Nieruchomość a inwestycje

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których inwestowanie w nieruchomości uznawane jest za metodę skuteczną i przynoszącą pozytywne efekty.

Przede wszystkim wynajem nieruchomości przynosi nam określone i stałe dochody, co nie jest spotykane w takich metodach, jak na przykład inwestycje w określone surowce. Co więcej, zakup mieszkania jest ułatwiony za sprawą banków, które udzielają kredytów w tym celu, co nie jest już tak powszechne, gdy planujemy inny rodzaj inwestycji. Wszelkie sytuacja zagrożenia lub zniszczenia, którą mogą spowodować straty w naszym mieszkaniu, mogą zostać odpowiednio wcześnie ubezpieczone.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w nieruchomości, jest możliwość zwiększenia jego atrakcyjności na rynku, a co za tym idzie jego wartości. Zabiegi, które możemy wykonać w tym celu to na przykład remonty lub odpowiednie modyfikacje.

Wszystkie wyżej wymienione argumenty sprawiają, że zaangażowanie naszego kapitału w rynek nieruchomości jest opłacalne, ale pojawiają się również propozycje zmian, przez które popularność tej metody spada.

Pierwszym przykładem takich zmian jest budowa tanich mieszkań na wynajem, które ostatecznie mają zostać oddane w ręce najemców. Rozwiązanie te mają być przeznaczone dla tych, których na kredyt nie stać, a weryfikowane są takie dane jak liczba dzieci i zarobki.

Kolejnym punktem, który komplikuje sytuację rynku nieruchomości, jest obowiązkowy wkład własny w przypadku kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe. W ofercie banków znajdziemy minimalny wymagany wkład własny w kredycie mieszkaniowym, który wynosi 10% lub 20%. Warto również przypomnieć, że wkład własny to nie tylko gotówka, ale również zasoby zgromadzone na Indywidualnym Koncie Emerytalnym lub Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego. Brak spełnienia warunku wkładu własnego oznacza dla kredytobiorcy podwyższenie marży kredytowej, a tym samym większe obciążenie.

Przed podjęciem właściwej decyzji co do inwestowania w rynek nieruchomości, warto dokładnie przeanalizować wszelkie plusy, a przede wszystkim negatywne aspekty takiego rozwiązana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here