Zarabianie na blogu jest w dzisiejszych czasach coraz bardzie popularne i jest ciekawym sposobem na drobienie kilkunastu złotych do rodzinnego budżetu, a dla bardziej wytrwałych może być źródłem stałego zarobku. Oczywiście by nasz blog zarabiał musi zawierać wartościową treść i czytelników ale jeśli będziemy często publikować wpisy to na pewno po jakimś czasie będziemy mieć już grono czytelników.

Zarabiać na blogu można na parę sposobów. Jednym z nich jest publikowanie reklam kontekstowych na powierzchni bloga. Działa to w ten sposób, że tak jakby wynajmujemy fragment naszego bloga pod wyświetlanie reklam. Obecnie na rynku istnieje dużo serwisów reklamodawców dlatego wystarczy w nich zarejestrować swojego bloga, pobrać kod reklamy i umieścić go na naszym blogu. Jeśli wszystko będzie dobrze skonfigurowane reklama będzie się wyświetlać, a serwis będzie płacił za jej wyświetlanie.

Istnieje parę sposobów rozliczania takich kampanii na przykład rozliczanie za każde kliknięcie (wtedy reklamodawca płaci jakąś kwotę za każdego użytkownika, który kliknie w reklamę) albo na przykład za czas emisji czyli reklamodawca płaci na przykład pięćdziesiąt złotych za tydzień wyświetlania reklamy na naszym blogu. To, który sposób wybierzemy zależy od danego serwisu, a czasem my jako wydawca mamy możliwość decyzji. Zarabianie na blogu to również otrzymywanie prezentów.

Zarabiajblogujac.pl – portal o zarabianiu na blogach

Jeżeli prowadzimy bloga branżowego często możemy spotkać się z sytuacją, w której jakaś firma z branży zleci nam recenzję jakiegoś produktu w zamian za ten produkt. Jeśli na przykład prowadzimy bloga dla majsterkowiczów może to być wiertarka bądź szlifierka, która po zrecenzowaniu zostaje naszą własnością. Kolejny sposób zarabiania to publikowanie artykułów sponsorowanych. Na przykład prowadząc bloga o motoryzacji ktoś zleca nam opisanie albo zrobienie rankingu trzech wiodących producentów klocków hamulcowych. W zamian za recenzję i artykuł opublikowany na naszym blogu otrzymamy oczywiście wynagrodzenie. Jaki widać zarabianie na blogu to bardzo ciekawy sposób na powiększenie domowego budżetu w dzisiejszych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here