rozbudowana wiedza i sieć kontaktów pozwala jego doradcom na pozyskiwanie korzystnych kredytów nawet w naprawdę trudnych sytuacjach. Bonusem jest fakt, że oszczędzimy w ten sposób sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwania najlepszej oferty.

Co składa się na zdolność kredytową?

Każdy bank oblicza zdolność kredytową nieco inaczej, w związku z czym, jeśli skorzystamy z zawartych na ich stronach internetowych kalkulatorów, prawdopodobnie wyniki będą nieco się od siebie różniły. Zazwyczaj jednak nie różnią się znacznie elementy, które brane są pod uwagę, a należą do nich przede wszystkim:

  • wysokość dochodów i ich źródło
  • aktualne zobowiązania i koszty utrzymania
  • historia kredytowa
  • wiek
  • stan cywilny.

Wysokość dochodów postrzegana jest jako najistotniejszy czynnik i faktycznie w dużej mierze tak jest, ale należy również zwracać dużą uwagę na wysokość aktualnych zobowiązań, a także koszty utrzymania. Jeśli ktoś jednocześnie dużo zarabia, ale też bardzo dużo wydaje, nie będzie w lepszej sytuacji od kogoś, kto zarabia nieco mniej, ale ma też znacznie mniej obciążeń.

Historia kredytowa również jest bardzo ważna, ponieważ pozwala bankowi oszacować, jak wiarygodny i terminowy jest dany klient. Dlatego też powinniśmy dbać o to, aby unikać negatywnych wpisów w BIK-u, ponieważ mogą one później znacznie utrudnić otrzymanie jakiegokolwiek kredytu.

Co zrobić, żeby podnieść swoją zdolność kredytową?

Najprostszym w teorii, a najtrudniejszym w praktyce rozwiązaniem byłoby zwiększenie dochodów i obniżenie ilości zobowiązań (na przykład poprzez spłatę aktualnych kredytów lub pożyczek). Mało kto jednak jest w stanie tego dokonać. Jest jednak kilka sposobów, z których skorzystać może znacznie szersze grono osób.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy nie posiadamy żadnych kart kredytowych bądź kredytów odnawialnych, które niekoniecznie są nam potrzebne. Warto pamiętać, że nawet jeśli z nich nie korzystamy i wiążą się one jedynie na przykład z niewielką stałą opłatą za ich udzielenie, to i tak obniżają naszą zdolność kredytową.

Bardzo ważnym aspektem jest również poprawa historii kredytowej (bądź jej uzupełnienie, jeśli aktualnie jest pusta – brak historii kredytowej jest bowiem dla banków niewiele lepszy niż posiadanie historii negatywnej). Można to prosto i bez dużych kosztów zrobić, biorąc tanie przedmioty na atrakcyjne raty 0%, a następnie spłacając je w terminie.

Podsumowanie

Zdolność kredytowa to nieco bardziej skomplikowany temat niż mogłoby się wydawać, co nie zmienia faktu, że zdecydowanie warto się nim głębiej zainteresować. Jest bardzo prawdopodobne, że taka wiedza nam się w życiu przyda – w końcu niewiele jest ludzi, którzy w swoim życiu nigdy nie zaciągną jakiegokolwiek zobowiązania.

Wbrew pozorom niska zdolność kredytowa nie zamyka wcale drogi do otrzymania kredytu, chociaż niewątpliwie może cały proces utrudnić. Problem ten ominiemy korzystając z usług wspomnianego już pośrednika kredytowego, którego znaleźć możemy tutaj: https://habzafinanse.com.pl/. Nie dość, że nie będziemy musieli się obawiać otrzymania z banku odmowy, to jeszcze upewnimy się dzięki temu, że weźmiemy kredyt na tak korzystnych warunkach, jak to tylko możliwe.

Drzwiczki do kominka

0
Drzwiczki do kominka

Każdy młody człowiek w pewnym wieku zakładający rodzinę myśli również o tym, gdzie zamieszkać. W zależności od tego, jakimi finansami dysponuje młode małżeństwo mogą zdecydować się na jedną z kilku opcji mieszkania. Najprostszą i zarazem najtańszą stanowi zamieszkanie z rodzicami. Często rodzice chcąc pomóc swoim dzieciom oferują im dom nad głową nie pobierając od nich żadnych pieniędzy ani nie oczekując płacenia wspólnych rachunków. Wiąże się to jednak z pewnymi niedogodnościami. Mały metraż przypadający na młodych małżonków i ciągła obecność innych osób często nie sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych.

Pomoc dla każdego, kto ma problem o podłożu prawniczym

0
Pomoc dla każdego, kto ma problem o podłożu prawniczym

Każdemu może zdarzyć się, że niestety na drodze stanie problem, który wymaga pomocy prawnika. Jest to kwestia dość istotna, która rzeczywiście znacząco przyczynia się do załatwienia wielu spraw prawniczych, zanim trafią one na wokandę sądową. Najwięcej bowiem spraw wynika z nieznajomości przepisów, a także e złej interpretacji.

Przeczytaj też