grafik

Firmy, które zatrudniają specjalistów w każdej dziedzinie posiadają swoje własne zwyczaje dotyczące charakteru umów zawartych z pracownikami oraz sposobu i trybu pracy. Niektóre firmy preferują ośmiogodzinny tryb pracy, inne bardziej elastyczna opcje. Niektóre firmy pozwalają na współpracę, doceniając zalety takiego rozwiązania. Czy bycie grafikiem komputerowym zatrudniony w firmie jest lepsze odbicie grafikiem komputerowym prowadzącym własną działalność? Która opcja jest korzystniejsza?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/grafik-komputerowy-etat-czy-moze-wlasna-dzialalnosc/

Swoboda czy ciągły pokój – Freelancer

Taka forma posiada zarówno swoje wady jak i zalety. Do zalet możemy zaliczyć przede wszystkim to że jesteśmy panami same dla siebie i wybieramy takie zlecenia, które nam odpowiadają. Nie jesteśmy uzależnieni czasowo ani miejscowo do naszego pracodawcy. Dodatkowo jeżeli mamy dostęp do kilku zleceń, wtedy możemy wybrać sobie te najbardziej korzystne. Do zalet zalicza się przede wszystkim to, że zlecenia zazwyczaj wykonuje się na podstawie umowy o dzieło, która nie daje nam ani ubezpieczenia ani praw emerytalnych. Taka praca również jest ustalonym terminem wykonania całości lub części pracy. Wówczas elastyczny czas może być praktyczne czymś co oznacza 8 godzin przed biurkiem bez żadnej przerwy. pomimo tego że nie mamy nad sobą nikogo, kto mógłby nami pokierować, klient zakłada, że jesteśmy specjalistami i mówiąc kolokwialnie bardzo duże wymogi. Graficy pracujący w ten sposób, cenią sobie swobodę, której nie zawsze mogą doświadczyć na etacie. Etatowcy natomiast mogą odetchnąć bardziej wspólną, ponieważ oni zawsze będą mieli pracę do wykonania, co za tym idzie godne wynagrodzenie. Dodatkowo pracują oni na umowę o pracę, czyli posiadają ubezpieczenie oraz prawa emerytalne. 

Grafik komputerowy – czy własna firma wchodzi w grę?

możemy mieć spory dylemat jeżeli chodzi o rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Kiedy osiągniemy już potrzebny doświadczenie, dobrze byłoby zdobyć również renomy związaną z nazwiskiem oraz bogatym portfolio, którym będziemy mogli w przyszłości zaimponować potencjalnym klientom. Aby założyć firmę, nie wystarczą jedynie dobre chęci i parę groszy w portfelu. Dodatkowo musimy zaopatrzyć się w sprzęt, aplikację oraz zainwestować odpowiednią reklamę, aby klienci o nas wiedzieli. Wszystko to wiąże się z kosztami, czyli otwierając firmy istnieje możliwość aby wziąć kredyt na rozkręcenie działalności. Osoby pracujące na samozatrudnieniu łączą w sobie kilka zalet pracowników etatowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie oraz prawa emerytalne. Musimy jednak pamiętać o tym, że branża grafiki komputerowej jest dosyć wymagająca i stawia przed specjalistami spore wyzwania.

Zobacz też: http://blogbiszopa.pl/grafik-komputerowy-ile-zarabia-doswiadczenie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here