Sri Lanka to kraj bogactwa przypraw, a także punkt obowiązkowy dla wyznawców buddyzmu. Tropikalne ogrody i safari pełne dzikich zwierząt czynią Sri Lankę miejscem, które warto zwiedzić.

Sri Lanka zwiedzanie – zobacz 13-metrowy posąg Buddy

W miejscowości Aukana można zobaczyć 13-metrowy posąg Buddy, który robi niesamowite wrażenie. Warto zobaczyć również ruiny starożytnego miasta Anuradhapura. Można tu również zobaczyć najstarsze drzewo świata – święte drzewo Bo, które ma 2250 lat.

Sri Lanka zwiedzanie – zobacz buddyjską Świątynię Zęba

Miejscem, które warto zobaczyć Świątynię Zęba w Kandy. Można zobaczyć tutaj bębniarzy, wybijających rytm przy odsłonięciu największych relikwii Buddy.

Jeśli jest się miłośnikiem zwierząt nie można w swoim planie pominąć Sierocińca dla Słoni – Pinnawala Elephant Orphange. Dla niektórych to atrakcja nr 1 na Sri Lance. Można zobaczyć te dostojne zwierzęta z bliska i dowiedzieć się więcej o ich życiu i przyzwyczajeniach. Można tam również spróbować nakarmić te piękne ssaki oraz wpłacić dotację na walkę o ich zdrowie i życie.

Sri Lanka zwiedzanie – herbaciany raj

Sri Lanka słynie z herbaty. Warto wybrać się także na jej plantacje w okolicach Lipton’s Seat. Piękne okolice, a także możliwość zwiedzania fabryki będą wspaniałymi atrakcjami.

Safari to nie tylko Afryka. Także na Sri Lance można zakosztować tej niezapomnianej rozrywki. Można tu zobaczyć bawoły, krokodyle, a także lamparta.

Warto koniecznie odpocząć na rajskich plażach oraz wybrać się drewnianą łodzią na tamtejszą rafę koralową, gdzie można wykupić lekcję nurkowania, a także popływać z delfinami. Koniecznie po powrocie warto odwiedzić tamtejsze stragany, które oferują lokalne potrawy. Można tam także zakupić pamiątki w postaci bransoletek i innych rękodzieł. Na uwagę zasługuje również przyroda, gdzie można zobaczyć dzikie zwierzęta oraz podziwiać piękne krajobrazy. Dla amatorów trekingowych wycieczek dostępne są liczne szlaki rozciągające się na odcinkach wielu kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here