szklana sciana

Szkło od wielu lat kojarzy się z towarem luksusowym. Nic w tym dziwnego. Szkło jest jednym z najbardziej uniwersalnych, różnorodnych, praktycznych i eleganckich materiałów wykorzystywanych w budownictwie i projektowaniu wnętrz. Gdzie możemy wykorzystać szkło w naszym biurze lub mieszkaniu? Czy szkło naprawdę jest tak ponadczasowym materiałem?

Szklane drzwi – fajny czy przereklamowany pomysł?

Zależy nam oryginalnym wnętrzu, optycznym poszerzeniu wnętrza, albo rozjaśnieniu pomieszczenia? W takim razie poważnie zastanówmy się nad szklanymi drzwiami. Świetnie pasują one do nowoczesnych lub minimalistycznych pomieszczeń. Także w biurach lub hotelach cieszą się coraz większą popularnością. W końcu, każdy szef lubi mieć swoich pracowników pod kontrolą. Nowoczesne technologie wykorzystywane przez binglass.pl pozwalają także na zabudowę bezramową. Taka zabudowa sprawdzi się nie tylko w otworach drzwiowych, ale i w witrynach sklepowych albo ścianach działowych. To estetyczne i praktyczne rozwiązanie, a dzięki zastosowaniu szkła hartowanego, również bardzo bezpieczne.

Szyby antywłamaniowe – czyli bezpieczeństwo najważniejsze

Drzwi wejściowe są ważnym elementem każdego domu czy mieszkania. Skutecznie mogą pomóc nam zapobiegać kradzieżom mienia. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają szyby antywłamaniowe. Wykonuje się je z szkła laminowanego (klejonego/VSG). Łączy się co najmniej dwie szklane tafle za pomocą folii. Szkło laminowane, tak jak hartowane jest całkowicie bezpieczne. To bardzo wytrzymałe szkło, ale w razie rozbicia rozpada się na małe kawałki, które pozostają przyklejone do folii. Co jeszcze ważniejsze im grubszych tafli użyjemy i więcej folii wykorzystamy, tym trwalsze szyby otrzymamy. Dzięki temu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo kilkakrotnie. Ze szkła laminowanego, tego samego, które wykorzystuje się do produkcji szyb antywłamaniowych, produkuje się również szkło kuloodporne. Możemy, więc mieć pewność, że nasze szyby antywłamaniowe spełnią swoje zadanie.

Szklane balustrady – podkreślą urok naszych schodów

Kiedy mieszkamy w domku albo piętrowym mieszkaniu, schody stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Odpowiednio wybrane i dokładnie wykonane nie będą stanowić dla nas kolejnego zmartwienia. Jeśli chcemy mieć eleganckie i wyjątkowe wnętrze, to szklane balustrady przy schodach bardzo nam ułatwią procesy aranżacyjne. Szkło idealnie pasuje do prawie każdego materiału. Firmy takie jak np. binglass.pl przy produkcji szklanych balustrad wykorzystują bezpieczne laminowane szkło hartowane. Zapewnia to ochronę zarówno przy przypadkowym rozbiciu jak i przed wypadnięciem. Grubość tafli jest dobierana m.in. ze względu na wielkość tafli. Mocowania szklanych balustrad cechuje duża wytrzymałość i stabilność. A przy tym niepowtarzalny wygląd. Balustrady szklane świetnie sprawdzą się nie tylko przy schodach. Z powodzeniem można je wykorzystać także w przypadku balkonów i tarasów. Szklane balustrady można użytkować przez wiele lat. Dzięki temu, mamy produkt, który zapewni nietuzinkowy wygląd naszego lokalu czy mieszkania i będzie miał zalety praktyczne.

Podsumowanie, czyli jak dużo zastosowań ma szkło

Szkło w aranżacji wnętrz to wyjątkowy materiał, który z całą pewności, pomoże nam uzyskać estetyczny i przytulny charakter. Szklane drzwi i balustrady, szyby antywłamaniowe to tylko przykłady, tego jak szerokie zastosowanie ma szkło. W ofercie binglass.pl możemy znaleźć także m.in. szklane meble, cięcie szkła laminowanego, prace wysokościowe, piaskowanie szkła, lustra i kabiny prysznicowe. Sprawdzeni fachowcy pomogą od momentu wyboru projektu do montażu. Ostateczny efekt wprowadzenia szklanych elementów w naszych czterech kątach odświeży charakter pomieszczeń i będzie trwałym rozwiązaniem na lata. A jeśli ciężko rozróżnić nam szkło hartowane od laminowanego czy fazowanego to będziemy mogli liczyć na fachowców. Dzięki temu nasze wnętrza będą olśniewać wyglądem i bezpieczeństwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here