Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Dom zawsze powinien być czysty, aby przyjemnie się w nim przebywało. Jednak podczas czyszczenia nie powinno skupiać się jedynie na tym, aby wszystkie powierzchnie były lśniące i idealne – powietrze jest równie ważne. Oczyszczone, pozbawione drobin kurzu powietrze, którym można prawdziwie odetchnąć to zdecydowanie to, czego podczas zwykłego sprzątania brakuje. Dlatego warto zdać się na odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym.

Jak działają odkurzacze wodne?

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wodne odkurzacze potrafią całkowicie wyeliminować zanieczyszczenia. Wszystko dzięki zastosowaniu wodnych filtrów, które dokładnie wyłapują kurz z powietrza, a dzięki separatorom zostaje on umieszczony w specjalnym pojemniku.

Wiele osób z początku nie ufa zastosowaniu wody w odkurzaczach, jednak nie ma ku temu żadnych podstaw. W środowisku naturalnym to właśnie woda służy do usuwania pyłu i kurzu – jest to mechanizm zachodzący w przyrodzie od zawsze. Właściwości wody można zatem bezpiecznie wykorzystywać także do zbierania zanieczyszczeń w warunkach domowych.

Niektóre z bezworkowych odkurzaczy zawierają dodatkowo filtr HEPA, który eliminuje najdrobniejsze pyłki i daje dodatkową ochronę przed przedostaniem się jakichkolwiek alergenów do powietrza.

Jakie są funkcje odkurzacza bezworkowego wodnego?

Odkurzacze Rainbow z filtrem wodnym służą do:

oczyszczania oraz aromatyzacji powietrza (wystarczy dodanie kilku kropel olejku eterycznego do filtra);

jonizowania powietrza oraz jego nawilżania;

inhalacji;

czyszczenia na sucho i na mokro;

sprzątania nierównych i delikatnych powierzchni (parkiet, płytki, rośliny, książki, meble, żyrandole, gzymsy);

czyszczenia mebli tapicerowanych, dywanów, a także poduszek, materaców, koców i pościeli;

docierania w miejsca trudno dostępne, takie jak listwy przypodłogowe, grzejniki, zewnętrzne spirale lodówki;

usuwania roztoczy i głębokich zabrudzeń z tkanin;

zbierania wody i płynów.

Dzięki wielu dostępnym końcówkom sprzątanie jest ułatwione do granic możliwości i zupełnie bezwysiłkowe. Wszystkie końcówki można zawiesić na specjalnym wieszaku, dzięki któremu nic się nie zgubi i zmienianie części będzie jeszcze sprawniejsze.

Czy taki odkurzacz będzie dobry dla alergików?

Poprzez skuteczną eliminację zanieczyszczeń takie odkurzacze są jak najbardziej przydatne osobom chorym na astmę oraz uczulonym. Często alergicy po zwykłym sprzątaniu przy pomocy odkurzacza czują się jeszcze gorzej, ponieważ zassane powietrze wypada z drugiego końca urządzenia, a wraz z nim małe cząsteczki pyłu, które powodują alergię. W przypadku bezworkowego odkurzacza wodnego nic takiego nie ma miejsca i właściwie w stu procentach można pozbyć się zanieczyszczeń, a przy tym nawilżyć i aromatyzować powietrze, co wpłynie na lepsze samopoczucie domowników.

Wybór odkurzacza bezworkowego jest dobrą decyzją dla osób, które oczekują od swojego sprzątania czegoś więcej i pragną wyjątkowej skuteczności. Jest to rozwiązanie przynoszące pomieszczeniom prawdziwą świeżość połączoną z perfekcyjną czystością, a efekt ten raczej spodoba się każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here