Jak stworzyć profesjonalną etykietę

Etykiety to pierwsze, na co zwraca uwagę potencjalny klient. Bez nich trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Dobrze zaprojektowane etykiety to nie tylko lepsza sprzedaż, ale świadectwo jakości firmy, która handluje danymi produktami.

Program do etykiet

Obecnie można znaleźć w internecie dużo darmowych programów do tworzenia etykiet. Dzięki temu każdy samodzielnie może zaplanować wygląd i kształt naklejki. Dzięki programowi do etykiet można je przerabiać i poprawiać do woli. Programy te nie są skomplikowane w obsłudze, są dostępne dla każdego. Mają łatwy i przejrzysty interfejs, a także wiele gotowych szablonów i możliwość tworzenia kodów kreskowych.

Co powinny zawierać profesjonalne etykiety?

Program do etykiet powinien być ustawiony tak, aby kolory były stonowane, z dodatkiem bieli. Na każdej powinna być nazwa danego towaru i logo producenta. Każda etykieta powinna zawierać informacje o składzie danego produktu. Powinna także mieć jak najmniej tekstu i używać czcionek, które kojarzą się z konkretną marką. Kształt powinien być okrągły albo kwadratowy. A przede wszystkim etykieta musi być umieszczona prawidłowo na produkcie i mieć rozmiar odpowiedni do produktu.

Etykiety – jakie są rodzaje?

W programie do etykiet mamy możliwość wydrukować różnego rodzaju naklejki. Najbardziej znane, które wyparły tradycyjne etykiety umieszczane na mokrym kleju, są te samoprzylepne. Mogą być one drukowane na folii czy na papierze. Nalepki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, tego samego co opakowanie produktu. Etykiety mogą mieć kształt kurczliwego rękawa, czy być w kształcie owijki umieszczonej na okrągłych rurach, kablach czy przewodach.Naklejki z nadrukiem lustrzanym umieszczone są na przezroczystej folii, może też mieć kilka stron i zawierać informacje o produkcie w różnych językach. Są też etykiety, które są reaktywne, tzn. reagują na zmiany w otoczeniu produktu albo w samym produkcie. Pozwala to na kontrolowanie właściwej temperatury produktu. Etykiety te wykorzystuje się głównie w przemyśle spożywczym.Niektóre nalepki mogą być w formie plomby, która zabezpiecza butelki, szafki i drzwi, mogą występować w wersji brudzącej i niebrudzącej.

Kolekcjonowanie etykiet

Na etykietach często umieszczane są informacje reklamowe, które dotyczą konkretnej marki lub produktu. z tego powodu niektóre z nich są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów i osiągają niebotyczne ceny na aukcjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here