Oszczędzanie to temat-rzeka. Większość Polaków poszukuje codziennych sposobów na drobne oszczędności – tak, by nawet niewielka pensja wystarczyła na pokrycie potrzeb rodziny. Najprostszym sposobem na oszczędzanie jest nie tyle ograniczanie codziennych wydatków, ile ich mądre realizowanie. Dyskonty, które znajdziemy praktycznie na każdym osiedlu, bardzo nam to zadanie ułatwiają. Zarówno gdy chodzi o zakupy artykułów spożywczych, jak i tekstyliów, elektroniki czy innych przedmiotów.
Oszczędzaj na cenach, nie na jakości!

Każdy doskonale wie, jak bardzo potrafią się różnić ceny jednego artykułu spożywczego w Biedronce czy Lidlu od tego samego artykułu w osiedlowym sklepiku. Zasadniczo tam, gdzie jest duży popyt, ceny mogą być dużo niższe. Wpływ na to ma wiele czynników. Przede wszystkim – Biedronka czy Lidl robią częste i duże dostawy, co automatycznie obniża koszty związane z dystrybucją. Poza tym często oferowane w nich produkty są produkowane specjalnie dla tych dyskontów. To również ogranicza koszty dystrybucji. Ma to ogromny wpływ na cenę finalna produktu, która dodatkowo może jeszcze ulec obniżeniu na skutek promocji. W sklepikach osiedlowych zamawia się niewielkie ilości towaru u hurtownika, stąd też naliczana jest dość wysoka marża, która nie zachęca do kupna. Duże zakupy warto więc robić w jak najtańszych dyskontach – szczególnie w okresie promocji na wybrane towary. Lidl i Biedronka często wdrażają promocje polegające na kupowaniu większej ilości sztuk produktu w niższej cenie. To świetny sposób na zrobienie zapasów produktów, które kupujemy często i zużywamy w dużej ilości, oraz produktów o dłuższej dacie przydatności do spożycia – na przykład mleka UHT, kaszy, mąki, cukru, konserw, napojów itp. W perspektywie całego miesiąca korzystniejsze jest zrobienie większych zakupów raz na tydzień w okresie promocji, niż codzienne dokupywanie brakujących produktów w małych ilościach. Jakość produktów oferowanych obecnie przez największe dyskonty Biedronka i Lidl jest dokładnie taka sama jak produktów kupowanych w innych sieciach lub prywatnych sklepach.

Gazetka promocyjna Biedronka: https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl

Korzystaj z posezonowych wyprzedaży!

Sieci dyskontów często organizują posezonowe wyprzedaże, na których można upolować świetne produkty w naprawdę niskich cenach. Teoretycznie nie ma potrzeby kupować lampek choinkowych po świętach Bożego Narodzenia. Jednak jest to produkt, który po sezonie kupimy za półdarmo, a z pewnością będzie nam potrzebny w przyszłym roku! Niektóre posezonowe wyprzedaże słodyczy, jak choćby kalendarzy adwentowych czy czekoladowych zajączków są dobrą okazją do zakupu dobrej jakości słodyczy w niskich cenach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by czekoladki w świątecznym opakowaniu zjeść po świętach, prawda? A kupimy je za bezcen. Wyprzedażom podlega też elektronika, artykuły gospodarstwa domowego, ubrania, akcesoria sportowe, książki i wiele innych. Planując zakup konkretnej rzeczy, warto zajrzeć do Biedronki albo Lidla, gdzie często organizowane są wyprzedaże wszelkich pozaspożywczych artykułów w naprawdę niskich cenach, a wysokiej jakości.

Gazetka promocyjna Lidl: https://lidl.gazetkapromocyjna.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here