zdrowe ciało
Fot. Pexels.com

Zdrowe ciało jest podstawą dobrego samopoczucia. Odczucie zmęczenia, problemy z koncentracją i trudności w uczeniu się mogą być sygnałami, że nasz organizm potrzebuje więcej uwagi. Choć zdrowy tryb życia może wydawać się czymś trudnym do osiągnięcia, to wprowadzenie nawet drobnych zmian może okazać się zbawienne. 

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch/

Najważniejszy jest sen

Nasze ciało i umysł regenerują się podczas snu, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią jego ilość. Wypoczęty organizm będzie miał w ciągu dnia więcej energii do działania. Warto położyć się wcześniej spać i skorzystać z dobrodziejstw snu. Rano na pewno poczujesz różnicę.

Jedź zdrowo i regularnie

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędna jest mu określona liczba kalorii. Warto zadbać o to, aby dostarczane mu one były z odpowiednich źródeł. Powinno się unikać fast-foodów, odgrzewanych posiłków i produktów wysoko przetworzonych. Aby nasze ciało było zdrowe, istotna jest też regularność jedzenia. Pięć posiłków dziennie, spożywanych zawsze o tej samej porze, pozwoli na dostarczenie energii, która będzie uwalniana równomiernie przez cały dzień. Jako przekąski między posiłkami możemy stosować np. owoce, warzywa lub orzechy.

Nawodnione ciało to zdrowe ciało

Nasze ciało składa się przede wszystkim z wody, dlatego musimy mu ją regularnie dostarczać. Indywidualne zapotrzebowanie jest różne, jednak przyjmuje się, że dorosła osoba powinna wypić około 2 litry wody dziennie. Zadbaj o to, aby zawsze towarzyszyła Ci butelka, wtedy łatwiej będzie Ci pamiętać o nawadnianiu się. Dzięki temu Twój organizm będzie lepiej funkcjonował, będziesz mieć lepsze samopoczucie i lepszą kondycję skóry. 

Aktywność fizyczna

Dziś coraz więcej czasu spędzamy siedząc przy biurkach, dlatego aktywność fizyczna jest tak ważna. Po powrocie z pracy czy szkoły warto zmusić się do wyjścia na rower, rolki, czy nawet do ćwiczeń w domu. To pomoże w utrzymaniu zdrowego ciała, ale i umysłu. Organizm będzie bardziej dotleniony i zacznie wytwarzać więcej endorfin, dzięki czemu od razu poczujemy się lepiej.

Prowadzenie zdrowego stylu życia może wydawać się przytłaczające, dlatego warto zacząć od małych kroków. Spójrz na powyższe wskazówki i zastanów się, jakie zmiany w swoich nawykach możesz wprowadzić już dziś. Jeśli choć trochę o niego zadbasz, Twój organizm na pewno Ci się odwdzięczy.

Zobacz też: http://blogbiszopa.pl/jak-sie-przygotowac-gdy-czeka-cie-nauka-zdalna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here