Decydując się na skorzystanie z usług banku lub firmy pożyczkowej, trzeba wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe, jeśli chodzi o spłacenie długu. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie możliwości związanych z przedłużeniem terminu.

W jakim terminie należy oddać pożyczkę?

 Rejestrując się na stronie internetowej firmy pozabankowej, należy podać kwotę oraz przewidywany termin spłaty, który może wynosić 15, 30, 45 lub 65 dni. Im dłuższy jest okres rozliczeniowy, tym większą sumę będzie trzeba zwrócić pożyczkodawcy. Tym bardziej, że pierwsze szybkie pożyczki online mogą wynosić między 200 a 1000 złotych, natomiast kolejne sumy mogą być większe, aż do 5000 złotych. Na specjalnym kalkulatorze za pomocą dwóch suwaków można sprawdzić ostateczną kwotę, którą klient będzie musiał spłacić. Korzystanie z przelicznika jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ osoba zainteresowana pożyczką, będzie wiedziała, czy w określonym terminie spłaci dług.

 Jak wygląda spłata pożyczki?

 Wszystkie dane potrzebne do spłaty pożyczki, znajdują się na specjalnie wygenerowanym przez klienta koncie. Firma pozabankowa powinna otrzymać pieniądze do dnia wyznaczonego w umowie podpisanej na czas nieokreślony. W przypadku nieprzewidzianej sytuacji (np. wypadku), klient powinien jak najszybciej skontaktować się z konsultantem pożyczkobiorcy bądź wysłać osobę upoważnioną, która mogłaby zapytać o sposoby refinansowania pożyczki.

 Jakie możliwości ma klient, który chce przedłużyć okres spłaty?

 Zazwyczaj każdy nowy klient w firmie pożyczkowej może skorzystać z opcji przedłużenia terminu spłaty o ten sam okres, na który zostały pożyczone pieniądze (np. klient pożyczył pieniądze na 30 dni, dostaje dodatkowe 30 dni na spłatę, więc ma dwa miesiące na spłatę pożyczki). Stali klienci mogą skorzystać z opcji pożyczki refinansującej, której udziela firma pozabankowa współpracująca z pożyczkodawcą, od której dostaliśmy pieniądze. Aby skorzystać z jednej z tych opcji, należy zalogować się na konto użytkownika i zatwierdzić chęć przedłużenia terminu spłaty.

 Jakie konsekwencje wynikają z niespłacenia pożyczki?

 W sytuacji, kiedy klient nie spłacił pożyczki w terminie lub nie dokonał opłaty za jej refinansowanie, zostaną doliczone dodatkowe koszta. Całkowita kwota do spłacenia będzie dwukrotnie wyższa od pierwotnej pożyczki (w zależności od sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego). Firma pozabankowa może także umieścić dane klienta w rejestrze niewypłacalnych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here