AGENCJA PRACY ANGLIA

Agencje pracy – na co zwrócić uwagę

Agencja musi sprawdzona i wiarygodna. Najważniejszym kryterium jest wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia i posiadanie certyfikatu wydanego przez Ministra Gospodarki i Pracy. Kolejną rzeczą jest sprawdzenie strony internetowej, siedziby firmy i procesu rekrutacji. Warto również poznać politykę prywatności danej firmy, czyli oświadczenie o przetwarzaniu, sposobie zbierania oraz wykorzystania danych osobowych. Trzeba pamiętać, że żadna firma nie ma prawa żądać jakichkolwiek opłat za pośrednictwo.
Warto na bieżąco orientować się w sytuacji na rynku pracy za granicą. Podczas wyboru agencji należy zwracać uwagę na to, ile ofert w określonym zawodzie posiada dana agencja, czy jest zarejestrowana, z jaką częstotliwością ogłasza się w prasie. To pozwala przewidzieć, czy agencja jest poważna i myśli długofalowo. Ważne są też opinie osób, które już z jej usług skorzystały.
Jeśli szukamy zatrudnienia za granicą, powinniśmy bywać na targach pracy. Tam można znaleźć wiele dobrych agencji. Na korzyść firmy przemawia także przynależność do organizacji zrzeszających pracodawców oraz jej opisy w prasie branżowej, m. in. w dwutygodniku „Praca i Życie za Granicą”.

Agencje pracy w Anglii

W Londynie jak i w całej Wielkiej Brytanii jest wiele agencji pracy oferujących szereg usług AGENCJA PRACY ANGLIA dla cudzoziemców szukających pracy na wyspach. Problem w tym, że wiele z nich niestety odbiega od szeroko-rozumianych standardów i po prostu oszukuje swoich pracowników.
Przy szukaniu pracy przez agencje należy koniecznie dwa razy zastanowić się i trzy razy przeczytać wszystkie detale kontraktu (w tym tzw. small print, czyli wszystko zapisane małym drukiem na dole). Szereg agencji pracy nagina prawo jak się tylko da, a to ze względu na wiele luk w Brytyjskim prawie (ang. loophole), pozwalającym im np. dać pracownikowi wypowiedzenie z jedno-dniowym wyprzedzeniem.
Wielu naszych rodaków znalazło pracę przez agencję, pracowało w Anglii, bądź też wciąż pracuje i niewielu z nich jest zadowolonych z tego faktu.

Agencji pracy są w Wielkiej Brytanii tysiące, od tych pojedynczych do tych, które mają setki oddziałów (ang. branches). Poniżej podane są przykładowe linki, które ułatwią znalezienie odpowiedniej agencji pracy i pracy na brytyjskiej ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here