Sprawnie działający magazyn jest łatwy w obsłudze i prowadzeniu. Jednym z sposobów usprawnienia prac są nowoczesne wózki widłowe. Zapewniają one sprawny przepływ towarów między różnymi punktami.

Usprawnienie procesów biznesowych to jeden z najważniejszych elementów polityki organizacyjnej. Nieodzownym elementem efektywnego funkcjonowania magazynów przemysłowych i innych są nowoczesne wózki widłowe. Ułatwiają one prowadzenie oraz obsługiwanie magazynu, a także zwiększają bezpieczeństwo i efektywność prac. Uprawniają też procesy kompleksowania zamówień, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie przychodów.

Rodzaje i funkcje wózków widłowych

Nowoczesne wózki widłowe są produkowane w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dobrać pojazd do większego czy mniejszego magazynu. Sprzęt ten służy pomocą na wszystkich etapach pracy w magazynie. Najczęściej wózki są wykorzystywane do rozładowywania, układania, kompletowania zamówień, załadowywania, sortowania oraz spiętrzania towarów.

W sprzedaży są wózki elektryczne oraz spalinowe, np. na gaz lub olej napędowy. W pomieszczeniach zamkniętych najczęściej wykorzystywane są wózki elektryczne oraz hybrydowe, łączące cechy pojazdów elektrycznych i spalinowych. W mniejszych magazynach dobrze sprawdzają się wózki manualne, za pomocą których można łatwo wyładować towar czy przewieźć go przez wąski korytarz. Wózki spalinowe nadają się głównie do dużych magazynów, w których praca trwa przez całą dobę. Pojazdy te można kupić nowe lub używane, a także wypożyczyć.

Jak wybrać wózek widłowy?

Wybierając wózek widłowy do magazynu, należy zwrócić uwagę na to, aby spełniał on określone wymagania. Pod uwagę bierze się nie tylko wydajność, ale również bezpieczeństwo użytkowania i koszty eksploatacji. Stosunkowo najmniej istotnym parametrem jest prędkość maksymalna, ponieważ podczas pracy w ciasnych przestrzeniach i tak nie ma możliwości, aby szybko poruszać się tym pojazdem. Na pewno warto natomiast zwrócić uwagę na przyspieszenie, ponieważ to od niego zależy szybki start, a tym samym szybkość wykonywania poszczególnych prac w magazynie.

Współczesne wózki widłowe są wyposażone w różne udogodnienia, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników oraz ułatwiają pracę. Wybierając pojazd, warto zwrócić uwagę na renomę producenta, ponieważ zapewnia to wysoką jakość urządzeń oraz profesjonalny serwis. W mniejszych magazynach dobrze sprawują się wózki manualne i elektryczne, natomiast w większych lepszym rozwiązaniem będą wózki spalinowe lub hybrydowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here