Carsharing – dbaj o flotę pojazdów firmowych

Stan pojazdów mechanicznych jest w głównej mierze zależny od tego, jak wykorzystywane są one przez pracowników. Oczywiście auta są często maksymalnie eksploatowane w trasie, gdy gonią deadliny, a specjaliści przecież nie muszą martwić się o silnik i benzynę, gdyż są to środki firmowe. Zawrotne prędkości to często spotykane zjawisko, które oczywiście nie musi przypaść do gustu właścicielom samochodów, gdyż spalanie wtedy wzrasta, razem z ryzykiem uszkodzenia części mechanicznych.

Czy jest w ogóle możliwość, by sobie poradzić z takimi sytuacjami? Oczywiście, że tak! Świetnym przykładem jest popularny carsharing, który nie tylko umożliwia weryfikowanie auta w czasie rzeczywistym, ale również przeglądanie historycznych tras. W ten sposób można na bieżąco sprawdzać jak, gdzie i kiedy pojazd był użytkowany.

Poinformuj pracowników o systemach

Chcąc wprowadzić carsharing (lub jeśli już to zrobiliście), poinformujcie o tym swoich pracowników. Sama informacja powinna zadziałać, by nie wykorzystywali oni pojazdów służbowych do celów prywatnych, lecz jeśli ich praca ma być monitorowana i poddawana ocenie, powinni oni być tego świadomi.

Analizuj co miesiąc raporty

Każdy koniec lub początek miesiąca jest dla firm okresem rozliczeniowym. Pracownicy poddawani są ocenie i wydajności. Dzięki temu można mierzyć postępy i sprawdzać, które sektory są do poprawy. Analizując raporty z systemów oferujących carsharing, są bardzo pomocnym narzędziem, dzięki któremu zarząd nie tylko pozna szczegóły, których bez systemu nie mógłby otrzymać, ale również cały proces będzie bardzo prosty i szybki.

Jak wprowadzać zmiany?

Gdy postanowicie już zainstalować system carsharing, wystarczy skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która dokona pełnego montażu podzespołów i skonfiguruje je z Waszym indywidualnym kontem w oprogramowaniu komputerowym. Zamówienie takiej usługi to koszt rzędu od kilkuset złotych do kilku tysięcy – w zależności od zaawansowania systemu. Dalej otrzymacie wskazówki, jak wykorzystywać pełną funkcjonalność aplikacji i dodatkowo będziecie mogli liczyć na stałą pomoc obsługi klienta. Dzięki temu, nawet niejasne sektory przestaną być problemem.

Jak widać, monitoring firmowych aut może być prosty i przyjemny. Dzięki temu żaden klient nie musi obawiać się, że technologia będzie dla niego przytłaczająca. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że system zapewnia same plusy, dzięki którym pojazdy firmowe będą wydajne i bezpieczne, a budżet firmy zyska dodatkowo od kilku, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej w skali roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here