Zadbaj o najwyższą jakość dokumentów – jaki papier biurowy wybrać?

0
2404

Papier ksero to jeden z artykułów biurowych, bez którego w obecnych czasach pracy nie wyobraża sobie żadna firma. Biura, które szczegółowo dbają o jakość oraz o prezentację swoich dokumentów wiedzą, że kluczową rolę odgrywa odpowiedni rodzaj papieru. Estetyczne prowadzenie dokumentacji nie tylko świadczy o jakości prowadzonych usług, ale również o wizerunku firmy. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jaki rodzaj papieru biurowego wybierać, aby końcowy efekt wydruku był jak najlepszy.

Dobry papier ksero nie tylko do biura

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukowanych dokumentów, ale i grafik czy tekstów, wiedza, jak umiejętnie wybrać właściwy papier biurowy z pewnością się przyda. Estetycznie wydrukowane kartki sprawdzą się do prezentacji w szkole, na uczelni, w pracy czy też uatrakcyjnią własny księgozbiór.

Papier biurowy najwyższej jakości

W sklepach papierniczych często można spotkać kilka rodzajów papieru biurowego. Aby jednak wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej, poznajcie kilka cech papieru, które zwiększą Wasz zamierzony efekt końcowy wydruku:

  • Stopień bieli na kartce – może nie wiedzieliście, że każdy papier ksero dostępny w sklepach papierniczych posiada zapisany współczynnik bieli, gdzie jego wartość określa się od 153 do 168. Jeśli zależy Wam na wyrazistym kontraście, chcąc wzrokowo wyróżnić zamieszczone na kartce kolorowe grafiki, z pewnością najlepszą propozycją papieru biurowego będzie ten o najjaśniejszej barwie. Nie tylko barwne elementy, ale i czarny druk będzie przejrzystszy oraz bardziej wyrazisty na tego typu kartkach ksero.

  • Gramatura papieru – każdy rodzaj papieru ma określoną gramaturę, czyli swoją grubość. Papier biurowy, który najczęściej znaleźć można w sklepach to ten o gramaturze 80g/m2. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy cieńszych, czy też grubszych kartek ksero. Im mniejsza gramatura, tym kartka będzie delikatniejsza oraz bardziej przezroczysta. Dla biura, które w szczególności chce na dłużej zachować dokumenty, polecamy papier biurowy o grubości o 90g/m2.

  • Klasa papieru – to informacja ogólna, którą można przeczytać na samym opakowaniu papieru biurowego. Ze względu na klasę, papier znajdziemy w wersji A, B, oraz C. Papier oznaczony dużą literą A oznacza, ze jest to papier, który posiada wszystkie cechy wysokiej jakości papieru. Wersja B pojawiająca się na okładce to informacja o średniej klasie papieru do ksero, a litera C o klasie ekonomicznej.

  • Format kartki – najbardziej popularny to oczywiście format A4. Oprócz niego zakupić można papier o formacie A3 oraz A5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here