ZAKŁADANIE KONTA W BANKU

Są dwa podstawowe rodzaje szybkiego zarabiania: jeden, w którym świadczymy jakieś usługi, a drugi, gdy coś sprzedajemy. Aby sprzedawać trzeba mieć jednak pieniądze na inwestycje, czyli na zakup towaru.

Świadczenie usług

Do świadczenia usług, w których nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji i można to wykonywać w domu, przed komputerem  zaliczyć można pisanie artykułów na zamówienie, zostawianie komentarzy na forach na zlecenie, wypełnianie jakichś baz danych treścią, itp. Takie zlecenia można znaleźć w internecie na różnych portalach z pracą czy zleceniami.

Za porządnie napisany tekst o długości około 2000 znaków, czyli 300 słów zazwyczaj otrzymamy co najmniej 5 – 10 zł. Teksty gorszej jakości są w niższej cenie np. 3 zł za tę samą ilość znaków czy słów. Warto rozejrzeć się co sprzedaje się na tzw. giełdach tekstów, aby wiedzieć o czym opłaca się pisać. Najczęściej kupowane są teksty w tematykach, które nie należą do najciekawszych np. finanse, kredyty, lokaty, suplementy odchudzania, itp. Zlecenia na teksty lub zostawianie komentarzy na forach czy blogach to chyba najłatwiejszy sposób na dodatkowe, szybkie pieniądze. Zamiast pisania można również szukać innych zleceń, jak np. na namalowanie obrazu, wykonanie jakiegoś projektu itp. Można też próbować sprzedawać swoje rękodzieło, najłatwiej na allegro, gdzie jest wielu kupujących. Za wykonaną usługę warto brać pieniądze z góry, aby nie trafić na osobę nieuczciwą. Trzeba uważać na tzw. oferty pracy w domu, np. składanie długopisów, bo to ewidentne oszustwo. Ma ono na celu wyłącznie wyciągnięcie od nieświadomej osoby pieniędzy (kaucji).

Kupno – sprzedaż

Aby zająć się sprzedażą potrzebujemy gotówki na start. Zarobkowanie polega na tym, aby kupić taniej, a sprzedać drożej. Łatwo i szybko można zarobić 1000 zł kupując i sprzedając markowe ubrania albo elektronikę. Ludzie często sprzedają wiele rzeczy nie mając świadomości ich prawdziwej wartości. Trzeba więc polować na takie okazje, np. na allegro. Gdy uda się kupić tanio coś wartościowego np. za 50 zł to być może uda się to sprzedać np. za 150 – 200 zł jeśli faktycznie jest tyle warte. Swoją ofertę trzeba przedstawić w sposób bardziej profesjonalny, tzn. dodać treściwy opis i kilka dobrych zdjęć przedmiotu. Zdjęcia w zasadzie są tutaj najważniejsze. Gdy znajdziesz takich, różnych przedmiotów 10 to siłą rzeczy zdobędziesz stosunkowo małym kosztem dodatkowe 1000 zł. Ten sposób wymaga posiadania pewnej wiedzy o wartości przedmiotów, których sprzedażą będziesz się zajmować. Należy uważać od kogo się kupuje i przede wszystkim sprawdzić poprzednie komentarze u takiej osoby sprzedającej. Jeśli ma dużo negatywów wzbudzających niepokój albo jest to zupełnie nowe konto to lepiej odpuścić sobie kupno i szukać innej okazji. Dobrym zwyczajem powinno być posiadanie dwóch kont na allegro – jednego do kupna, a drugiego do sprzedaży, aby kupujący nie zauważyli, że sprzedajesz drożej rzecz, którą nabyłeś taniej. Jeśli chciałbyś zrobić z tego pomysłu sposobu na comiesięczne dorabianie do pensji to trzeba mieć założoną działalność gospodarczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here