PRACA NA FERIE

Pracy na okres ferii należy szukać odpowiednio wcześniej. Należy zastanowić się jaka praca na ferie jest w ogóle możliwa w Twoim przypadku. Wprawdzie praca tymczasowa zazwyczaj nie jest łatwa do znalezienia, jednak ferie rządzą się swoimi prawami. Nie tylko Ty bowiem masz ferie, ale też wiele osób z Twojej okolicy planuje wyjazd na ferie zimowe, a to oznacza, że małe firmy mogą mieć problem z kadrą i być może znajdzie się praca dorywcza, np. zastępstwo za kogoś, kto wyjechał na urlop. Zaglądaj do okolicznych sklepów, biur i pytaj, czy nie przydałaby się pomoc na ferie w charakterze sprzedawczyni, recepcjonistki czy kelnerki.

Najpopularniejsze oferty

Dzieci z Twojej okolicy również mają ferie, co oznacza, że może przydać się ktoś do opieki nad nimi, inaczej jedno z rodziców musiałoby wziąć urlop. Podczas ferii różne szkoły, przedszkola i domy kultury organizują również dodatkowe zajęcia dla dzieci i często potrzebna jest im pomoc, zatem zajrzyj do takich placówek. Czasami także potrzebny jest ktoś do pomocy przy zorganizowanych wyjazdach dzieci na zimowisko – zasięgnij języka i PRACA NA FERIEdowiedz się, kto organizuje takie wyjazdy i czy nie znajdzie się praca dla Ciebie. Są jeszcze zwierzęta – często ludzie chcieliby wyjechać na ferie, ale nie mają co zrobić ze swoimi pupilami. Może zatem trafi Ci się praca w charakterze tymczasowej opiekunki nad psami i/lub kotami. Inna możliwa praca na ferie to roznoszenie ulotek albo praca hostessy. Aby zostać hostessą, powinnaś sprawdzić w sieci, kto poszukuje takich osób, a następnie wysłać swoje zdjęcia i CV.

Jak znaleźć pracę na ferie?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście – wykorzystaj internet. Zamieść swoje ogłoszenie na popularnym serwisie, np. na gumtree.pl lub lokalnej stronie internetowej. Napisz, co potrafisz, co możesz robić, podaj swoje namiary (telefon, adres e-mail). Możesz także napisać/wydrukować ogłoszenia ze swoim numerem telefonu i porozwieszać je na przystankach w swojej okolicy albo zgłosić się do biura pośrednictwa pracy.

Na co powinnaś uważać?

Niestety, może się okazać, że Twój potencjalny pracodawca to naciągacz. Jeśli znalazłaś pracę na ferie w jakiejś firmie, domagaj się umowy. Jeśli natomiast ma to być praca dorywcza dla prywatnych osób (np. pilnowanie dziecka, wyprowadzanie psa), powinnaś dostawać dniówki lub odpowiednią kwotę po każdej wykonanej usłudze. Chyba, że pracodawcy chcą podpisać z Tobą umowę – wtedy oczywiście jest to dla Ciebie korzystne. Szczególnie uważaj w sytuacjach, w których Twoja praca na ferie ma polegać na opiekowaniu się czyimś mieszkaniem i zwierzętami, wtedy bowiem dostajesz klucze, a po zakończeniu pracy właściciele mieszkania mogą próbować oskarżyć Cię o jakieś zniszczenia lub kradzież. Zadbaj zatem o znalezienie świadka (np. przyjaciółki), który potwierdzi, że mieszkanie zostawiłaś w takim stanie, w jakim było na początku ferii, a pies czy kot były zadbane i odpowiednio się nimi zajmowałaś. Uważaj też na swoje dane osobowe – nie dawaj ich byle komu. Dopóki ktoś nie chce podpisać z Tobą umowy, to znaczy, że  potrzebne mu są tylko Twoje dane – nic więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here