W JAKIM BANKU KREDYT

Jak co roku maturzyści najpierw mają sporo nauki i przeżywają wielki stres, a po wysiłku przychodzi nagroda – najdłuższe w swoim życiu, zasłużone wakacje. Kto chce wykorzystać efektywnie czas, może podjąć po maturze pracę.

Wybrane oferty zatrudnienia dla maturzystów

Handel

Na chętnych do pracy w handlu czekają markety oraz butiki w centrach handlowych, a także stoiska w pasażach. Sklepy poszukują przede wszystkim kasjerów i sprzedawców. Można zarobić przeważnie od 13 do 15 zł brutto na godzinę. Hostessy mogą oferować towar m. in. w markecie. Dostają od 12 do 25 zł na godzinę. Budki z lodami lub kebabami oraz sezonowe bufety i bary szybkiej obsługi proponują pracownikom 13-15 zł na godzinę. Skuteczny przedstawiciel handlowy, który osiąga bardzo dobre wyniki sprzedaży, dostaje nawet 50 zł, do tego ma do dyspozycji służbowy samochód. Sprzedawca-kelner w ogródku piwnym zarabia 16-20 zł. Sprzedawca okularów przeciwsłonecznych na stoisku albo sprzedawca owoców i warzyw na straganie, może liczyć na 15-22 zł na godzinę. Akwizytor, choć przedstawiciela tej profesji spotkamy coraz rzadziej, zarabia zazwyczaj 13 zł brutto, ale dosyć częstym rozwiązaniem jest wynagrodzenie tylko prowizyjne.

Gastronomia i hotelarstwo

O ile w handlu nie zawsze trzeba mieć kierunkowe wykształcenie, o tyle w branży gastronomia i hotelarstwo jest to konieczne. Restauracje, bary, pizzerie, hotele, pensjonaty PRACA PO MATURZEi ośrodki nie tylko nad morzem i w górach poszukują dodatkowych rąk do pracy. W tej branży oferty pracy są wszędzie spotykane. Maturzyści i absolwenci szkół gastronomicznych mogą zostać kucharzami i kelnerami. Ci pierwsi zarobią 18-25 zł na godzinę. Kelnerzy dostają o kilka złotych mniej, ale otrzymują jeszcze napiwki (czasami może to być 200 zł  dziennie). Niektóre lokale gastronomiczne każą dzielić się napiwkami po połowie. Barmani otrzymują od 15 do 30 zł na godzinę. Recepcjonista ma około 15-20 zł na godzinę, a pokojówka – od 13 do 16 zł.

Marketing

Wakacyjna praca w dziale marketingu w firmie również nie należy do rzadkości. Można otrzymać od 16 do 20 zł. Roznoszenie ulotek niekiedy zalicza się do marketingu. To dlatego, że wręczanie ulotek przechodniom albo wrzucanie tych ulotek do skrzynek pocztowych jest poniekąd marketingiem. Na tego rodzaju pracy można zarobić 14-16 zł na godzinę. Więcej, bo około 20 zł, otrzymuje telemarketer, który może pracować w domu. Najbardziej skuteczni telemarketerzy dostają na godzinę 45 lub więcej złotych.

Produkcja

Przedsiębiorstwa produkcyjne, aby zachować ciągłość produkcji, zatrudniają na zastępstwo młode osoby po maturze. Jako pomocnicy produkcji (samodzielnymi pracownikami produkcji raczej nie mogą być), zależnie od specyfiki produkcji, zarobią od 13 do 25 zł na godzinę.

Zbiór owoców

W tym przypadku zarobek jest podawany w przeliczeniu za kobiałkę, a nie na godzinę. Przykładowo za zebranie 2-kilogramowej kobiałki truskawek dostaje się 1,5-2 zł. Niektórzy zbierają tyle kobiałek, że otrzymują ponad 150 zł dniówki. Podobną dniówkę można wypracować przy zbiorze borówek, malin czy jabłek i gruszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here