DORYWCZA PRACA W DOMU

Trudno jest śledzić na bieżąco zmieniające się oferty banków i oszacować, czy otrzymamy kredyt, w jakim banku, na jaką kwotę, a także ile będzie trwała cała procedura.
Najlepiej zorientowaną w różnych ofertach osobą będzie doradca kredytowy. Jego pomoc przyda się szczególnie osobom z małą zdolnością kredytową – pośrednik podpowie, które banki prowadzą łagodniejszą politykę kredytową i warto się do nich zwrócić.

Minimum wysiłku, maksimum wiedzy

Doradca kredytowy powinien przedstawić nam ofertę kredytów hipotecznych kilku banków, dzięki czemu oszczędzimy sporo czasu. Mamy prawo wymagać od doradcy DORADCA KREDYTOWYprzygotowania zestawienia ofert kredytowych zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Profesjonalny, niezależny pośrednik doradzi ofertę korzystną dla nas, a nie dla siebie. Jeśli doradca będzie przekonywał tylko do jednej oferty, powinno to wzbudzić nasze wątpliwości. Nierzetelni pośrednicy sugerują wybór tego banku, który wypłaca im najwyższą prowizję od podpisanej umowy kredytowej.

Ocena naszych możliwości

Doradca powinien zbadać naszą zdolność kredytową zgodnie z wymaganiami różnych banków i na tej podstawie wytypować, w którym mamy szansę uzyskać kredyt oraz w jakiej walucie go otrzymamy – w którym we frankach szwajcarskich, a w którym w złotówkach. Każdy bank ma bowiem własną politykę przyznawania kredytów i jest nastawiony na konkretną grupę klientów. W związku z tym w różny sposób analizuje ich sytuację finansową oraz bada ryzyko transakcji. Jednak niezależnie od pomocy profesjonalisty powinniśmy też sami starać się pozyskiwać informacje z różnych źródeł – nie tylko stron internetowych banków, ale także wyszukiwarek ofert kredytowych czy prasy ekonomicznej.

Zysk bez wydatków

Działalność pośredników kojarzy się z dodatkowymi kosztami i koniecznością płacenia im prowizji. Jednak doradca kredytowy nie działa jak agencja nieruchomości, więc jego usługi nie generują kosztów. Mogą nawet przynieść nam zysk, jeśli zaproponuje lepsze warunki kredytu od tych, które wynegocjowalibyśmy samodzielnie w banku. Usługi pośredników są dla kredytobiorcy bezpłatne. Doradca współpracujący z bankiem jest bowiem wynagradzany za swoją pracę przez bank po udzieleniu kredytu. Ten system wynagradzania gwarantuje, że pośrednik angażuje się w proces ubiegania się o kredyt, ponieważ od pomyślności tych starań zależy jego wynagrodzenie.

Kwestie formalne

Podczas kompletowania wymaganych przez bank dokumentów niezbędnych do udzielenia kredytu, doradca na bieżąco powinien nam pomagać, np. wytłumaczyć sformułowania stosowane przez banki, a także wskazać, co obniża i podwyższa naszą zdolność kredytową. Powinien również zadbać, abyśmy wypełnili wniosek kredytowy poprawnie, ponieważ wtedy bank nie będzie żądał uzupełniania informacji.

Długoterminowa pomoc

Profesjonalny doradca kredytowy nie tylko przeprowadzi nas przez proces udzielania kredytu ale również w trakcie spłaty zadłużenia może ułatwić nam współpracę z bankiem, np. po kilku latach zaproponować korzystniejsze warunki kredytowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here