dywan

Najbardziej eksploatowaną częścią mieszkania jest podłoga. Z tego względu dobrze jest przemyśleć z jakiego materiału chcielibyśmy, żeby była ona wykonana. W większości mieszkań, chociaż w jednym z pokoi, występuje dywanowa ozdoba podłogowa. Jaki rodzaj dywanu wybrać oraz w których pomieszczeniach je rozlokować?

Mniejsze dywany

Pierwszą ozdobą, która wita każdego z naszych gości oraz nas samych jest wycieraczka przed drzwi. Mało estetyczna wycieraczka nie dosyć, że nie będzie się schludnie prezentować, to wiele powie odwiedzającym na temat gospodarza. W ofertach sklepowych znajduje się różnorodny wybór wycieraczek, na przykład wycieraczki z napisem witającym gości, wycieraczki z różnym wzorem, zwierzakiem, obrazem, wycieraczki jednokolorowe, klasyczne lub systemowe. Im lepiej zbierająca brud z butów wycieraczka, tym mniej zanieczyszczeń lub po prostu wody, wnosimy do mieszkania. Dzięki temu łatwiej utrzymać podłogę w przedpokoju w czystości. Kolejnym niewielkim dywanikiem są łazienkowe dywaniki. Główna ich funkcja to uzupełnienie wystroju całej łazienki. Ponadto łazienkowy dywan uprzyjemnia skorzystanie z kąpieli lub wzięcie prysznica. Oprócz tego, że zapewniają komfort wykonywania codziennych, higienicznych czynności, to pochłaniają one nadmiar wody i wilgoci. Jeśli dywaniki łazienkowe posiadają matę antypoślizgową, to chronią przed poślizgiem podczas wychodzenia z wanny lub spod prysznica. Zaletą większości tego typu dywaników przeznaczonych do łazienki jest fakt, że oprócz odkurzania, można je prać. Dzięki temu, w ich przyjemnym dla stopy runie, nie będą miały możliwości rozwijać się niechciane drobnoustroje.

Dywan do przedpokoju lub kuchni

Przedpokój jest częścią mieszkania, do którego wnosi się najwięcej brudu. Stanowi także wizytówkę naszego mieszkania. Urządzając mieszkanie warto pamiętać o tym, że najlepiej byłoby w taki sposób urządzić to pomieszczenie, żeby łączyło się w jedną całość z pozostałymi częściami mieszkania. Ze względu na zwiększona eksploatację, przedpokojowa ozdoba podłogowa powinna być wytrzymała i odporna na działanie takich czynników jak wilgoć, woda oraz środki do usuwania plam po błocie. Ze względu na zaspokojenie potrzeb klientów, producenci wytwarzają dywany nowoczesne z bardzo wytrzymałego polipropylenu lub akrylu. W podłużnych przedpokojach ładnie prezentują się chodniki dywanowe, które również wytwarzane są z różnych materiałów, mają różne długości oraz wzory na runie. Przeznaczone do przedpokoju dywany często mają niższe runo niż pozostałe gatunki. Wynika to z faktu, że w przedpokoju zbiegają się praktycznie wszystkie drzwi prowadzące do innych pomieszczeń, więc żeby zapewnić łatwość ich otwierania, to najlepiej żeby dywan był odpowiednio cienki. Podobnie jak w wypadku dywaników łazienkowych, dobrze, żeby posiadał on antypoślizgową matę, która unieruchomi dywan na śliskich płytkach. Wiele osób, żeby ocieplić kuchnię oraz nadać jej więcej przytulności, na praktyczną ozdobę wybiera płasko tkany dywan. Kuchnia jest miejscem, w którym na podłogę spada najwięcej resztek jedzenia, powstają plamy, które nie zawsze łatwo usunąć. Z tego względu dobrze wybierać wśród dywanów, które można samodzielnie prać w pralce. Dzięki takiej możliwości, dywan kuchenny będzie zawsze prezentować się w nieskazitelnym stanie.

Dywan do salonu, pokoju dziecięcego lub sypialni

Sypialnia jest miejscem, do którego najrzadziej wchodzą goście. Z tego względu w tym pokoju można pozwolić sobie na droższy gatunek dywanu, który nie będzie narażony na zniszczenia, poplamienia czy zwykłe zużycie. Mało kto lubi w sypialni spożywać posiłki, więc jest mniejsze ryzyko powstania trudnych do usunięcia plam. Sprawia to, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybierać wśród jasnych barw dywanów. W wielu nowoczesnych jak i klasycznie umeblowanych sypialniach, spotyka się wykładziny dywanowe. Dobrej jakości wykładzina, która będzie regularnie odkurzana i czyszczona, jest świetnym pomysłem dla osób, które lubią jednolitą podłogę. Jasne wykładziny gwarantują wizualną przestronność pomieszczenia, w którym zostały wyłożone. Salon jest pomieszczeniem, w którym w zależności od wystroju i stylu urządzonego wnętrza, pasować będą różne kształty, wymiary, gatunki i kolory dywanów. Wśród szerokiej gamy dywanów do wyboru, możemy wybierać taką dekorację podłogową, która będzie nie tylko modna, ale również i praktyczna. Wiele osób, żeby podkreślić przytulność salonu lub pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, wybiera dywany z przyjemnym w dotyku runem, takim jakim odznacza się dywan shaggy albo dywan pluszowy.

Dywan jest praktyczną i funkcjonalną ozdobą mieszkania. Z jednej strony ociepla i chroni podłogę, z drugiej, jest elementem wystroju, który podkreśla styl, w którym urządziliśmy swoje mieszkanie. Projektanci zadbali o to, żeby w każdej części mieszkania, mógł znajdować się pasujący do niej dywan. Jako klienci mamy do wyboru dywany z różnorodnych kolekcji i kategorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here