Polisolokaty – jak odzyskać pieniądze?

0
Polisolokaty

Mieli dużo zarobić, a stracili… Polisolokaty, czyli polisy ubezpieczeniowe zintegrowane z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, miały być dla klientów szansą na uzyskanie zysków wyższych niż te osiągane na zwykłych lokatach ze względu na dodatkowe wpływy z inwestycji. W praktyce okazało się jednak, że wynikająca z umowy ubezpieczenia opłata likwidacyjna uczyniła całe przedsięwzięcie kompletnie nieopłacalnym. Ostatnio jednak sporo mówi się o odzyskaniu środków z opłaty likwidacyjnej. Jak to zrobić?

1. Polisolokaty – na czym polega problem?

2. Czym jest opłata likwidacyjna?

3. Skuteczna likwidacja i zwrot pieniędzy z polisolokaty

Swego czasu polisolokaty miały w swojej ofercie większość instytucji finansowych. Szczególną popularność zyskały po zmianie przepisów, ograniczającej zysk z kont oszczędnościowych z jednodniową kapitalizacją.

Polisolokaty – na czym polega problem?

Produkt potocznie nazywany polisolokatą to tak naprawdę umowa ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Istotą umowy ubezpieczenia była w tym przypadku konieczność regularnego opłacania składek w określonej wysokości, a jednocześnie długofalowy horyzont inwestycyjny i wysokość sumy ubezpieczenia powiązana z aktualną wartością umowy.

Brzmiało dobrze, jednak w praktyce okazało się, że w umowie ubezpieczenia przewidziano wysokie opłaty za zarządzanie polisą pobierane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, niezależne od osiąganego wyniku, oraz bardzo wysokie koszty rezygnacji z umowy. Ochrona ubezpieczeniowa nie była przy tym imponująca. Ponadto klient nie miał możliwości skorzystania choćby z części odłożonych pieniędzy w awaryjnych sytuacjach, zaś doradcy nie informowali o sporym ryzyku inwestycyjnym związanym z lokowaniem pieniędzy w fundusze, o opłatach likwidacyjnych, kosztach i kryteriach doboru aktywów.

Czym jest opłata likwidacyjna?

Wiele kontrowersji wzbudzała kwestia opłat likwidacyjnych wynikających z umów ubezpieczenia na życie i dożycie. Czym one są? Wyjaśnimy tu najważniejsze kwestie – więcej szczegółów znajdziesz na https://oplatylikwidacyjne24.pl/. Warto dodać, że umowy – oprócz opłat likwidacyjnych – wskazywały także inne ukryte koszty, w tym wartość wykupu czy opłaty dystrybucyjne.

To właśnie opłata likwidacyjna, jak uznał Rzecznik Finansowy, w istotny sposób naruszała interes konsumenta. Uznano ją nawet za swoistą sankcję – karę umowną pobieraną w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy, nie mającą nic wspólnego z faktycznym pokryciem kosztów rozwiązania umowy. Ze względu na opłatę likwidacyjną klient mógł stracić nawet całość wpłaconych na polisolokatę pieniędzy.

W sprawie opłaty likwidacyjnej wypowiadał się także UOKIK, który – na mocy zawartych porozumień – doprowadził do istotnego obniżenia wysokości opłat likwidacyjnych. Jest to jednak rozwiązanie pośrednie, a odzyskanie wszystkich pieniędzy umożliwia droga sądowa.

Skuteczna likwidacja i zwrot pieniędzy z polisolokaty

Pieniądze z polisolokat można próbować odzyskać na własną rękę, zawierając ugodę, na drodze pozwu zbiorowego lub wkraczając indywidualnie na drogę sądową.

Pierwszym krokiem do odzyskania pieniędzy jest rezygnacja z umowy ubezpieczenia, czyli złożenie wniosku o wykup polisy. Na tej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe dokona wyceny jednostek i wykupu polisy, potrącając jednocześnie wspomnianą opłatę likwidacyjną. Teraz można przystąpić już do złożenia pozwu i dążenia do uzyskania wyroku sądowego.

Zwrot pobranych opłat likwidacyjnych jest możliwy pod warunkiem, że w umowie znajdowały się niezgodne z prawem zapisy.

Co sprawdzić przed podpisaniem umowy najmu mieszkania?

0
Co sprawdzić przed podpisaniem umowy najmu mieszkania

Wynajem mieszkania to często decyzja, którą będziemy odczuwać przez cały czas trwania umowy. Dobrze jest więc, żeby była ona podjęta na spokojnie, przemyślana i rozsądna.

Decyzja o zakupie mieszkania

Wydaje się, że dopięcie wszystkich szczegółów przy podpisywaniu umowy o wynajem mieszkania nie jest tak istotne jak podczas zakupu mieszkania na własność. To prawda, że decydując się na kupno nieruchomości jesteśmy dużo bardziej ostrożniejsi, więcej czasu poświęcamy na analizę oferty i umowy. Szczególnie jeśli nabywamy nieruchomość od osoby prywatnej, to zwraca się uwagę na to, żeby nic nam nie umknęło. Troszkę spokojniej podchodzimy do zakupu mieszkania przez biuro nieruchomości lub bezpośrednio u dewelopera, na przykład w firmie omegabuildings z Wrocławia. Jeśli mamy znajomych, którzy już kupowali u danego dewelopera, to z mniejszym stresem podpisujemy umowę kupna – sprzedaży. Im więcej pomyślnie zakończonych inwestycji takiego dewelopera, tym większa pewność, że nasze pieniądze przeznaczyliśmy na zakup czegoś, z czego będziemy zadowoleni. Najbardziej ryzykowne jest nawiązywanie współpracy z nieznanymi firmami, które nie działają długo na rynku. Przed podpisaniem umowy kupna – sprzedaży konieczne jest wyśledzenie opinii o danym sprzedawcy mieszkań. W wypadku zakupu mieszkania bezpośrednio od osoby prywatnej, niestety nie jest to możliwe.

A co warto sprawdzić zanim podpiszemy umowę najmu mieszkania?

Przede wszystkim, zanim podpisze się umowę najmu, to konieczne są oględziny mieszkania. Nierozsądne byłoby podpisanie wcześniej umowy, tym bardziej, że przy wynajmie mieszkania, właściciel najczęściej wymaga uiszczenia wpłaty kaucji, która jest dosyć wysoką kwotą. Jeśli wiemy już w jakiej części miasta znajduje się mieszkanie, to warto zorientować się, jak wygląda komunikacja z resztą miasta, jak daleko będziemy mieć do szkoły, pracy, punktów usługowych, sklepów, galerii czy restauracji. Jeśli naszym środkiem transportu jest samochód, to dobrze doinformować się, czy mieszkanie ma przypisane miejsce parkingowe, czy jest tylko ogólnodostępny parking. Jeśli przemieszczamy się rowerem, to dobrze wcześniej dowiedzieć się, czy jest miejsce przechowywania rowerów, czy jest ono bezpieczne, czy właściciele mają klucz do owej przechowalni. Jeśli zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa, to można także sprawdzić jakość drzwi zewnętrznych do klatki schodowej, czy się zamykają, czy domofon jest sprawny. W samym mieszkaniu jest więcej szczegółów, którym należy się przyjrzeć, a nie wszystkie są widoczne „gołym okiem”. Na pierwszy rzut oka widać, czy meble, regały, wieszaki, szafy lub armatura są dobrze zamocowane i stabilne. Jeśli do wyposażenia należy łóżko, to dobrze jest sprawdzić, czy jest ono nadające się do użytkowania. Jeśli zrobimy to przed podpisaniem umowy, to możemy ewentualnie domówić się z właścicielami o ewentualną zmianę mebli lub obniżenie kwoty wynajmu. Dobrym posunięciem jest także sprawdzenie sprzętu AGD, takiego jak pralka, lodówka, zmywarka lub piekarnik. Tego typu urządzenia, jeśli nie były długo używane wymagają przetestowania, ponieważ trzeba sprawdzić czy działają, czy nie przeciekają, czy nie są zapleśniałe. Kolejną sprawą, którą warto sprawdzić, czy działa, jest instalacja elektryczna. Może się okazać, że po włączeniu paru sprzętów i światła, może następować odcięcie prądu. Jest to bardzo uciążliwe podczas codziennego korzystania ze sprzętów elektronicznych. Warto więc wynająć mieszkanie ze sprawną instalacją elektryczną. Kolejnym czynnikiem generującym niepotrzebne koszty może być niesprawny, przeciekający kran. Jeśli odkryjemy tego typu nieprawidłowości przed wprowadzeniem się, to możemy oczekiwać naprawy po stronie właściciela mieszkania. W zależności od umowy, może się okazać, że gdybyśmy się wprowadzili, to wszelkiego rodzaju naprawy usterek, będą leżały po naszej stronie. Koszty eksploatacyjne mieszkania są coraz wyższe, dobrze jest więc upewnić się, czy grzejniki są sprawne, czy okna i drzwi są wystarczająco szczelne.

Wynajem mieszkania w nowym budownictwie

Ogromną różnicą jest wynajęcie mieszkania w nowej zabudowie u prywatnego właściciela, przez agencję nieruchomościami lub u dewelopera, takiego jak kimorent, a wynajem w starej, zniszczonej kamienicy. Nowe osiedla mają zastosowane nowe instalacje, dobrej jakości okna, drzwi. Stare budownictwo nie zawsze ma wyremontowane mieszkania, a jeśli nawet ma, to instalacje, takie jak na przykład instalacja elektryczna, hydrauliczna jest wymieniona ewentualnie tylko w konkretnym mieszkaniu, a nie w całym budynku. W razie poważniejszej awarii, generuje to problemy u wszystkich mieszkańców kamienicy. Jedynym kuszącym czynnikiem wpływającym na wybór starej kamienicy zamiast nowego osiedla, może być korzystniejsza cena wynajmu. Nie zawsze jednak wynajem mieszkania na nowym osiedlu jest droższy niż w starej zabudowie. Zawsze warto przeanalizować więcej ofert.

Podpisując umowę najmu mieszkania na jakiś czas związujemy się z właścicielem mieszkania. Zanim więc podpiszemy ten zobowiązujący dwie strony dokument, dobrze jest szczegółowo dokonać oględzin mieszkania, a potem skrupulatnie zapoznać się z treścią umowy, którą podpisujemy.

Niespodzianka dla kolekcjonera – moneta na prezent

0
Moneta na prezent

Kolekcjonować można różne przedmioty. Obiekty tego hobby mogą zaskakiwać, ale najczęściej ludzie kolekcjonują znaczki lub monety. Prawdziwych pasjonatów zbierania monet nie brakuje. Łatwo takiej osobie zorganizować prezent na imieniny czy inną uroczystość. Monety kolekcjonerskie to prawdziwe perełki, często edycje limitowane, więc cieszą podwójnie. Moneta na prezent to świetny pomysł i warto kupić ją zarówno komuś, kto już kocha numizmatykę albo spróbować rozbudzić w kimś tę pasję właśnie poprzez kreatywny prezent.

Gdzie kupić monety na prezent?

Jeśli jesteś osobą, która nie do końca wie, gdzie można kupić monety na prezent, to skorzystaj z tego, co oferuje sklep numizmatyczny. Większość sklepów przeniosła częściowo swoją działalność do sieci, sklepy z monetami także. Dlatego sklep numizmatyczny dostępny przez internet ma w ofercie naprawdę szeroki wybór monet. Nie obawiaj się, że zostaniesz oszukany. Monety, medale i inne cenne rzeczy są dokładnie opisane i właściwie wycenione. Co więcej – posiadają certyfikat, dzięki czemu autentyczność towarów jest udokumentowana. Możesz wybierać spośród monet złotych, srebrnych, platynowych i wielu, wielu innych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie (i bliskich). Sklep numizmatyczny to prawdziwy raj dla kolekcjonerów i pasjonatów unikalnych monet. Daje gwarancję, że zakupione produkty są najwyższej jakości. Rozwijanie pasji nigdy nie było prostsze, a moneta na prezent to jak najbardziej trafiony pomysł na niewielki, ale cenny upominek.

Sklep numizmatyczny – co ma w ofercie?

Dobry sklep numizmatyczny oferuje różnorodne monety oraz akcesoria (albumy, lupy, szczypce). Daje gwarancję oryginalności zakupionych produktów. Wszystkie oferowane przez sklep numizmatyczny monety są wykonane z materiałów z legalnego źródła, nie są podrabiane, a w całym kraju dostępna jest określona liczba sztuk. Niektóre z nich to prawdziwe unikaty! Znajdzie się coś dla fanów historii, jak i osób, które cenią postaci związane z religią chrześcijańską. Ciekawą propozycją są monety wyemitowane w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia. Jeśli moneta na prezent ma być w miarę uniwersalna, zastanów się nad kartką urodzinową, ozdobioną złotą monetą (ze złota próby 999). Takich monet jest naprawdę niewiele na świecie, a obdarowana osoba na pewno poczucie się totalnie wyjątkowa, gdy dostanie taki upominek zamiast tradycyjnej pocztówki urodzinowej. Takiej z pewnością nie wyrzuci przed kolejnymi urodzinami, co niestety zdarza się, gdy kupujemy zwykłe kartki w sklepie papierniczym.

Inwestowanie w akcje – analiza techniczna czy fundamentalna?

0
Inwestowanie w akcje

Akcje uchodzą za jeden z bezpieczniejszych instrumentów pozwalających inwestować posiadane środki. Inwestorzy posiadający akcje w swoim portfelu inwestycyjnym nie muszą podejmować decyzji o ich sprzedaży, kierując się intuicją – mogą korzystać z wielu narzędzi, w tym analizy technicznej i fundamentalnej. Która z nich sprawdza się lepiej?

Profesjonalne usługi dotyczące polerowania lakieru auta

0
zabezpieczanie lakieru auta

Mając na uwadze te zagadnienia nie należy też zapominać o tym, że polerowania dokonywać należy regularnie.

Zadbanie z góry o świadomy, rozumny dobór środków odnoszących się do fachowej polerki to korzyści w postaci lepszej prezencji auta bezustannie, których to będziemy mieli okazję uświadczyć już wkrótce.

Skuteczne metody polerowania samochodu

Niezależnie od swoich przyzwyczajeń z przeszłości, przy poszukiwaniu rozwiązań w kwestiach dbania o estetykę samochodu warto sprawdzić co przyniosło uwspółcześnienie metodyki korzystania z kosmetyki samochodowej prezentowanej w ofercie polerowanie lakieru wrocław cena. Komplikacja w sferze prezencji lakieru auta to z pewnością poważny problem, dlatego wiele osób decyduje się raczej na przedsięwzięcie rozwiązań zmierzających do jego rozwiązania, takich jak właśnie polerowanie lakieru wrocław cena którego jest przystępna.

Specjalistyczne środki polerowania lakieru samochodu

Nie powinniśmy biernie tolerować takiego stanu rzeczy jak kiepska prezencja auta biorąc pod uwagę ile znakomitych opcji czeka nas w materii potencjalnych solucji dokuczliwych problemów związanych z jego estetyką. O wiele lepiej wypadnie zainwestowanie w środki jakie w konstruktywny sposób spowodują, że uda się nam skutecznie uniknąć kłopotów ze sferą wyglądu samochodu. Szkoda tracić czas na rozwiązania niedopracowane, stanowiące w praktyce poniekąd stratę naszego czasu i wkładu. Powinniśmy zacząć raczej od skrupulatnego zbadania sfery dbania o maszynę po to, abyśmy nie musieli napotykać rozczarowań wynikających z wątpliwej skuteczności przedsięwziętych przez nas kroków w sferze dbania o jego estetykę. Już zaledwie odrobina naszej uwagi ulokowana w tematykę dotyczącą aspektów profesjonalnej dbałości o auto pozwoli nam cieszyć się jego doskonałym wyglądem dłużej. Jeśli nie interesuje nas perspektywa rozczarowania następującego po realizacji wybranych działań dotyczących garażowych praktyk, powinny być one po prostu przemyślane i oparte o konkretne dane pochodzące z fachowych ofert warsztatów.

Promocja w Spotify – na co zwrócić uwagę?

0
promocja w Spotify

Początki w branży muzycznej nie należą do najłatwiejszych. Nawet najbardziej utalentowane i pracowite osoby nie będą w stanie się przebić przez propozycje od konkurencyjnych twórców, bez pomocy specjalistów z dziedziny marketingu internetowego, a właściwie to bez dystrybucji utworów cyfrowych. Na proces, jakim jest promowanie muzyki, składa się wiele czynników. Jednak na prowadzenie, jeśli chodzi o skuteczność, wysuwa się promocja w Spotify. Jak zacząć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Sposoby na promowanie muzyki

Sposobów na promowanie muzyki jest wiele. Można podzielić je na płatne, jak i te zupełnie za darmo. Bezpłatnie można próbować samodzielnie dzielić się swoimi utworami w mediach społecznościowych, najlepsze numery wysłać znajomym i prosić o udostępnienie. Budowanie swojego wizerunku w social mediach, praca nad profilem i próby stworzenia trendu z własnym podkładem – to wszystko ma szansę pomóc w tak zwanym wybiciu się, ale nigdy nie daje gwarancji sukcesu. Inaczej jest w przypadku korzystania z pomocy doświadczonej firmy, która na co dzień zajmuje się dystrybucją i promocją muzyki. Podejmując współpracę z firmą zajmującą się dystrybucją produktów cyfrowych, twórca zyskuje gwarancję powodzenia i wygodny sposób na promowanie muzyki. Osoby, które chcą zaistnieć na platformach, takich jak Spotify, Tidal, Apple Music lub YouTube, nie powinny się zastanawiać, tylko od razu zdecydować na współdziałanie z dystrybutorem audio działającym w Polsce.

Skuteczna promocja w Spotify – sprawdzony sposób

Samo dodanie swoich utworów na Spotify oraz zatwierdzenie ich przez pracowników serwisu nie oznacza, że twórca zacznie na nich zarabiać duże sumy. Do tego potrzebna jest właściwa reklama. Powierzenie całego procesu w ręce specjalistów obejmuje również usługę, jaką jest promocja w Spotify. Polega ona głównie na optymalizacji dodawanych plików, ale nie tylko. Ważny jest również dostęp do lubianych przez słuchaczy playlist. Digital distributor taki dostęp posiada – z łatwością dokona dodania utworów, które ma pod skrzydłami, na właściwe listy. A to, jak wiemy, prosty sposób na skuteczne promowanie muzyki. Za sprawą rekomendacji, niemal każdy utwór muzyczny ma szansę dostać się na dopasowaną playlistę. Samodzielnie byłoby bardzo trudno osiągnąć ten cel. Dlatego, jeżeli ktoś jest na początku drogi muzycznej, powinien zrezygnować z przekonania, że wszystko musi robić sam. Promocja w Spotify wymaga pomocy kogoś, kto ma większe możliwości dotarcia do edytorów playlist.

Jak czyścić srebrne monety? Sprawdzony sposób

0
patyna

Srebro to jeden z częściej używanych materiałów menniczych do wytwarzania monet. Lubiane przez kolekcjonerów, jednak nie zawsze zachowuje swoje walory tak, jak powinno. Niestety, patyna to wróg srebra. Jest ono podatne na działanie korozji, a przyczynia się do tego już sam kontakt srebra z powietrzem! Niewiele potrzeba, by z czasem srebrna moneta kolekcjonerska zmieniła kolor. Pokryta patyną może zrobić się czerwona, brązowa, zupełnie sczernieć lub przybrać barwę jasnozieloną, ewentualnie zielonoszarą. Jak temu zaradzić i czy w ogóle warto podejmować ten trud? Jak czyścić srebrne monety?

Srebrne monety pokryte patyną – mają swój urok i wartość

Kto by pomyślał, że patyna może wpływać na wartość monet! I to nie w negatywnym, ujemnym znaczeniu, lecz pozytywnym. Znaczna część kolekcjonerów docenia fakt, że może mieć w zbiorach monety pokryte patyną. To świadczy o wieku kolekcji, a wiadomo, że im starsze „okazy”, tym lepiej. To zupełnie inny wymiar odczuć, gdy weźmie się w dłoń monetę, dzięki której można niemal przenieść się kilkaset lat wstecz i poczuć nastrój tamtych czasów. Znak oryginalności i nośnik historii. Jeśli moneta pokryta jest patyną, kolekcjoner może mieć pewność, że nie była wcześniej czyszczona. Potrzeba naprawdę wielu lat, by minerały miały szansę nagromadzić się na srebrze. Jednak nie wszyscy doceniają stare, autentyczne monety. Wolą mieć w zbiorze czyste, odnowione modele. Dlatego ważne, by wiedzieli, jak czyścić srebrne monety, aby ich nie zniszczyć. Istnieje jeden sprawdzony sposób.

Jak czyścić srebrne monety? Oto sposób, który się sprawdzi

Czyszczenie srebrnych monet nie wymaga nakładów czasowych ani finansowych. Pewnie każdy ma w domu sól kuchenną oraz folię aluminiową, a także dostęp do ciepłej wody. Tak, tyle wystarczy, żeby porządnie wyczyścić monety, na których przez lata nagromadziła się patyna. Zatem jak czyścić srebrne monety skutecznie, używając tylko trzech elementów? Wystarczy w misce z ciepłą wodą rozpuścić sól i ulokować tam również kawałki folii aluminiowej. W tak przygotowanej kąpieli monety będą, jak po profesjonalnym spa, patyna nie ma szans przy połączeniu soli z folią. Zanim jednak zdecydujemy się na czyszczenie srebrnym monet, warto się zastanowić, czy to na pewno konieczne. Taki zabieg unowocześnia numizmaty, zaciera rys historii, który zdążył odcisnąć się na srebrnej powierzchni monet. Dla wielu większą wartość mają oryginalne wersje elementów z danej kolekcji niż te odnowione przez oczyszczanie.

Pokaz chemiczny może być świetną zabawą

0
pokazy chemiczne

Pokaz chemiczny to świetny sposób na poznanie otaczającego ich świata. Jest to praktyczne, interaktywne i edukacyjne zajęcie, które spodoba się dzieciom.

Pokaz chemiczny może być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Tego typu warsztaty przybliżają dzieciom wiele różnych aspektów nauki, takich jak chemia, fizyka, biologia czy nauka o Ziemi.

Pokazy chemiczne są idealne do klas przedszkolnych, gdzie pozwalają dzieciom w ciekawy sposób odkrywać otaczający ich świat.

Pokaz chemiczny to zabawne i interaktywne przeżycie dla dzieci, podczas którego mogą eksperymentować z różnymi materiałami. Potrafią zrozumieć właściwości różnych materiałów, przewidywać wyniki swoich eksperymentów i rozmawiać o tym, czego się nauczyli.

Programy chemiczne to zabawny sposób, w jaki dzieci mogą uczyć się o chemikaliach w bezpiecznym środowisku. Mogą również pomóc im zrozumieć, jak działają reakcje chemiczne i co się dzieje, gdy niektóre chemikalia są ze sobą zmieszane.

Wyjątkowe pokazy chemiczne i eksperymenty dla dzieci na każdą okazje! Wejdź na stronę Chemical-world.pl i zapoznaj się z naszą ofertą.

Pokazy chemiczne to zabawny sposób, w jaki dzieci mogą uczyć się chemii. Mogą eksperymentować z różnymi reakcjami chemicznymi i zobaczyć, jak działają. Jest to dla nich świetny sposób, aby uczyć się w sposób praktyczny i ekscytować się nauką.

Pokazy chemiczne są dla dzieci okazją do odkrywania świata chemii poprzez eksperymentowanie i praktyczne zastosowania, które często owocują pozytywnym doświadczeniem w nauce.

Pokazy chemiczne są również wykorzystywane w klasach przedszkolnych jako narzędzie wprowadzające uczniów w świat nauki. To opowieść o pokazie chemicznym, który odbył się w przedszkolu.

Pokaz chemiczny to zabawny i interaktywny sposób na zapoznanie dzieci z chemikaliami. Ta aktywność jest świetna dla dzieci, które dopiero zaczynają się o nich uczyć. Uczy ich również, jak mogą bezpiecznie używać chemikaliów w codziennym życiu.

Warsztaty mogą trwać około 45 minut i polegają na eksperymentowaniu przez dzieci z różnymi chemikaliami, mieszaniu i tworzeniu nowych rzeczy, przeprowadzaniu eksperymentów oraz poznawaniu zasad bezpieczeństwa.

Programy chemiczne to zabawny sposób, w jaki dzieci mogą w interaktywny sposób uczyć się chemii. Są również świetnym sposobem dla rodziców, aby zainteresować swoje dzieci nauką, nie sprawiając, że wydaje się to zbyt przerażające lub zbyt skomplikowane.

Pokazy chemiczne to świetny sposób na uczenie dzieci otaczającego ich świata. Są również świetnym sposobem na zaangażowanie dzieci w naukę i zrozumienie przez nie procesu dociekań naukowych.

Pokazy chemiczne zapewniają dzieciom interaktywne i wciągające doświadczenie, jednocześnie ucząc je o naukach ścisłych i reakcjach chemicznych. Mogą być również wykorzystywane jako narzędzie pomagające rozwijać ciekawość wśród młodych uczniów.

Interesujesz się marketingiem? Więcej na ten temat dowiesz się wchodząc na stronę Lembicz.pl.

Warsztaty na pokazach chemicznych można zorganizować w przedszkolach, przedszkolach czy szkołach podstawowych, które chcą włączyć tego typu zajęcia do swojego programu nauczania.

Wybierz auto dostosowane do Twoich potrzeb

0
Wybierz auto dostosowane do Twoich potrzeb

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Po głowie chodzą Ci myśli, że przydałby Ci się nowy pojazd? Pierwsze auto, chęć zmiany na nowszy model, przeprowadzka, czy też powiększenie rodziny – ilu właścicieli aut, tyle powodów, niemniej jednak każdy powód jest dobry, aby zabrać się za poszukiwania wymarzonego auta. Niezależnie do motywacji warto zastanowić się nad naszymi potrzebami, oczekiwaniami oraz możliwościami. Oznacza to konieczność postawienia się przed odwiecznym dylematem; rynek pierwotny czy wtórny?

Czas oczekiwania w pierwszym przypadku jest obecnie znacznie wydłużony, z kolei możliwości rynku wtórnego są dość ograniczone, ponadto istnieje ryzyko, iż po czasie nie będziemy zadowoleni z zakupu. Czy jest zatem inne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się autem, które spełnia Twoje kryteria w przystępnej cenie bez konieczności oczekiwania na nie miesiącami? Obecnie coraz większą popularnością cieszy się  leasing samochodu dla osób prywatnych. Tego typu rozwiązanie pozwala na optymalizację kosztów i oszczędność czasu. Przypomina abonament – przez określony umową czas użytkujesz auto płacąc w wygodnych miesięcznych ratach. Możesz wybierać spośród wielu różnych modeli producentów takich jak między innymi Volkswagen, Skoda czy Audi, a gdy okres umowy się skończy trzeba zwrócić auto do salonu. Sprawdź ofertę leasingu aut Skody na: https://kalkulator.vwbank.pl/skoda_leasing_niskich_rat.

Auto skrojone na miarę

Wśród dostępnych opcji znajdziesz zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. Możesz wybrać auto nowe bądź z drugiej ręki, jednak dostępność i sposób finansowania niosą więcej korzyści niż klasyczny zakup pojazdu z salonu, skupu, bądź od osoby prywatnej. Dodatkową korzyścią jest brak konieczności spłacania całej wartości auta – Twoja rata to jedynie przewidywana utrata wartości auta w czasie trwania Twojej umowy oraz składka na ubezpieczenie auta. Reszta składowych jest dobrowolna i zależy tylko od Ciebie. Możesz  dodatkowo zmniejszyć wysokość swojej raty ustawiając poszczególne parametry takie jak między innymi: roczny limit kilometrów, liczba rat czy wysokość wkładu własnego. Ile wkładu własnego musisz przygotować? Decydując się na ten sposób finansowania auta nie musisz posiadać wkładu własnego, co wyklucza mozolny proces zbierania na auto. Wartość wkładu własnego to przedział od 0 do 30% wartości auta.

Kalkulator leasingu na https://www.vwfs.pl/ pomoże Ci znaleźć najlepszą opcję.

Możesz postawić na auto klasyczne, bądź z napędem elektrycznym.

Wybierz auto dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz dodatkowych opcji takich jak  dodatkowe wyposażenie auta, specjalne opcje, ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie straty finansowej GAP zaznacz to przy składaniu wniosku. Decydując się na finansowanie auta z kredytem nowoczesnym możesz liczyć na błyskawiczną decyzję kredytową. Otrzymasz ją nawet w ciągu 60 minut bez wychodzenia z domu, a umowę podpiszesz bezpośrednio u dealera podczas wizyty w salonie. Jeśli zdecydujesz się na stacjonarne wypełnienie wniosku cały proces finansowania auta możesz zrealizować nawet w trakcie jednej wizyty.

Finansowanie zakupu auta

Wybierając kredyt nowoczesny możesz zdecydować się na umowę trwającą dwa, trzy lub cztery lata. pozwala to na łatwiejszą wymianę auta, gdy zmienią się Twoje potrzeby lub preferencje. Brzmi obiecująco?  Na stronie możesz zapoznać się także z bogatym wachlarzem dodatkowych opcji takich jak Program Car Protect, który obejmuje profesjonalne wsparcie serwisowe na terenie Polski i Europy bez limitu kilometrów. Możesz z niego skorzystać nawet do 10 roku eksploatacji pojazdu. Inną przydatną opcją może okazać się pakiet komunikacyjny dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości – pakiet ubezpieczeń zawierających  OC, AC NNW czy pakiet Assistance od renomowanych Towarzystw Ubezpieczeń możesz wybrać dla dowolnego modelu spośród listy obsługiwanych marek grupy Volkswagen. Odwiedź stronę internetową, aby zapoznać się z pełną ofertą i znaleźć opcję idealnie odpowiadającą na Twoje potrzeby i oczekiwania. Możesz liczyć również na wsparcie naszych konsultantów, którzy wyjdą im naprzeciw i zaproponują najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się nowym samochodem już dziś.

Jak wyjść z długów? Znajdź opcję odpowiednią dla siebie!

0
konsolidacja chwilówek

Wiele osób uważa, że gdy ich dług wymknie się spod kontroli, mają jedną opcję: bankructwo. Jednak w zależności od konkretnej sytuacji finansowej dostępne są inne rozwiązania w zakresie zarządzania długiem, jak konsolidacja chwilówek. Z niektórymi strategiami wyjścia z długów możesz sobie nawet poradzić – z dyscypliną. Oczywiście przy tak wielu rozwiązaniach do rozważenia może być trudno określić, który jest odpowiedni dla Ciebie – spotkaj się z profesjonalistą w tym zakresie, aby uzyskać pomoc w ustaleniu najlepszego sposobu działania.

Zrozum swój dług

Zanim będziesz mógł opracować plan zarządzania swoim długiem w przyszłości, powinieneś zrozumieć:

  • ile masz długu
  • ile czasu zajmie jego spłata.

Wysoko oprocentowany dług powinien być pierwszy, ale jeśli jest mały dług, który może zapewnić ci mały sukces na początek – może to być najlepsza droga, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

Przeanalizuj swój budżet

Jeśli nie czujesz, że dobrze rozumiesz swoje finanse, stwórz budżet domowy, a następnie postępuj zgodnie z nim, aby zarządzać miesięcznymi wydatkami. Pamiętaj, aby uwzględnić pozycje dotyczące oszczędności i spłaty zadłużenia, jakie narzuci Ci konsolidacja chwilówek. Warto zbudować podstawowy budżet i skorzystać z arkusza roboczego, aby śledzić swoje postępy każdego miesiąca.

Zarządzaj swoim długiem dzięki konsolidacji chwilówek

Jeśli masz wiele długów o różnych (i wysokich) stopach procentowych, jedną ze strategii oszczędzania pieniędzy i upraszczania życia jest konsolidacja chwilówek. Łącz i spłacaj wiele długów i pożyczek za pomocą jednej płatności przy najniższym oprocentowaniu, często linii kredytowej.

Nieformalne bądź formalne rozliczenie zadłużenia

Przedstaw swoim wierzycielom plan, w jaki sposób możesz ich spłacić. Wierzyciele często będą z Tobą negocjować, ponieważ ich celem jest uzyskanie należnych im pieniędzy. Uczciwie wyjaśnij swoją sytuację finansową i przedstaw realistyczny wniosek oraz harmonogram płatności. Plan zarządzania długiem to umowa między Tobą a Twoimi wierzycielami, mająca na celu zmniejszenie spłaty zadłużenia. Pamiętaj, że plan zarządzania długiem nie oferuje takich samych korzyści jak konsolidacja chwilówek i będziesz musiał spłacić wszystko, co jesteś winien.

Sytuacja każdej osoby jest wyjątkowa, więc najlepiej spotkaj się ze specjalistą ds. zadłużenia – aby uzyskać poradę na temat najlepszego dla Ciebie rozwiązania zadłużenia. Twój powiernik udzieli praktycznych informacji i opcji, takich jak konsolidacja chwilówek – które pomogą Ci przejąć kontrolę nad swoim długiem, a wstępne konsultacje są bezpłatne.

Przeczytaj też