W branży budowlanej jednym z kluczowych elementów działania firmy są materiały. Obok pracowników to praktycznie najważniejszy czynnik decydujący o sukcesie w branży budowlanej. Trzeba jednak pamiętać, ze materiałami budowlanymi – podobnie jak wszystkimi innymi wykorzystywanymi w firmie surowcami, półproduktami i produktami – musimy w odpowiedni sposób zarządzać.

Programy magazynowe

Na rynku jest naprawdę dużo firm informatycznych, z których każda przekonuje nas, że jej produkt jest jedyny w swoim rodzaju, wyposażony w najciekawsze rozwiązania i moduły, bez których nasza firma na pewno sobie nie poradzi. Tymczasem prawda jest taka, że w przypadku prowadzenia firmy budowlanej wcale nie potrzebujemy jakiegoś wybitnie rozbudowanego narzędzia do prowadzenia magazynu. Wystarczy standardowy program, który będzie miał najpotrzebniejsze funkcje.

Wystarczy przyjrzeć się programom takim jak LoMag (opis dostępny na stronie www.lomag.pl), żeby na pierwszy rzut oka stwierdzić, że jest to rozwiązanie co najmniej wystarczające. Taki właśnie standardowy program magazynowy jest w stanie monitorować ruch kupowanego towaru wewnątrz firmy i tworzyć potrzebną dokumentację.

Co powinien mięć program magazynowy?

Sednem każdego systemu magazynowego jest oczywiście przyjmowanie i dystrybucja towarów. Najważniejsza część każdego programu do obsługi magazynu, to kartoteka towarów. To właśnie nią program ma zarządzać. Druga istotna kwestia to wystawianie dokumentów magazynowych. Oczywiście musi być również możliwość ich przeglądania, edytowania i drukowania. Wiele firm wciąż wymaga, by gromadzona dokumentacja przechowywana była w formie papierowej.

lomag

Program magazynowy musi mieć również możliwość sporządzania różnego rodzaju zestawień, bilansów i dokumentów związanych z inwentaryzacjami. Dzięki niemu możliwy jest również stały monitoring stanów magazynowych. Sprzyja to odpowiedniej strategii zarządzania zasobami – możemy łatwo przewidzieć kiedy powinniśmy zamówić kolejną partię materiałów budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here