Kryptowaluty

Dla każdego miłośnika kryptowalut obserwowanie dynamicznych wzrostów najpopularniejszych aktywów jak Bitcoin czy Ethereum to za mało. Wiele osób decyduje się na uczestnictwo w inwestycjach kryptowalutowych poprzez zakup, gromadzenie kryptowalut i ich późniejsze odsprzedanie z odpowiednim zyskiem. Choć wydaje się to prostą strategią na wysoki zarobek, to jednak nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę na temat tego, gdzie możemy dokonać zakupu kryptowalut oraz w jaki sposób bezpiecznie przechowywać zgromadzone monety, by zmniejszyć ryzyko ich kradzieży. Poniżej przedstawiony jest krótki poradnik, jak kupić i przechowywać kryptowaluty.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Choć w mediach możemy usłyszeć i przeczytać bardzo wiele o osobach, które dokonały życiowej inwestycji w zakup kryptowalut, to jednak wciąż mało się mówi o tym, gdzie dokładnie możemy nabyć tego typu aktywa. Sprawa jest prosta – w Polsce funkcjonuje kilkanaście sprawdzonych giełd kryptowalut, za pośrednictwem których możemy dokonać zakupu i sprzedaży swoich kryptowalut. Wśród najpopularniejszych z nich wymienić możemy Binance, BitBay cz Crypto.com (gdzie kupisz również popularne ostatnio tokeny NFT). Wybór odpowiedniej giełdy powinien być uzależniony od naszych potrzeb oraz preferencji. Istnieją giełdy oferujące nawet kilkadziesiąt różnych kryptowalut, inne oferują nam najniższe prowizje. W celu zachowania stosownej anonimowości, mamy możliwość skorzystania z Binance która jest giełdą bez weryfikacji. Warto jednak przed skorzystaniem z usług jednej z giełd upewnić się, że jest ona godna zaufania.

Jak przechowywać kryptowaluty?

Nie od dzisiaj wiadomo, że rosnąca popularność kryptowalut, a również ich wartość jest łakomym kąskiem dla wszystkich złodziei, którzy decydują się na oszustwa i kradzieże. Producenci nowoczesnych rozwiązań wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i oferują innowacyjne rozwiązanie w postaci bezpiecznych i stosunkowo tanich portfeli do kryptowalut. Takie urządzenia jak Ledger Nano X, Ledger Nano S czy Trezor chronią nasze cyfrowe aktywa. Nasz portfel przechowuje klucz prywatny, za pomocą którego możemy uzyskać dostęp do blockchaina. Każdy z wymienionych urządzeń charakteryzuje się dużą wygodą korzystania oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa naszych zgromadzonych dotychczas kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here