GDZIE NAJLEPIEJ ZAŁOŻYĆ KONTO BANKOWE

Konta bankowe spełniają w dzisiejszym świecie dwie podstawowe funkcje: rozliczeniową oraz oszczędnościowo-lokacyjną. Na użyteczność konta wpływa przede wszystkim dostępność do konta i usług dostępnych w ramach konta oraz łatwość i cena skorzystania z tych dodatkowych usług. Można powiedzieć, że najlepsze konto bankowe powinno zapewniać: wysoki dochód z oprocentowania pieniędzy na nim zgromadzonych, a przy tym mieć jak najniższe koszty obsługi. Najlepsze konto to oszczędne i tanie w utrzymaniu konto cechujące się maksymalną funkcjonalnością, dostępem oraz bezpieczeństwem. Jednak zawarcie wszystkich tych parametrów w ramach jednego konta nie jest możliwe. Dlatego najczęściej musimy szukać kompromisu między cechami konta jakie są dla nas niezbędne a kosztami.
Poniżej przedstawiono podstawowe cechy kont bankowych, które ułatwią wybór najkorzystniejszej oferty bankowej:

 Opłaty bankowe i prowizje

Jednym z kluczowych czynników jest wysokość stałych opłat bankowych oraz prowizji. Np. przy dużej ilości wykonywanych przelewów w okresie miesiąca ważne jest, by konto dysponowało tanimi albo darmowymi przelewami zewnętrznymi.

Oprocentowanie konta

Jeśli zależy nam na wysokim oprocentowaniu wkładów na rachunku czy lokatach, wówczas najlepiej założyć jedno z wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych. Istotne jest także oprocentowanie kredytu w rachunku lub salda debetowego.

Bankomaty bezprowizyjne

Niewątpliwie bardzo ważnym jest bezprowizyjna wypłata z konta z jak największej sieci bankomatów również innych banków. Istotna jest liczba takich bankomatów i ich odległość od miejsca zamieszkania.

Karty płatnicze do konta

Istotna jest także oferta kart płatniczych, jak i kredytowych oraz koszty korzystania z ww. kart. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię przy częstym wypłacaniu pieniędzy z bankomatów oraz korzystaniu z bezgotówkowych form płatności.

Dostęp do konta

GDZIE NAJLEPIEJ ZAŁOŻYĆ KONTO BANKOWETradycyjne konto bankowe obsługiwane jest poprzez sieć stacjonarnych oddziałów bankowych, jak również za pośrednictwem kanału internetowego. Konta takie oferuje obecnie większość banków w Polsce. Konto może być także wyłącznie internetowe. Obsługa takiego konta bankowego odbywa się za pośrednictwem Internetu, również z wykorzystaniem innych metod zdalnego dostępu do konta (telefon, bankomaty, sms, wap).

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Dodatkowe funkcjonalności konta, czyli zakres operacji jakie możemy wykonać (np. przelewy zagraniczne) oraz dostępność innych produktów finansowych tj. lokat, kredytów, funduszy inwestycyjnych, usługi maklerskiej, ubezpieczeń.

Najlepsze konto w banku – gdzie założyć?

Klienci często wiedzą jak założyć konto w banku, jednak nie mają pewności, który bank oferuje najkorzystniejszą ofertę. Warto  skorzystać z porównywarki kont, np. na stronie http://direct.money.pl/kontaosobiste/. Należy zaznaczyć operacje, które wykonujemy najczęściej (przelewy online, wypłaty z bankomatu, zlecenia stałe, polecenia przelewu) i zaznaczyć opcję „pokaż oferty”. W odpowiedzi zwrotnej otrzymamy najlepsze oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here