Konto dla dzieci

Edukację finansową naszych dzieci warto zacząć jak najwcześniej. Ma to na celu oswajanie naszych pociech z wartości pieniądza, a także naukę organizacji i planowania własnego budżetu. Pozwoli to również na zapewnienie lepszego startu w przyszłość, o czym marzy każdy rodzic.

Konto dla dzieci stanowi doskonałe ćwiczenie i powolne wprowadzanie w świat finansów. Rolą opiekuna jest przedstawienie takiego rozwiązania oraz stały nadzór i doradzanie, ale to nasze pociechy powinny odgrywać kluczową rolę w tym procesie.
Naprzeciw takim rozwiązaniom wychodzą ofert banków, które proponują konta dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, ale również dla dzieci w wieku poniżej 13 rokiem życia.

Przykładem takiego konta jest PKO Konto Dziecka. Dużym plusem tego rachunku jest fakt, iż jest ono powiązane z kontem osoby dorosłej. Takie rozwiązanie pozwala na ciągłą kontrolę i nadzór nad finansami i może być przez zarządzane przez rodziców.

Bardzo ciekawym zastosowaniem jest karta przedpłacona, na którą osoba dorosła przelewa odpowiednią ilość środków i oddaje do użytkowania swojemu dziecku. Jest to bardzo istotny krok w zarządzaniu własnymi finansami, a z uwagi na fakt, że jest to rodzaj karty z góry ustaloną kwotą do wykorzystania, jest to również sposób bezpieczny.

Na stronie serwisu dla najmłodszych znajdziemy wiele ciekawych materiałów i informacji edukacyjnych. Zapoznanie się z nimi pozwoli na przygotowanie i wprowadzenie do świata finansów.
Strona internetowa utworzona jest z myślą o naszych dzieciach, które mają możliwość zakładania własnych wirtualnych skarbonek, a zdobycie środków na zaplanowany cel jest nagradzane w formie odznak. Jest to doskonała forma budowy prawidłowych nawyków oszczędzania dla najmłodszych. Pociechy mają także możliwość wykonywania różnych operacji finansowych, a co istotne każda z tych operacji musi zostać zaakceptowana przez rodzica.

Konta dla dzieci, które oferowane są przez banki, stanowią bezpieczną i efektywną formę wprowadzania naszych dzieci w skomplikowany świat finansowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here