Pożyczka ratalna może być udzielona osobie, która ma regularne dochody i pozytywną historię kredytową. Wniosek pożyczkowy należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy. Po dokonaniu wyboru wysokości pożyczki, trzeba potwierdzić swoje dane poprzez wykonanie przelewu identyfikacyjnego o symbolicznej wysokości.

Pożyczka ratalna – kto może ją dostać?

Pożyczka ratalna to rozwiązanie dla obywateli polskich, mających pełną zdolność do czynności prawnych. Nabywa się ją po ukończeniu 18. roku życia, jednak wiele firm pożyczkowych decyduje się na skierowanie swojej oferty do osób kilka lat starszych. Często są to 19- lub 21-latkowie. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy mają większą pewność, że tacy klienci są wypłacalni. Najczęściej bowiem zarabiają na swoje utrzymanie. Kolejnym ważnym aspektem udzielenia pożyczki są bowiem regularne dochody. Ważne też, aby pożyczkobiorca miał za sobą pozytywną historię kredytową. Oznacza to, że powinien spłacać swoje zobowiązania finansowe w terminie. Istotne jest też posiadanie osobistego konta bankowego, adresu e-mail oraz aktywnego numeru telefonu komórkowego (źródło: www.netcredit.pl). 

Ile można pożyczyć i kiedy trzeba spłacić pożyczkę ratalną?

Pożyczki ratalne pozwalają na zwiększenie zasobów finansowych od kilkuset (powyżej 500 zł) do nawet 10 tysięcy złotych. Pierwsza pożyczka wiąże się z nieco niższą kwotą, niż 10000 zł i wynosi około 7000 zł. Długoterminową pożyczkę ratalną można wziąć na okres od 3 do nawet 12 miesięcy. Jest to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy w szybki i prosty sposób.

W jaki sposób złożyć wniosek o pożyczkę ratalną?

Pierwszą pożyczkę (często z pierwszą ratą bez żadnych dodatkowych kosztów) można wziąć przez stronę internetową pożyczkodawcy. W tym celu należy wybrać kwotę, którą chce się pożyczyć oraz wysokość raty do spłacenia dopasowanej do przychodów. Kolejnym krokiem jest wykonanie przelewu identyfikacyjnego o symbolicznej wysokości, która zwykle jest równa 1 zł lub 0,01 zł. Ma to na celu potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy oraz jego numeru konta. Następnie wystarczy poczekać na decyzję w sprawie udzielenia pożyczki. Natomiast stali klienci niektórych firm pożyczkowych mają inną ciekawą ofertę – mogą złożyć wniosek pożyczkowy bez zbędnych formalności. Wnioskowanie polega na telefonie na infolinię instytucji pozabankowej, wysłanie SMS-a lub też zgłoszenie chęci wzięcia pożyczki przez profil użytkownika. Z pożyczką ratalną jest też związane pewne uproszczenie, spłaca się ją bowiem w ratach równej wysokości. Dzięki temu nie trzeba manualnie wysyłać przelewów i można ustawić zlecenie stałe na koncie bankowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here