Przed zaczynającym swoją przygodę z biznesem przedsiębiorcą już od samego początku stoi wiele wyzwań, którym musi sprostać od momentu podjęcia decyzji od uruchomieniu nowego interesu. Jednym z nich jest kwestia biura, które jest niejako sercem całej inwestycji. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę szukając właściwego rozwiązania tego problemu, gdyż funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy od właściwej pracy samego biura.

Kupno czy wynajem?

Przede wszystkim odpowiedź na zadane wyżej pytanie ściśle związana jest z ilością posiadanych funduszy oraz dalekosiężną wizją firmy. W większości przypadków kompletnie nieopłacalne jest kupowanie przestrzeni biurowej, gdyż nigdy w stu procentach nie można określić powodzenia danej inwestycji na wybranym obszarze. O wiele łatwiej mają przedsiębiorstwa o charakterze produkcyjnym, gdyż budowa hal produkcyjnych zazwyczaj rozszerzana jest o budowę biur znajdujących się w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Firmy reprezentujące inne sektory na ogół decydują się na wynajęcie przestrzeni biurowej. Większość dużych miast posiada specjalnie wyznaczone dzielnice, gdzie znajdują się biura do wynajęcia w imponująco dużej ilości, więc znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić większego problemu.

Najważniejsze aspekty

Czynników, które należy rozważyć w kontekście miejsca na biura swojego przedsiębiorstwa jest naprawdę dużo. Jednak trzy najważniejsze z nich to cena najmu, lokalizacja oraz przestrzeń pozwalająca na umieszczenie potrzebnej ilości pracowników nie zagrażająca komfortowi ich pracy. Pierwszy aspekt jest zwykle ściśle powiązany z tym, który został wymieniony jako drugi. Istnieje możliwość znalezienia naprawdę atrakcyjnych lokali w centralnych lokalizacjach, jednak to zwykle wiąże się z dużymi opłatami ponoszonymi co miesiąc. W takim wypadku należy przewartościować, czy dogodna dla klientów lokalizacja jest ważna i realnie wpłynie na przychody firmy. Co więcej, im wygodniejsze biuro, tym bardziej komfortowe warunki pracy, a jak wiadomo zadowolony pracownik to zawsze wydajny pracownik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here