Wyposażenie gastronomii w ramach leasingu - kiedy warto się na to zdecydować

Wyposażenie gastronomii nie należy do najtańszych. Często wraz z adaptacją lokalu może przekraczać kwotę 100 tysięcy złotych. Dlatego też wielu biznesmenów decyduje się wziąć urządzenia gastronomiczne w leasing. Jak podają bankowe statystyki, z leasingu korzysta w Polsce nawet 60% małych i średnich firm. Nic dziwnego, to opcja znacznie lepsza niż kredyt, czy wykładanie własnych pieniędzy i oczekiwanie na to aż inwestycja się zwróci.

Czym jest leasing?

Leasing to jedna z form finansowania zakupu potrzebnego do restauracji sprzętu. W ramach tej opcji przedsiębiorca może korzystać z określonych dóbr bez konieczności ich kupowania za gotówkę lub na kredyt. Podpisuje umowę z firmą, która za comiesięczną opłatę pozwala mu korzystać z określonego sprzętu.

Najczęściej umowy leasingowe podpisywane są na 36 miesięcy. W przypadku niektórych urządzeń, z uwagi na stopień amortyzacji, umowa trwa nawet 4 lata.

W zależności od firmy leasingowej przedsiębiorca musi czasem ponieść koszty wstępne w wysokości do 25% wartości sprzętu będącego przedmiotem umowy.

Szukasz włoskiej kuchni o nowatorskim wzornictwie i zaawansowanych rozwiązaniach? Zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą na lofra.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.

Kiedy leasing sprzętu gastronomicznego się opłaca?

Firmy leasingowe mniej chętnie podpisują umowy z przedsiębiorcami, którzy dopiero wchodzą na rynek. Wszystko dlatego, że nie mają historii kredytowej, która by ich uwiarygodniała i doświadczenia w branży gastronomicznej. Wtedy leasing może okazać się droższy niż ceny zakupu, które oferuje sklep gastronomiczny.

Leasing nie obniża zdolności kredytowej, dlatego przedsiębiorca, który musi wziąć kredy inwestycyjny, np. na remont restauracji, spokojnie może skorzystać z tej formy finansowania.

Z leasingu na urządzenia gastronomiczne chętnie korzystają te osoby, które chcą zmodernizować istniejący lokal i kupić do niego nowy sprzęt lub takie, które otwierają kolejny punkt gastronomiczny. Mając doświadczenie w branży wiedzą, co trzeba kupić i są w stanie określić ryzyko powodzenia inwestycji.

Przedsiębiorcy, którzy wybierają leasing, najczęściej w ten sposób finansują zakup dużego sprzętu, np. zmywarki gastronomicznej, pieca konwekcyjnego, czy pieca do pizzy. Jeśli w lokalu nie zabraknie klientów, problemy z zapłaceniem comiesięcznych rat praktycznie się nie pojawiają.

Zalety leasingu w gastronomii

Praca na nowoczesnym sprzęcie to spore ułatwienie dla załogi. Dzięki temu jest ona bardziej efektywna. Od dobrego sprzętu zależeć będzie także smak wydawanych posiłków i ich jakość.

Poza tym w dobrze urządzonej kuchni o wiele łatwiej się pracuje. Dla załogi poza finansowe warunki zatrudnienia są niemniej ważne od wypłacanego wynagrodzenia.

Przekonaj się o korzyściach bezpośrednich zakupów u producenta – GastroProdukt oferuje niezawodne wyposażenie gastronomii i kompleksową obsługę doradczą dla Twojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here