Zakup działki budowlanej to ogromna inwestycja, nie tylko finansowa. Jeśli decydujemy się przeznaczyć działkę pod budowę obiektów usługowych, produkcyjnych czy magazynowych nabycie takiej działki staje się jeszcze większym wyzwaniem. Co zrobić, aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę oraz o czym warto pamiętać, by dokonać najlepszego wyboru?

Lokalizacja

Kupno działki związane jest z ogromnym wydatkiem finansowym, dlatego ważne jest, by decyzję tę starannie przemyśleć i wybrać teren inwestycyjny, który dokładnie odpowiada naszym wymaganiom, a także profilowi naszej działalności. Jeśli planujemy przeznaczyć działkę pod obiekty usługowe należy zwrócić uwagę czy istnieje możliwość swobodnego dojazdu do terenu. Prawdopodobnie każdego dnia odwiedzać nas będzie mnóstwo Klientów, dlatego dobre skomunikowanie jest niezwykle ważne. Jeśli planujemy na naszej działce wybudować magazyn, powinna ona znajdować się w pobliżu dróg ekspresowych lub węzłów autostradowych. Dobry punkt komunikacyjny gwarantuje swobodny dojazd samochodom ciężarowym oraz dostawczym.

Cena

Jednym z czynników, który znacząco decyduje o zakupie działki inwestycyjnej jest jej cena. Bliskość punktów komunikacyjnych zwiększa nie tylko atrakcyjność działki, ale także jej cenę. Przed zakupem terenu przeznaczonego pod inwestycję warto wypisać sobie plusy oraz minusy tego przedsięwzięcia. Być może okaże się, że świetna lokalizacja działki rekompensuje wysoką cenę, a zakup danego terenu jest świetną inwestycją. Cena terenu związana jest również z wielkością, a także różnią się w zależności od lokalizacji, w której znajdują się działki inwestycyjne. Poznań, Warszawa czy okolice Dolnego śląska to miejsca, w których cena zakupu działki może być znacząco wyższa z powodu bliskości dróg ekspresowych i autostrad.

Stan działki

Decydując się na zakup terenu inwestycyjnego warto skonfrontować cenę z jego jakością. Jeśli wymaga on dużego nakładu pieniędzy oraz specjalistycznej przebudowy warto poszukać działki, której cena jest zbliżona, a standard zdecydowanie wyższy. Kolejnym istotnym elementem, który należy brać pod uwagę dokonując zakupu terenu inwestycyjnego jest uzbrojenie działki. Dodatkowe koszty za doprowadzenie mediów bywają naprawdę wysokie. Dlatego przez zakupem terenu inwestycyjnego należy dowiedzieć się czy posiada on przyłącza wody, gazu oraz prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here