Czym są biura wirtualne i dla kogo zostały stworzone

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na własny biznes. Dla wielu osób posiadanie własnej firmy, pracowanie na własny rachunek to spełnienie marzeń zawodowych. Dzięki temu można być sobie samemu szefem. I o ile własna działalność gospodarcza posiada wiele plusów i dla wielu jest bardziej praktyczna to wiąża się ona również z pewnymi wyzwaniami. Do jednych z takich wyzwań należy kwestia posiadania i umiejscowienia siedziby firmy oraz jej reprezentacyjność.

Co przyciąga potencjalnych klientów?

Przy samozatrudnieniu, zwłaszcza w dobie pandemii ogromną rolę w tym procesie odgrywa marketing online oraz SEO. Każdy liczący się gracz na rynku walczy o swoją pozycję oraz widoczność w wyszukiwarkach oraz w mediach społecznościowych. Trzeba przecież w jakiś sposób uświadomić potencjalnych klientów o swojej obecności i pokazać im, że jest się w stanie zaspokoić ich potrzeby biznesowe czy konsumpcyjne. W związku z tym poprzez social media czy własną stronę Internetową tworzy się wizerunek marki, swoistą wizytówkę.

Na takiej stronie muszą widnieć informacje o osiągnięciach, wartościach i celach firmy oraz o asortymencie, usługach oraz dane kontaktowe. I tutaj ojawiają się schody. Przy samozatrudnieniu nie powinno się przecież podawać adresu biura, któe znajduje się we włąsnym, prywatnym mieszkaniu, może to doprowadzić do pewnych nadużyć w sferze prywatności. Dla tego bardzo ciekawą usługą wydaje się wirtualny adres dla firmy. Istnieją podmioty gospodarcze użyczające adresu siedziby, która znajduje się materialnie, faktycznie pod wskazanym adresem. Wejdź na stronę wirtualne biuro Warszawa tanio
i sprawdź jaką mamy ofertę.

Taka wirtualna siedziba dodaje domowemu biznesowi sporą dozę profesjonalizmu. Klient spoglądający na mapę widzi, że firma nie mieści się w bloku czy na osiedlu domków jednorodzinnych w malutkiej miejscowości a ma siedzibę w centrum dużego miasta w szanowanej, prestiżowej dzielnicy. Jak zatem widać diabeł tkwi w szczegółach. Co najciekawsze, taka usługa nie jest związana jedynie z użyczeniem adresu do rejestru.

Wirtualne biuro?

Jest to usługa, polegająca na użyczeniu adresu ale również i powierzchni biurowej wtedy gdy jest ona wymagana. Wskazany wirtualnie adres jest zatem faktycznie adresem firmy. Dodatkowo można tu liczyć na obsługę petentów, obsługę i obieg dokumentów, obsługę poczty i telefonów oraz kierowanie ich do współpracowników konretnej firmy. Jest to nic innego, jak zlecenie typowych prac biurowych firmie zewnętrznej.

Wiąże się to z istotnym cięciem kosztów co jest niezwykle wżne dla startujących firm, startupów czy po rostu dla firm, które nie chcą wynajmować powierzchni biurowej w tradycyjny sposób. Ocecnie coraz więcej osób wyraża chęć pozostania przy pracy zdalnej. Wynajmowanie całęgo piętra czy pięter budynków, ogrzanie ich, oświetlenie, ochrona stają się nieracjonalne gdy biuro stoi puste a pracownicy wpadają tam tylko po pieczątkę czy podpisanie dokumentów.

W przypadku działalności jednoosobowej czy mniejzysch podmiotów jest to również uzasadniona usługa. Przyjmowanie delegacji, kontrahentów w prywatnym mieszkaniu wiąże się z przygotowaniem mieszkania na wizytę gości. W tedy najdrobniejsze niedopatrzenie, może spowodować, że potencjalny klient nabierze negatywnej opinii o firmie. Może to być pies szwędający się pod stołem czy sąsiad, który akurat postanowił rozpocząć prace przy użyciu wiertarki.

Istotne wydają się również kwestie związane z trafieniem do takiego biuro-mieszkania oraz znalezienie miejsca do parkowania. W przypadku wynajmowanych biur odnalezienie budynku jest łatwiejsze. Nic nie stoi na przeszkodzie by wynająć gabinety czy sale konferencyjne na godziny. Co więcej z usług w takim obiekcie korzysta wiele firm, jest to zatem okazja do poszerzenia kontaktów biznesowych i rozszerzenia działalności i integrację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here