Twoje wydatki są mniejsze niż comiesięczne wpływy na konto? To świetnie, ponieważ w takim wypadku dysponujesz nadwyżką finansową. Zainwestuj: przeznacz określone środki pieniężne na powiększenie swojego majątku. Przekonaj się, ile możesz zarobić na rynku walut i kryptowalut.

Kupuj i sprzedawaj waluty

Waluta to nic innego jak nazwa środka pieniężnego obowiązującego w danym kraju. Najprostszą metodą inwestowania jest zakup w kantorze stacjonarnym lub on-line danej waluty, a następnie jej sprzedaż, gdy kurs wzrośnie. Sprawdź najlepsze kursy walut, aby zawsze być na bieżąco. Jest to metoda obarczona niskim ryzykiem, jednak zwrot w tym przypadku nie będzie wysoki. Zysk z zainwestowanego 1000 PLN dla popularnych walut wyniesie maksymalnie kilkadziesiąt złotych.

Zdecydowanie więcej zyskać można, grając na globalnym rynku walutowym, jakim jest Forex. Zarabia się tutaj na wzrostach i spadkach cen walut. Minimalna kwota, którą można zainwestować to 1000 PLN. Gra się parami walut, a wzajemne zmiany ich kursów przekładają się na powiększenie lub pomniejszenie majątku osoby inwestującej. Przykładowy zysk z transakcji parami EUR/USD może wynieść 1800 USD, czyli ponad 6000 PLN. Pamiętać jednak należy, że w przypadku inwestowania większych sum, można także bardzo dużo stracić.

Kryptowaluty

Pod tym pojęciem kryje się nowoczesna technologia internetowa – system oparty bezpośrednio na kontaktach pomiędzy użytkownikami. Oficjalnie istnieje ponad 200 kryptowalut, które zostały uznane za jednostki walutowe przez większość państw na świecie. Najpopularniejszą z nich jest Bitcoin. Można jej używać w Internecie, punktach handlowych, kantorach i bankach. Bitcoiny kupuje się na giełdzie, w kantorze lub bezpośrednio od innego posiadacza. Waluta ta kosztuje obecnie 15.000,00 USD za 1 Bitcoin. Specjaliści prognozują, że do 2030 roku cena wzroście do 500.000,00 USD. Jeśli przewidywania się sprawdzą, dzisiejsza inwestycja oznacza 97% zysk w przyszłości.

Jak zacząć zarabiać na walutach i kryptowalutach?

Niezależnie od tego, w co zdecydowało się zainwestować, należy pamiętać o podstawowych zasadach:

  1. Aby zrozumieć wahania kursów, trzeba zdobywać wiedzę o walutach i ich historii,

  2. Uczenie się o mechanizmach giełdowych pozwala na odpowiednie przygotowanie się na wzrosty i spadki cen walut,

  3. Żeby poprawnie zaplanować inwestycje, należy ćwiczyć przewidywanie.

Na rynku walut i kryptowalut im więcej się inwestuje, tym szybciej rosną wpływy. Dobry moment na rozpoczęcie przygody to ten, gdy na koncie pojawiają się dodatkowe środki. O wymianie zarobionych pieniędzy przy planowaniu zagranicznej podróży na przykład na Słowację, można przeczytać pod adresem: http://www.beskidy24.pl/app,arts_details,a,791,-wybierasz-sie-do-slowacji-zabierz-ze-soba-euro-wybierasz-sie-do-slowacji-zabierz-ze-soba-euro-.asp . Gra walutami obarczona jest również ryzykiem – warto o tym pamiętać, dokonując zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here