DORYWCZA PRACA W DOMU

W Polsce na pracę dorywczą decydują się w równym stopniu kobiety, jak i mężczyźni. Decyzja ta w latach poprzednich wynikała z trudnej sytuacji na rynku pracy, chęci na dorobienie dodatkowych pieniędzy lub zdobycia doświadczenia. Prace dorywcze są bardzo popularne wśród studentów, którzy poszukują pracy np. na okres wakacji. Pod względem wieku osób pracujących, nietypowe formy zatrudnienia są najbardziej popularne wśród osób w wieku 15-24 lata, drugą w kolejności grupą są osoby w wieku 60 lat i więcej.

 Jaką pracę wybrać?

Osoby, które chcą wziąć sprawy we własne ręce, ale nie są pewne na jaką branżę postawić, mogą przemyśleć różne propozycje dorywczej pracy w domu. Nie wymaga ona wynajmowania biura i płacenia czynszu, sprawdzi się w przypadku osób, które nie szukają współpracowników, a więc mogą w domowym zaciszu pracować wyłącznie na własny rachunek.

Praca on-line

Taką formę zarobku często preferują freelancerzy pracujący dla mediów i wydawnictw – DORYWCZA PRACA W DOMUredaktorzy, montażyści, korektorzy, graficy a także tłumacze, którzy do obróbki danego materiału potrzebują tylko kilku narzędzi (komputer, Internet, telefon). Inną formą zarabiania przez Internet jest wypełnianie ankiet, polegające na wyrażaniu swojej opinii w otrzymywanych mailowo ankietach czy też klikanie w reklamy. Można również prowadzić bloga o tematyce, która jest naszą pasją lub jesteśmy w niej ekspertami. Żeby jednak zarobić pieniądze na blogowaniu, należy trafić w grupę zainteresowanych odbiorców oraz systematycznie publikować dobre i ciekawe treści.

Dla młodych mam

Jednoosobowy biznes to wyśmienity pomysł dla młodych matek, które nie chcą wypaść z rynku pracy. Pracą dorywczą mogą być dla nich tłumaczenia, programowanie, tworzenie stron internetowych, copywriting, prowadzenie działalności e-commerce, prowadzenie bloga lub strony internetowej na temat macierzyństwa. Kobiety z talentem do rękodzieła mogą pozwolić sobie na urządzenie swojego warsztatu w domu i wykorzystać swoje umiejętności, np. tworzenie oryginalnych zabawek i akcesoriów dla maluchów.

Dla mobilnych

Dobrym pomysłem na pracę dorywczą jest świadczenie swoich usług u klienta.

Taką formę wybierają np. wizażyści, fryzjerzy, fizjoterapeuci, masażyści, treserzy psów, konsultanci ślubni, spece od komputerów a nawet gosposie domowe. Telefonicznie umawiamy się z klientem na wizytę i w jego domu lub firmie i robimy swoje.

Dla tych, co lubią doradzać

Doradzać można we własnym domu, mailowo lub telefonicznie. Internet udostępnia darmową wiedzę z wielu dziedzin, jednak większości informacji nie można odnieść do indywidualnych problemów. Dietetycy, radcy prawni, psychoterapeuci, styliści czy doradcy zawodowi dysponują zaś pogłębioną wiedzą i umiejętnością zastosowania jej w praktyce. Niezbędne do rozpoczęcia takiej działalności jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji czy certyfikatów lub doświadczenia zawodowego.

Istnieją także możliwości dodatkowego zarobku poprzez inwestowanie w innowacyjne projekty (kryptowaluty) czy też w opcje binarne. Propozycje te są dochodowe, wiążą się jednak z ryzykiem utraty zainwestowanych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here