Pożyczka przez internet jest wygodnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ wszelkie formalności związane z jej udzieleniem ograniczone są do minimum. Podstawową zaletą pożyczki online jest bardzo szybkie rozpatrywanie wniosku i natychmiastowe poinformowanie klienta o decyzji. Po pozytywnej decyzji i podpisaniu umowy przyznana kwota pożyczki w ciągu kilkudziesięciu minut jest już na koncie bankowym pożyczkobiorcy. Wadą tego rozwiązania są możliwe koszty dodatkowe – tej pułapki da się jednak uniknąć przez wnikliwe przeczytanie umowy pożyczki.

Pożyczki przez internet udzielane są przez firmy pożyczkowe, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, ograniczają wszystkie zbędne formalności. Przed zaciągnięciem takiej pożyczki warto uprzednio przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, w tym: dowód osobisty, wyciąg z konta bankowego oraz zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Pożyczka online – zalety

Pożyczki przez internet są wygodną opcją dla osób zapracowanych i potrzebujących szybkiego zasilenia rachunku bankowego. Chwilówki online są również dobrym rozwiązaniem dla firm pożyczkowych, które mają swoje siedziby w większych miastach – dzięki temu nie zamykają się na określoną grupę klientów. Wśród podstawowych zalet pożyczek online można wymienić:

  • szybkie złożenie i rozpatrzenie wniosku, co jest bardzo korzystną opcją dla osób, które chcą mieć bardzo szybko pieniądze na koncie. Poza tym wypełnianie wniosku nie jest skomplikowane: wystarczy wpisać dane kontaktowe oraz podać przybliżoną kwotę pożyczki,
  • możliwość dokładnego przeczytania umowy pożyczki w domu – opcja ta pozwala zminimalizować ryzyko ukrytych kosztów, a także zapoznać się ze wszystkimi warunkami pożyczki,
  • niewielkie wymagania firm pożyczkowych – jest to atrakcyjne w szczególności dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę inną niż o pracę. Niejednokrotnie jedynym wymaganym poświadczeniem dla pożyczkodawcy jest wyciąg z konta bankowego,
  • krótkotrwały proces przyznawania pożyczki – zazwyczaj ogranicza się to do maksymalnie dwóch dni, po których przyznane pieniądze wpływają na konto.

Pożyczka online – wady   

Przy poszukiwaniu firm udzielających pożyczek za pośrednictwem Internetu należy uważać na oszustów. Niejednokrotnie ich celem jest wyłudzenie danych osobowych, które mają posłużyć do zaciągnięcia zobowiązania. W celu zweryfikowania firmy pożyczkowej należy skorzystać z rejestru: Krajowego Rejestru Sądownictwa, Komisji Nadzoru Finansowego i Związku Instytucji Pożyczkowych. Ponadto warto sprawdzić również atrakcyjność oferty, np. korzystając z porównywarek internetowych. Wadą pożyczki online są również ukryte koszty, np. bardzo wysokie oprocentowanie w przypadku nieterminowej spłaty. Najprostszym sposobem na ich uniknięcie jest dokładne zapoznanie się z treścią umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here