WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ POMYSŁY

Do prowadzenia własnej działalności niezbędny jest dobry pomysł, chęć nauki przedsiębiorczości i posiadany kapitał (niekoniecznie finansowy).

Rękodzieło

Mając w ręku jakiś fach – potrafimy tkać, rzeźbić czy pleść koszyki z wikliny – warto zastanowić się nad zamianą w dochodową działalność. Ktoś inny może zająć się sprzedażą, a my – działalnością twórczą.

Pisanie tekstów

Jest to pomysł dla każdego, kto umie pisać poprawnie w języku polskim. Pisanie tekstów na zamówienie łączy się jednak z konkretnymi restrykcjami, dotyczącymi nie tylko tematyki, ale również ilości znaków, słów kluczowych czy też formy lub docelowej grupy czytelników.

Marketing sieciowy

Sprzedajemy produkty jakiejś firmy nie za pomocą tradycyjnych metod dystrybucji, a dzięki sieci nawiązywanych osobiście (coraz częściej za pomocą Internetu) kontaktów.

Organizacja imprez

Ten pomysł jest dla osób energicznych i uwielbiających pracę z innymi ludźmi.

WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ POMYSŁYTo szerokie zagadnienie, ale ma zaletę – wystarczy dobry notes, telefon i laptop z połączeniem do Internetu. Oferty  mogą być bardzo różne – od domowych przyjęć, po duże konferencje.

 

Pośrednictwo w sprzedaży usług

Załatwiamy zlecenia dla osób zajmujących się działalnością usługową, które nie mają głowy lub czasu na reklamy i pobieramy umowną prowizję od zapłaty.

Do pośrednictwa usług można zaliczyć biznes w branży handlu nieruchomościami, pośrednictwa kredytowego czy też wszelkiego rodzaju komisy.

Projektowanie stron internetowych

To zadanie wymaga trochę wiedzy, ponieważ profesjonalna, dobrze wyglądająca strona firmowa, to najważniejsza wizytówka w Internecie. Tworzenie stron www to praca dla cierpliwych i chcących się uczyć.

Prowadzenie bloga

Blog to nowoczesna wersja pamiętnika. Może też być miejscem, w którym wyraża się opinie, prowadzi dyskusje i poleca produkty. Poczytny blog ma ogromne szanse na zarobek płynący z reklamy.

Kursy internetowe

Możemy sprzedać swoją wiedzę innym. Kursy – czy to w formie newslettera, e-booka czy poradnika w wersji wideo, są obecnie bardzo popularne. Zysk można czerpać z opłat od uczestników kursu lub też z reklam.

Pośrednictwo pracy

Możemy szukać pracy dla innych. Fachowcy mogą robić to, na czym znają się najlepiej (wykonywać swoje usługi), podczas gdy my będziemy im wynajdywać odpłatnie zlecenia.

Korepetycje

Tu pole do manewrów jest spore. Od typowych korepetycji z matematyki, fizyki czy angielskiego, poprzez naukę gry na instrumencie, a nawet zajęcia sportowe.

Usługi ogrodnicze

Nie każdy ma cierpliwość do pielenia grządek i przycinania krzewów. Jeżeli należymy do osób, które lubią prace ogrodowe, może to być ciekawe i dochodowe zajęcie.

Sprzątanie

Firmy sprzątające wciąż dobrze sobie radzą na rynku. Możesz zajmować się wykonywaniem usług samodzielnie lub zarządzać pracownikami, dla których będziesz wyszukiwać zlecenia.

Tłumaczenia

Przyjmowanie zleceń na tłumaczenia nie wymaga dużego kapitału. To świetny pomysł na pracę w domu. Trzeba jednak znać bardzo dobrze choć jeden obcy język, najlepiej dość egzotyczny w Polsce np. fiński lub grecki. Dzięki temu będziemy mieć mniejszą konkurencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here