Poręczyciel kredytu

Aby otrzymać kredyt w banku, niezbędna jest nam odpowiednia zdolność kredytowa. Niestety czasem zdarza się tak, że mimo swoich starań, bank nie akceptuje naszego wniosku kredytowego i odmawia udzielenia pożyczki. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie popracować nad swoją historią i zdolnością kredytową lub poprosić o pomoc poręczyciela. Dzięki niemu możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pieniędzy. Kto może zostać poręczycielem kredytu i w jaki sposób wpływa on na naszą zdolność kredytową? Podpowiadamy.

Kto to jest poręczyciel kredytu

Poręczyciel kredytu to osoba, która zobowiązuje się spłacić zobowiązanie kredytobiorcy w momencie, gdy on zaprzestanie spłaty. Banki w taki sposób zabezpieczają się przed utratą pieniędzy  i minimalizują ryzyko, które wiąże się z przyznaniem pieniędzy osobie o niewystarczającej zdolności kredytowej. Poręczyciel zawiera umowę z bankiem i zgadza się na to, że w razie niewypłacalności kredytobiorcy, to on przejmie obowiązek spłaty zobowiązania. Jest to więc bardzo odpowiedzialna rola, do której nie może przystąpić każda osoba.

Kto może zostać poręczycielem kredytu?

Skoro już wiesz jakie zadanie ma poręczyciel, to z pewnością zastanawiasz się też, kto może nim zostać. Banki nie mają jasno ustalonych zasad co do tego, kto może zostać poręczycielem. Może to być zarówno osoba z bliskiej rodziny np. rodzice, rodzeństwo, jak i znajomi. Oznacza to, że jeśli tylko Twój kolega lub koleżanka ma dobrą zdolność kredytową i chce poręczyć Ci kredyt, to możesz skorzystać z tej pomocy. Banki nie mają nic przeciwko poręczycielom, którzy nie są spokrewnieni z kredytobiorcą. W tym wypadku liczy się dobra historia kredytowa i zdolność spłaty kredytu w razie, gdy klient stanie się niewypłacalny.

Dlaczego poręczyciel zwiększa naszą zdolność kredytową?

To pytanie bardzo często pada z ust kredytobiorców, którzy nie mają wystarczającej zdolności kredytowej i chcą poprosić o pomoc poręczyciela. Dołączenie do zobowiązania osoby trzeciej, którą jest poręczyciel kredytu https://habzafinanse.com.pl/poreczyciel-kredytu/ sprawia, że możemy otrzymać dużo lepsze warunki kredytowania. Jest tak, ponieważ bank pożyczając pieniądze, nie podejmuje aż takiego dużego ryzyka i nie musi zabezpieczać się poprzez prowizję czy wysokie oprocentowanie. Zabezpieczenie w dochodach osoby trzeciej jest wystarczające i daje kredytobiorcy szanse na otrzymanie wyższych sum oraz atrakcyjnych rat. Podczas obliczania zdolności kredytowej dwóch osób możemy liczyć na lepsze wyniki niż gdybyśmy wnioskowali o kredyt w pojedynkę. Właśnie dlatego poręczyciel dobrze wpływa na naszą zdolność kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here